WYPOŻYCZALNIA NR 46 ZAPRASZA
498


ZIELONA ZAPRASZA
498PAŹDZIERNIK W NAUTILUSIE
498BIBLIOTEKA DLA DZIECI NR IV ZAPRASZA:
498
WYPOŻYCZALNIA NR 46 ZAPRASZA:
498ZIELONA ZAPRASZA:
498WRZESIEŃ W NAUTILUSIE
498WYPOŻYCZALNIA NR 46 ZAPRASZA
498
ZIELONA ZAPRASZA WE WRZEśNIU
498ZIELONA ZAPRASZA
498


Warszawa sprzed ponad stu lat - czas powozów, gorsetów i meloników. Z szarzyzny dnia codziennego wyłania się nagle pięć zagadek, by rzucić wyzwanie skrytemu pod wypomadowanymi włosami intelektowi tytułowego stróża prawa...
Serdecznie zapraszamy na varsavianistyczne spotkania z książką "Przypadki sędziego Mauersberga" autorstwa pana Pawła Łosia!
Książka "Przypadki sędziego Mauersberga" to pięć opowiadań będących mieszanką kryminału, grozy i zjawisk nadprzyrodzonych, przyprawionych szczyptą humoru. O realiach epoki i szczególnych zagadnieniach związanych z każdym z opowiadań w kontekście Warszawy sprzed stu lat opowie autor na ilustrowanych zdjęciami, rycinami i mapami spotkaniach varsavianistycznych w Bibliotece Zielonej. Pierwsze spotkanie już 20 sierpnia o godz. 17:30! Temat - Ogród Saski.
PAWEŁ ŁOŚ - urodzony sto trzydzieści cztery lata później niż sędzia Mauersberg, prawnik, historyk i varsavianista. Autor opowiadań z dreszczykiem, scenariuszy gier fabularnych, rysownik. Przewodnik warszawski ze Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych "Złota Kaczka".


LATO W MIEśCIE 2015
498Program akcji "Lato w mieście 2015" realizowany przez
Bibliotekę Publiczną w dz. Białołęka m. st. Warszawy


LATO W MIEŚCIE W NAUTILUSIE
498WAKACJE W ZIELONEJ
498WYPOżYCZALNIA NR 58 ZAPRASZA W WAKACJE
498CZWóRKA ZAPRASZA
498DNI BIAłOłęKI
498WYPOŻYCZALNIA NR 46 ZAPRASZA
498CZWóRKA ZAPRASZA
498ZIELONA ZAPRASZA
498WYPOżYCZALNIA NR 58 ZAPRASZA W CZERWCU
498TYDZIEń BIBLIOTEK W ZIELONEJ
498SPOTKANIE AUTORSKIE W CZYTELNI
498WYKłAD OTWARTY 'ŚWIAT KOMIKSU'
498KONKURS NA RECENZJę LITERACKIE FANTAZJE
498


WYSTAWA FOTOGRAFICZNA BIAŁOŁĘKA CZYTA
498


WARSZTATY PISANIA PROZą
498WYPOżYCZALNIA NR 58 ZAPRASZA W MAJU
498CZWóRKA ZAPRASZA W MAJU
498

WYPOŻYCZALNIA NR 46 ZAPRASZA
498


UWAGA! ZMIANA GODZIN OTWARCIA
498KWIECIEń W WYPOżYCZALNI NR 58
498ZIELONA ZAPRASZA W KWIETNIU
498KWIETNIOWE SOBOTY W NAUTILUSIE
498WYPOŻYCZALNIA NR 46 ZAPRASZA
498KIERMASZ WIELKANOCNY W NAUTILUSIE
498SPOTKANIE W ZIELONEJ
498CZWóRKA ZAPRASZA
498ZIELONA ZAPRASZA W MARCU
498NAUTILUS ZAPRASZA W MARCU
498WYPOżYCZALNIA NR 58 ZAPRASZA W MARCU
498WYPOŻYCZALNIA NR 46 ZAPRASZA
498FINAŁ KONKURSU POETYCKIEGO
498


Dnia 29.01.2015 r. w Wypożyczalni Nr 46, przy ul. Kowalczyka 3, nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu poetyckiego pt.: "Baśń, która z serca się wysnuwa". Oto nasi finaliści.


Zapraszamy do lektury wierszy, obejrzenia fotorelacji z tego spotkania oraz innych wydarzeń które ostatnio miały miejsce w naszej bibliotece.


STYCZEŃ W „CZWÓRCE”
761

Styczeń w BD4 spędziliśmy bardzo miło i radośnie. Wspólnie z młodymi uczestnikami klubu Mini - Mini czytaliśmy książeczkę o babci i dziadku oraz wykonywaliśmy różne ciekawe zadania. Podczas lekcji bibliotecznych zwiedzaliśmy różne działy i nauczyliśmy się korzystania z katalogu. Zimowe ferie spędziliśmy, podróżując po Polsce. Każdy mógł zaprojektować logo Polski albo plakat zachęcający do zwiedzania naszego kraju. Na naszych cyklicznych zajęciach "Czytam, bo lubię" stworzyliśmy własne definicje szczęścia w formie kolorowych książeczek.
Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji :)

ZIELONA ZAPRASZA W LUTYM
759


NAUTILUS ZAPRASZA W LUTYM
758


STYCZEń W WYPOżYCZALNI NR 58
740

PRZY WAŁUSZEWSKIEJ 24

W styczniu wiele się działo w bibliotece przy ul Wałuszewskiej 24. Miesiąc rozpoczęliśmy wesołymi zajęciami z wykorzystaniem klocków K'nex. Dzieci znów poniosła wyobraźnia, a godzina minęła szybko na śmiechu i wspólnej zabawie.

"Plastusiowe zabawy" to zajęcia, jak się nietrudno domyślić, poświęcone sympatycznemu ludzikowi z książek Marii Kownackiej. Dzieci wysłuchały opowiadania o Plastusiu, a potem w miłej atmosferze stworzyły jego portrety i plastelinowe figurki. W tle przygrywała relaksująca muzyka.

"Stoi na stacji lokomotywa..." to zajęcia dla najmłodszej grupy wiekowej. Ideą było zapoznanie dzieci w formie zabawy z wierszem Juliana Tuwima "Lokomotywa". Pomogła nam prezentacja multimedialna, dzięki której dzieci z zainteresowaniem wysłuchały całego, długiego utworu literackiego. Mogły również zgadywać co się kryje w następnym wagonie. Na koniec dzieci wspólnie wykleiły i pokolorowały lokomotywę i wagony znane z wiersza. Zajęcia umiliły nam wesołe piosenki, nie mogło zabraknąć hitów "Jedzie pociąg z daleka" i "Wesoło gra lokomotywa".

W styczniu po raz pierwszy zaprosiliśmy dzieci na projekcję filmu. "I ty możesz zostać bohaterem"- to wzruszająca i zabawna historia o pewnym małym fanie baseballu, który wyrusza w pełną perypetii podróż po całym kraju, aby odzyskać kij ulubionej drużyny. To opowieść o przyjaźni, odwadze i potędze marzeń.

"Bezpieczne zabawy na śniegu" to zajęcia, których ideą było przybliżenie i przypomnienie zasad bezpieczeństwa na śniegu i lodzie oraz sprowokowanie dyskusji na ten temat z dziećmi. Zajęcia to nie tylko prezentacja multimedialna i pogadanka, której towarzyszył quiz, to także ciekawa praca plastyczna w tworzenie zimowego krajobrazu zabaw.

"Karnawałowe szaleństwo" to zajęcia plastyczne, wzbogacone wesołą muzyką, która wprowadziła uczestników w zabawowy nastrój. Dzięki bajkowym zagadkom zrobiło się wesoło. A dzieci chętnie tworzyły kolorowe maski, które są nieodłącznym elementem przebrania karnawałowego. Do wykorzystania miały błyszczące cekiny, złocony papier i brokat. Do tego trochę kleju i maski gotowe!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji :)

„CZWÓRKA” ZAPRASZA NA BAL
760


„CZWÓRKA” ZAPRASZA NA
757


FERIE W „CZWÓRCE”
755

W ferie zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr IV. Gwarantujemy miło spędzony czas dla całej rodziny! W czasie ferii będzie można pograć na Playstation, ale również zabawić się w inżyniera i za pomocą klocków KNE'X zbudować odjazdową zjeżdżalnię! Dla fanów gier logicznych mamy Łamisłówka, Kartę rowerową, Scrabble, Monopoly,Szachy. Najmłodszych zapraszamy na układanie mozaiki, puzzli oraz grę w zakręconego Twista :) ZAPRASZAMY


NAUTILUS ZAPRASZA W FERIE
756


FERIE NA WAłUSZEWSKIEJ 24
754


WYPOŻYCZALNIA NR 46 ZAPRASZA
751


WYPOŻYCZALNIA NR 46 ZAPRASZA
753


ZIMA W MIEśCIE W „CZWÓRCE”
749


FOTORELACJE Z „CZWÓRKI”
747

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji :)


ZIELONA ZAPRASZA W STYCZNIU
748


„CZWÓRKA” ZAPRASZA NA
745NAUTILUS ZAPRASZA W STYCZNIU
746


STYCZEń NA WAłUSZEWSKIEJ 24
742