Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy BIAŁOŁĘKA m.st. Warszawy

multimedia
bookbook

Junior [Program Komputerowy] : Pamięć i koncentracja : jesień.
Akademia Umysłu JUNIOR to seria programów, które rozwijają pamięć i koncentrację uwagi oraz wspomagają edukację wczesnoszkolną. Jednocześnie są wesołą i ciekawą zabawą. Posiadają rekomendacje psychologów i pedagogów. Dedykowane są dzieciom w wieku 5 - 9 lat. Poszczególne części są osadzone w różnych sceneriach i fabułach.JESIEŃ to kolejna, oczekiwana część serii. Jak

zwykle znajdziemy tu klimaty związane z tytułową porą roku. Podkreślone fabułą gier i ćwiczeń oraz odpowiednią muzyką i tłem dźwiękowym.Ta część zawiera 20 nowych ćwiczeń, stymulujących rozwój intelektualny, każde o stopniowanej trudności. Początkowe poziomy są bardzo łatwe, a sukcesy, pochwały, nagrody i niespodzianki zachęcają dziecko do zmierzenia się z trudniejszymi zadaniami.Dodatkową zaletą są ćwiczenia ruchowe (!). Gdy program uzna, że dziecko zbyt długo siedzi przed komputerem, automatycznie uruchamia animowaną postać, która zachęca do krótkiej gimnastyki.Oprawą programu jest nietuzinkowa grafika, fascynujące tło muzyczne naturalnych instrumentów (fortepian, smyczki, dzwonki, gitara, flet, głos itd.), efekty dźwiękowe (głosy zwierząt, odgłosy natury, dźwięki otoczenia, gwar zabaw) pobudzają wyobraźnię i dają pożądane wzorce estetyczne.Ćwiczenia zawierają elementy edukacyjne np. rozpoznawanie liści, zwierząt, owoców itd. Dziecko przez zabawę poznaje rzeczy ciekawe i przydatne na co dzień.Dając dziecku ten program umożliwiasz mu jego lepszy rozwój. Zwłaszcza w młodym wieku, kiedy umysł jest chłonny i pojemny jak gąbka. A to, co wypracuje za młodu będzie mu procentować w przyszłości.Dla starszych użytkowników dostępne są też: Akademia Umysłu część 1 i część 2. Polecane są dla osób w każdym wieku, i dla młodzieży i dla osób starszych. Dotychczas ukazały się dwie niezależne edycje tych programów. Są równorzędne pod względem trudności. Nie jest ważne, od której części zaczniesz.Seria Akademia Umysłu otrzymała w roku 2011 główną nagrodę, a Akademia Umysłu JUNIOR w roku 2012 wyróżnienie w Konkursie: "Świat przyjazny dziecku" organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka. (www.empik.com).

Zobacz pełny opis
Seria:Akademia Umysłu
Hasła:Pamięć
Nauczanie początkowe
Adres wydawniczy:Wrocław : Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT, [2012].
Nośnik: Jednostronna płyta CD-ROM.
Ilość płyt: 1
Uwagi:Na okł. : Nauka przez zabawę. 21 różnorodnych ćwiczeń. Wyzwala pozytywne emocje. Na dole okł. : Wspomaga edukację wczesnoszkolną.
Wymagania systemowe:System: Windows Xp/Vista/7 ; Procesro: 1,5 ; GHz RAM : 1GB ; Wolne miejsce na dysku: 200 MB ; Karta graficzna: 256 MB ; Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX 9 ; Napęd DVD.
Przeznaczenie:Wiek 5-9 lat.
Skocz do:Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Multimedialna BD
ul. Pancera 18

Sygnatura: P. M. 135
Numer inw.: 135
Dostępność: wypożyczana na 7 dni

schowekzamów

Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.