Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy BIAŁOŁĘKA m.st. Warszawy


20 OSTATNICH KOMENTARZY


ulas


Posty:990

 Dotyczy: Deja vu
 Wysłany: 2018-03-21 22:09:27


    

W zbiorach:     


"DEJA VU" - powieść niełatwa w odbiorze, mroczna i przytłaczająca, na pograniczu jawy, snu i magii - nie jestem pewna, czy wszystko do końca zrozumiałam. Pomimo niewielkiej objętości, czyta się powoli, z powodu długich opisów szczególnie tajemniczej, zagadkowej Wenecji, nawet ciekawych, niewielu dialogów, drobnego druku...
Pochwała dla autorki projektu okładki.
Książkę polecam miłośnikom niezwykłych klimatów i ciekawych historii miłosnych, jak niebanalny związek Marco i Anny... z Rafałem na drugim planie.

ulas


Posty:990

 Dotyczy: Za plecami anioła
 Wysłany: 2018-03-21 21:46:52


    

W zbiorach:     


"ZA PLECAMI ANIOŁA" - to powieść obyczajowa o skomplikowanych relacjach rodzinnych i spontanicznych decyzjach, które mogą życie zmienić na lepsze, rozgrywająca się w urokliwym niemieckim miasteczku Tauburg, do którego przyjeżdża - wiedziona przeczuciem i impulsem - młoda Polka Marta - kobieta po przejściach.
Jest to powieść bez wątpienia godna polecenia wszystkim, którzy lubią książki z częstymi i długimi opisami przyrody, niespieszną narracją, małomiasteczkową atmosferą, wątkiem miłosnym w tle, przewidywalnością zdarzeń... Mnie po 100 stronach zaczęła nużyć i ledwie doczytałam do końca.

ulas


Posty:990

 Dotyczy: Pokojówka miliardera
 Wysłany: 2018-03-21 12:37:17


    

W zbiorach:     


ulas


Posty:990

 Dotyczy: Mąż zastępczy
 Wysłany: 2018-03-19 11:09:46


    

W zbiorach:     


"MĄŻ ZASTĘPCZY" - Bardzo sympatyczna książka, w trakcie czytania której uśmiech nie schodził mi z twarzy, choć nie brak w niej również wątków smutnych czy tragicznych. Główną postacią jest Piotr, trzydziestoparolatek, który - po trudnych życiowych zawirowaniach rodzinnych i zawodowych - postanawia założyć jednoosobową firmę zajmującą się drobnymi naprawami, większymi remontami, transportem na zlecenie, porządkowaniem strychów i piwnic... pod chwytliwą nazwą "Mąż zastępczy". Praca ta pozwala mu na oderwanie się od osobistych problemów i poznawanie mnóstwa nowych osób, z których każda ma swoją historię, a niektóre ich zlecenia bywają bardzo nietypowe...
Polecam tę powieść, bo to naprawdę świetna lektura, lekka, ale jednocześnie skłaniająca do refleksji nad życiem.

34582


Posty:1

 Dotyczy: Fińskie dzieci uczą się najlepiej
 Wysłany: 2018-03-18 13:26:59


    

W zbiorach:     


Wspaniała książka! Polecam nie tylko nauczycielom, ale także rodzicom i decydentom oświatowym.
Dzieci od najmłodszych lat powinny być uczone uważności i skupienia na tym, co robią. Może powinniśmy wziąć przykład z Finów i położyć nacisk na prostotę przestrzeni w klasach: żadnych firanek, wywieszonych nadmiernie dekoracji, prac dzieci i innych przedmiotów, które rozpraszają. Uczmy dzieci szacunku do spokoju. "Atmosfera spokoju, to główny powód, dla którego dzieci z tego kraju dobrze się uczą i mają doskonałe wyniki w nauce." Poza tym odejdźmy od rywalizacji na rzecz radości z nauki i współpracy.

ulas


Posty:990

 Dotyczy: Melodia zapomnianych miłości
 Wysłany: 2018-03-16 13:35:26


    

W zbiorach:     


"MELODIA ZAPOMNIANYCH MIŁOŚCI" - ta powieść - podobnie jak jej okładka - urokliwa, subtelna, tajemnicza całkowicie mnie zauroczyła. Pani Dorota pięknie pisze, bardzo powoli odsłania rodzinne tajemnice nie zawsze korzystne dla ich potomków. Główną bohaterką jest około 30-letnia Bianka, nauczycielka gry na skrzypcach w szkole muzycznej w Poznaniu, który - wobec trudnej sytuacji materialnej rodziny - przyjmuje dziwną, ale dobrze płatną, propozycję wakacyjnej pracy w Kazimierzu Dolnym, gdzie styka się z niewidomym synem zleceniodawczyni.
Głównym miejscem akcji jest urokliwy, malowniczy Kazimierz i jego okolice, gdzie Bianka poznaje wiele ciekawych osób Rysia, Serafinę, Klarę i jej dwóch synów, Martę, Gosię, Anatola... i zbliża się do historii swojej babki.
Ta książka całkowicie mnie pochłonęła na kilkanaście godzin. Bardzo polecam.

IS


Posty:78

 Dotyczy: Warkocz
 Wysłany: 2018-03-13 08:55:17


    

W zbiorach:     


Książka bardzo mnie urzekła. To właściwie trzy opowieści o trzech niczym ze sobą nie związanych kobietach. Jest tutaj Smita z Indii, Giullia z Sycylii oraz Sara z Kanady. Pomimo różnic kulturowych i społecznych wszystkie trzy muszą walczyć o siebie i swoją godność. Nie mogę napisać nic więcej, bo...trzeba przeczytać. Książkę czyta się jednym tchem. Bardzo polecam.

44656


Posty:3

 Dotyczy: Lego Star Wars encyklopedia postaci : uzupełniona i rozszerzona
 Wysłany: 2018-03-09 15:05:25


    

W zbiorach:     


44656


Posty:3

 Dotyczy: Lego Star Wars [Film] : przygody Freemakerów. Sezon 1
 Wysłany: 2018-03-09 13:45:33


    

W zbiorach:     


to jest ekstra

44656


Posty:3

 Dotyczy: Lego Star Wars [Film] : przygody Freemakerów. Sezon 1
 Wysłany: 2018-03-09 13:41:26


    

W zbiorach:     


Przygody freemakerów to najlepsza bajka na świecie.

ulas


Posty:990

 Dotyczy: Aby do mety
 Wysłany: 2018-03-06 12:56:07


    

W zbiorach:     


Typowe "babskie czytadło" na wolną chwilę, w sam raz do poczytania w komunikacji, w kolejce..., książka z gatunku tych, które czyta się szybko i jeszcze szybciej o niej zapomina. Główna bohaterka - trzydziestoletnia Mira, niespełniona zawodowo, z mnóstwem kompleksów, od niedawna zaręczona i szykująca się do ślubu z wieloletnim partnerem Łukaszem - na początku rozbawia, potem zaczyna nużyć, wreszcie irytuje swoim niezdecydowaniem, niezorganizowaniem, bezradnością, biadoleniem jaka to ona stara, brzydka i biedna, przez co nie zauważa, gdy obok pojawia się świetny i zainteresowany nią facet. Resztę trzeba sobie doczytać, albo i nie

Pati


Posty:111

 Dotyczy: We dwoje
 Wysłany: 2018-03-05 13:22:23


    

W zbiorach:     


Historia prosto z życia wzięta. Przedstawiona z perspektywy głównego bohatera, przez co jesteśmy odbiorcami przede wszystkim jego spostrzeżeń i odczuć.
Sparks jak zwykle pisze o miłości i jej skutkach, wrzuca nas w świat ludzkich dylematów i rozterek. Pięknie, ale bez przesady pisze o sile przyjaźni, więzach rodzinnych, o poświęceniu i godzeniu się z tym co nieuniknione.Polecam.

IS


Posty:78

 Dotyczy: Dziewczyna z pociągu
 Wysłany: 2018-03-05 13:03:37


    

W zbiorach:     


Tak sobie myślałam, przed przeczytaniem, że może będę miała inne odczucia, niż te w zamieszczonych już komentarzach. Chciałam się doszukać czegoś super, WOW, itd., ale niestety nie. Nie było fajerwerków a i zakończenie w pewnym momencie stało się przewidywalne. Nie czytałam tej książki z zapartym tchem, bez problemu mogłam się oderwać a co za tym idzie to jej nie przeczytałam. Ja ją "zmęczyłam". Raczej nie polecam .

ulas


Posty:990

 Dotyczy: Szepty dzieciństwa
 Wysłany: 2018-03-05 10:53:28


    

W zbiorach:     


"Szepty dzieciństwa" - ta książka jest ostra, jak potrafi być życie przynosi śmiech, łzy, nadzieję, zwątpienie...
Głównym bohaterem powieści jest zwyczajna polska rodzina trzypokoleniowa. W skromnym domu razem mieszkają: około trzydziestokilkuletnie małżeństwo, Baśka i Mietek, z dwojgiem kilkunastoletnich dzieci i ojcem Baśki. Obydwoje są niewykształceni, pracują fizycznie, dziadek jest na emeryturze - sytuację materialną mają nieciekawą, ledwie udaje im się wiązać koniec z końcem. Gdy przed Baśką pojawia się możliwość dodatkowej pracy przy udzielaniu pożyczek, szybko się na nią decyduje. Gdy pewnego dnia spotyka dawno niewidzianą koleżankę ze szkolnej ławy - właścicielkę dwóch salonów kosmetycznych - wydaje się, że jej trudne życie wreszcie zmieni się na lepsze. Czy tak rzeczywiście będzie???
Książka prawdziwa, szczera, refleksyjna, momentami bardzo smutna, pokazująca, że to odległa przeszłość (dzieciństwo) w dużej mierze wpływa na dorosłe wybory każdego człowieka.
Poleca, skłania do przemyśleń.

ulas


Posty:990

 Dotyczy: Dziki rozmaryn
 Wysłany: 2018-03-02 18:02:20


    

W zbiorach:     


"Dziki rozmaryn" to kontynuacja sagi o wiedźmach z wrzosowiska na Roztoczu, a właściwie rozszerzenie / spojrzenie z innej strony na wydarzenia z I części, opowiedziane z punktu widzenia poszczególnych bohaterów. W powieści współczesność jest bardzo mocno powiązana z wydarzeniami historycznymi, szczególnie z okresu II wojny światowej. "Wrzosowiskami" byłam zachwycona, kontynuacją już mniej. Na końcu książki jest zapowiedź III części pt. "Uroczysko", i na pewno po nią sięgnę, mam tylko nadzieję, że nie trzeba będzie znowu przebrnąć przez powtórkę poprzednich części.


26818


Posty:2

 Dotyczy: Plac zabaw [Film]
 Wysłany: 2018-03-01 11:01:57


    

W zbiorach:     


Obejrzałem i żałuję. Doceniam wysiłek twórców w kierunku dokumentalnego wręcz realizmu. Zdjęciowo, plastycznie przyciąga uwagę. Jednak nie wiem po co taki film robić. Mnie nie porusza naprawdę, nawet nie szokuje i nie widzę sensu. Może to obcy mi świat, ale dla mnie jednak zwyczajnie nieautentyczny.

ulas


Posty:990

 Dotyczy: Wrzosowiska
 Wysłany: 2018-02-28 13:15:11


    

W zbiorach:     


"WRZOSOWISKA" - Choć jestem z natury realistką mocno stąpającą po ziemi i nie przepadam za książkami o magii czy wiedźmach, ta powieść - pełna czarów, uroków, klątw, niespodzianek... - bardzo mocno mnie zauroczyła i nie mogłam się od niej oderwać. Klimat tej powieści jest niesamowity i magiczny urocze zakątki Zamojszczyzny opisane w piękny sposób: wielka, dzika puszcza, przydrożne kapliczki, samotne groby w lesie, złowieszcze ruiny, piękne zimne wodospady i bezkresne łany fioletowych wrzosów...
Głównym wątkiem książki jest opowieść o klątwie, która od kilkudziesięciu lat dotyka kobiety jednego rodu noszące imię Natalia, i powodującej ich śmierć w momencie wydania na świat córki. Wszystkie ciekawe wątki - współczesne (Zamość, Wrzosowiska i Czartowe Pole - sierpień 2013) i stare (Puszcza Solska maj 1664, grudzień 1941, maj 1943 Wrzosowiska i Zamość sierpień 1993) - logicznie się łączą, tworząc powieść tajemniczą, magiczną, chwilami mroczną i groźną, ale bardzo piękną i nastrojową.
Książkę kończyłam czytać z żalem, ale zaraz zabieram się za lekturę jej kontynuacji pt. "Dziki rozmaryn" Bardzo polecam.

Nutria


Posty:1

 Dotyczy: Zatrzymaj Hashimoto : wzmocnij tarczycę!
 Wysłany: 2018-02-26 10:03:48


    

W zbiorach:     


W ostatnim czasie ukazało się kilka książek dotyczących chorób tarczycy, hashimoto. Kilka miałam już okazję przeczytać i uważam, że ta książka zasługuje na wyróżnienie. Poza informacjami dotyczącymi przyczyn choroby, odżywiania,suplementacji,autor porusza bardzo ważną kwestię naszego własnego podejścia do choroby, życia, stresu, naszego nastawienia , myślenia. Książka bez "nadęcia" poruszająca tematykę od strony "ludzkiej".

ulas


Posty:990

 Dotyczy: Moja siostra... czy ja?
 Wysłany: 2018-02-25 19:20:49


    

W zbiorach:     


Dobry thriller psychologiczny, ale mroczny i ciężki w odbiorze, o zmianie tożsamości w wykonaniu 6-letnich sióstr bliźniaczek Helen i Ellie. Zmiana ról trwa dwadzieścia pięć lat, do czasu, gdy jedna z sióstr ulega ciężkiemu wypadkowi, co - w ocenie drugiej - daje jej szansę na powrót do normalności. Czy prawda, jakakolwiek jest, wyjdzie wreszcie na jaw?
Polecam fanom tego gatunku.

Karola_G.


Posty:27

 Dotyczy: Spokój duszy
 Wysłany: 2018-02-25 14:50:48


    

W zbiorach:     


"Spokój duszy" Camilli Grebe i Asy Traff... Gdybym miała wypowiedzieć się po kilku pierwszych stronach, ba, nawet rozdziałach, powiedziałabym "nie". A jednak po skończeniu lektury, nie byłabym taka pewna mojej pierwotnej opinii. Historia psychoterapeutki Siri, która straciła męża, traci pacjentkę i w dodatku zaczyna być prześladowana. Książka jest rozwlekła, jest dużo opisów pacjentów Siri, co oczywiście ma znaczenie dla całej opowieści, ale nie jest wciągające. I jakoś tak ogólnie książka mi nie podeszła za bardzo, ale przeczytałam do końca, co więcej, mam ochotę na kolejny tom.