FOTORELACJE Z „CZWÓRKI”
747

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji :)


GRUDZIEń W WYPOżYCZALNI NR 58
740

PRZY WAŁUSZEWSKIEJ 24

Grudzień w bibliotece rozpoczęliśmy kreatywną zabawą z klockami K'nex. Tematem naszych zajęć był "Świat owadów", który daje ogromne możliwości tworzenia. Najpierw dzieci odwzorowywały z prezentacji multimedialnej owady takie jak: gąsienica, mucha, motyl czy pająk, który cieszył się szczególnym zainteresowaniem wśród chłopców. Później dzieci poniosła fantazja i stworzyły wiele wymyślonych owadów, a najmłodsza uczestniczka zajęć zbudowała nawet ogród dla różnych żyjątek. Zabawa była przednia i naprawdę żal było się rozstawać.

W grudniu nie mogło zabraknąć zajęć związanych ze świętami Bożego Narodzenia. 9 grudnia w bibliotece zrobiło się świątecznie za sprawą spotkania "Gdy Gwiazdor przychodzi...". Zajęcia rozpoczęły się wspólnym tańcem do znanej i lubianej piosenki "Jingle bells". Dzieci poznały legendę o Świętym Mikołaju oraz różne ciekawostki z nim związane. Wysłuchały wierszy Rafała Wejnera o tym ulubionym przez wszystkich świętym. Na koniec uczestnicy wykonali figurki Świętego Mikołaja.

12 grudnia zaprosiliśmy najmłodsze dzieci na magiczne spotkanie z choinką. Temat zajęć stał się pretekstem do rozmowy o świątecznych zwyczajach, pochodzeniu tradycji przystrajania świątecznego drzewka oraz oczywiście o prezentach. Wspólnie bawiliśmy się przy dziecięcych kolędach, dzieci wysłuchały wiersza "Świąteczna choinka", a na koniec pięknie ozdobiły bożonarodzeniowe kartki z zielonym drzewkiem.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji :)

WYPOŻYCZALNIA NR 46 ZAPRASZA
733


POLECAMY WASZEJ UWADZE
734


Serdecznie polecamy.

LISTOPAD W ZIELONEJ
732

Listopadowe smutki i pochmurne dni nie straszne w Zielonej Bibliotece. U nas jak zwykle było pełno zabawy. Poznaliśmy folkowe dźwięki, książki o Warszawie, ciężką pracę listonosza oraz groźne dinozaury. W sobotnie poranki urządziliśmy kino w Zielonej oraz andrzejkowe wróżby. Odwiedziło nas wiele grup uczniów, przedszkolaków oraz gimnazjaliści, którzy przyszli do biblioteki na spotkanie autorskie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


FOTORELACJA Z NAUTILUSA
731

Listopad w Nautilusie


FOTORELACJE Z „CZWÓRKI”
728

6 listopada gościliśmy Panią Monikę Kowaleczko - Szumowską - autorkę książki pt. "Galop'44". Pisarka w bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam o bohaterach powieści i zdarzeniach, w których brali udział. Wiele wydarzeń to prawdziwe historie z Powstania Warszawskiego. Obejrzeliśmy fragment filmu o małym uczestniku powstania i wysłuchaliśmy najciekawszych fragmentów książki w wykonaniu samej autorki.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji :)


Listopad w BD 4 przywitaliśmy razem z małymi czytelnikami klubu Mini - Mini. Bawiliśmy się kolorami i kształtami, czytaliśmy bajeczkę, wykonaliśmy też kolorowego misia. Na zajęciach z cyklu "Czytam, bo lubię" rozwiązywaliśmy baśniowe zadania i krzyżówki, sami zaprojektowaliśmy też leśnego skrzata. Wieczór andrzejkowy w bibliotece pełen był wróżb, niespodzianek i dobrej zabawy.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji :)


TEATR śWIATECZNY W NAUTILUSIE
729


FOTORELACJE Z „CZWÓRKI”
747

Grudzień w BD4 przyniósł naszym czytelnikom mnóstwo radości i dobrej zabawy. Najmłodsi podczas zajęć klubu Mini - Mini wykonali kalendarze adwentowe i oryginalne bombki na choinkę. Tematem naszych cyklicznych spotkań "Czytam, bo lubię" były w tym miesiącu złudzenia optyczne. Na "Banialukach" wspólnie zrobiliśmy świąteczne ozdoby - gwiazdki, Mikołaje i renifery oraz przeczytaliśmy opowiadanie pt. "Gwiazdka z nieba".)
Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji :)


ZIELONA ZAPRASZA GRUDNIU
727


LISTOPAD W WYPOżYCZALNI NR 58
726

PRZY WAŁUSZEWSKIEJ 24

W listopadzie do Wypożyczalni nr 58 zaprosiliśmy naszych młodych czytelników na spotkanie ze zwierzętami z Afryki. Uczestnicząc w zajęciach dzieci poznały bliżej świat afrykańskich zwierzaków, a także dowiedziały się wielu ciekawostek. Zajęciom towarzyszyła prezentacja multimedialna oraz znane i lubiane piosenki o Afryce. Godzina upłynęła bardzo szybko na miłej zabawie i przy pracy plastycznej.

25 listopada to Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia zaprosiliśmy najmłodszych czytelników na spotkanie z tą sympatyczną maskotką. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach powstała ta słynna zabawka, porozmawialiśmy o misiach znanych z książek i filmów oraz o życiu niedźwiedzi. Nasi mali goście obejrzeli też prezentację multimedialną oraz wysłuchali dwóch utworów literackich, których bohaterem jest miś. Na koniec wspólnie wykonaliśmy portrety naszych ulubionych pluszaków i oprawiliśmy je w kolorowe ramki.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji :)

NAUTILUS ZAPRASZA W GRUDNIU
725

 

KIERMASZ śWIATECZNY W NAUTILUSIE
724


„CZWÓRKA”DO KLUBU MINI MINI
723


WYPOŻYCZALNIA NR 46 ZAPRASZA
722„CZWÓRKA” ZAPRASZA NA:
721


PAźDZIERNIKOWE FOTORELACJE Z WYP. 46.
719


NAUTILUS ZAPRASZA W SOBOTę
720


PAźDZIERNIK W ZIELONEJ
718

Różnobarwne liście opadają na ziemię. Dzień staje się coraz krótszy, świat pokrywa tajemnicza, poranna mgła. Ale jeszcze spod promyków słońca bije na nas blask i moc atrakcji przygotowanych przez Bibliotekę. Pierwszy liść - zielony - kolor nadziei - wielkie otwarcie placu zabaw. Drugi brązowy - kolor ziemi - Eko - Brzdące naturalnie poznały prawdziwą pracę rybaka. Trzeci czerwony - ogień zapłonął w naszych sercach widząc piękną stolicę : Witaj Warszawo! wszyscy razem krzyknęli. Liść czwarty -żółty- słońce ponownie zaświeciło oświetlając pejzaże malowane muzyką, w blasku jesiennych płomieni wsłuchaliśmy się w muzykę pop. Liść piąty -pomarańczowy- w optymistyczny sposób Wesołe Przedszkolaki stworzyły rodowód wielkich i strasznych dinozaurów. Na kolejnych liściach znalazła się zabawa w Wielką Brytanię, na liściach niebieskich wirowały sobotnie poranki filmowe. Pozostałe powoli opadały na ziemię wraz z podmuchem wiatru. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

POLECAMY WASZEJ UWADZE
716


FOTORELACJA Z NAUTILUSA
711

WRZESIEŃ I PAŹDZIERNIK w Nautilusie


WYPOŻYCZALNIA NR 58 ZAPRASZA
714FOTORELACJA Z „CZWÓRKI”
713

Październik w BD4 rozpoczęliśmy cyklem zajęć związanych z jesienią. Wykonaliśmy kolorowe naklejki na słoiki z przetworami oraz czerwone muchomory. Nauczyliśmy się posługiwać pałeczkami i poznaliśmy różne ciekawe potrawy z całego świata. Podczas lekcji bibliotecznych mogliśmy obejrzeć interesujące książki i dowiedzieć się, w jakim miejscu można je znaleźć w bibliotece.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji :)


PAźDZIERNIK W CZYTELNI
712

W październiku w Czytelni Naukowej zawsze dużo się dzieje. Rozpoczynamy wtedy nasze cykliczne kursy dla seniorów - Spotkania z językiem angielskim oraz Kurs podstaw obsługi komputera i Internetu. Białołęcki Klub Książki, który spotyka się co miesiąc, obchodził swoje czwarte urodziny. Dodatkowo wzięliśmy udział w Warszawskim Tygodniu Seniora, przygotowując zajęcia z języka angielskiego oraz obsługi komputera (a konkretnie Skype'a). Raz na dwa tygodnie spotyka się u nas grupa seniorów, uczestniczących w warsztatach pamiętnikarskich, organizowanych we współpracy z Białołęcką Akademią Wiedzy.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

ZIELONA ZAPRASZA NA
707


NAUTILUS ZAPRASZA W LISTOPADZIE
709


WYPOŻYCZALNIA NR 46 ZAPRASZA
708


„CZWÓRKA” ZAPRASZA NA:
706


WYPOŻYCZALNIA NR 46 ZAPRASZA
705


WIELKIE OTWARCIE PO PRZEPROWADZCE
704

Drodzy mieszkańcy dz. Białołęka, miło nam poinformować, że w dniu 4 października 2014 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowego lokalu Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 58.

Placówka została przeniesiona z budynku przy ul. Ambaras 12 do lokalu przy ul. Wałuszewskiej 24. W dniu otwarcia biblioteki odwiedziło nas wielu małych i dużych, stałych i nowych czytelników, za co serdecznie dziękujemy!!!

Mamy nadzieję, że Wypożyczalnia nr 58 stanie się miejscem ciekawych spotkań z książką dla społeczności lokalnej. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.WYPOŻYCZALNIA NR 46 ZAPRASZA
703


WRZESIEń W ZIELONEJ
702

Po wakacjach Zielona Biblioteka przywitała dzieci ofertą z nowymi zajęciami i atrakcjami. Dla najmłodszych przygotowaliśmy cykle spotkań o zawodach i dinozaurach. Starsze dzieci poznały Hiszpanię, podstawy muzyki klasycznej oraz uczestniczyły w zajęciach o Warszawie. Sobotnie poranki obfitowały w bajki oraz zabawy na nowym placu zabaw jaki powstał na terenie biblioteki. Gościem Zielonej był Teatr Wariacja z przedstawieniem o Guliwerze. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


WRZESIEń W BD4
701

Wrzesień rozpoczęliśmy w BD4 nowym cyklem zajęć, który zgromadził liczną grupę dzieci. Miło spędziliśmy razem czas w wesołych jesiennych nastrojach. Rozwiązywaliśmy zagadki i łamigłówki, słuchaliśmy opowiadań. Wykonaliśmy też prace plastyczne związane z jesienią. Na lekcjach bibliotecznych przywitaliśmy nowych czytelników, którzy mogli dowiedzieć się o zasadach korzystania z biblioteki i wybrać sobie ciekawe książki. Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji :)


FINAŁ KONKURSU POETYCKIEGO
394


Dnia 19.09.2014 r. w Wypożyczalni Nr 46 przy ul. Kowalczyka 3 nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu poetyckiego pt.: "Życie zdarza się raz...?". Oto nasi finaliści.


Zapraszamy do lektury wierszy, obejrzenia fotorelacji z tego spotkania oraz innych wydarzeń w naszej bibliotece..


WARIACJA W NAUTILUSIE
715


ZIELONA ZAPRASZA NA
700


NAUTILUS ZAPRASZA W SOBOTę
699


PRZYJECHALIśMY
737

Uprzejmie informujemy, że Wypożyczalnia Nr 58 wznowiła swoją działalność w nowej siedzibie przy ul. Wałuszewskiej 24.

Od 6 października biblioteka jest czynna od poniedziałku do pitku w godzinach od 10:00 do 19:00.
Mapa dojazdu do naszej nowej lokalizacji znajduje się tutaj.

Serdecznie zapraszamy.


NAUTILUS ZAPRASZA W PAZDZIERNIKU
696


ZIELONA ZAPRASZA NA
697


ZAPROSZENIE
736

Uprzejmie informujemy, że Wypożyczalnia Nr 58 wznawia swoją działalność w nowej siedzibie przy ul. Wałuszewskiej 24. Zapraszamy na uroczyste otwarcie w sobotę 4 października od godziny 11:00. Będzie można oddać i wypożyczyć książki, spędzić miło czas przy kawie i herbacie.

Od 6 października biblioteka będzie czynna codziennie w godzinach od 10:00 do 19:00.
Mapa dojazdu do naszej nowej lokalizacji znajduje się tutaj.

Serdecznie zapraszamy.


„CZWÓRKA” NA
691


LATO W MIEŚCIE ZIELOEJ
692

Lato w Zielonej Bibliotece pełne było ciekawych eksperymentów, szalonej zabawy oraz gorącej atmosfery. Rozpoczęliśmy w upalny dzień od inauguracyjnego ogniska. Ale jak na prawdziwych Strażników Planety przystało przez całe wakacje bacznie obserwowaliśmy zmieniającą się przyrodę. Poznaliśmy zagadnienia związane z ekologią i ochroną środowiska. Wspólnie postanowiliśmy zadbać o naszą planetę, tak aby za dziesiątki lat, dalej była taka piękna jak teraz. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.


LATO Z BD IV
690

Wakacje w BD IV zgromadziły liczne grono młodych czytelników na różnych zajęciach. Świetnie bawiliśmy się i wykazywaliśmy się sprawnością sportową na spotkaniach z cyklu "Historia sportu". Z prezentacji dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat Igrzysk Olimpijskich. Dużo radości dostarczyły wszystkim spotkania z cyklu D.I.Y. na których uczestnicy własnoręcznie projektowali i wykonywali przedmioty codziennego użytku. Podkładki, ozdobne lusterka, ramki na zdjęcia a nawet koszulki. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Lata w Mieście 2014.


LATO W MIEŚCIE W NAUTILUSIE
693


WARSZAWSKI TYDZIEń SENIORA
695


WYPOżYCZALNIA NR 46 ZAPRASZA NA
694


SOBOTY PRACUJąCE DO GRUDNIA 2014.
735


Szanowni Czytelnicy!

Uprzejmie zawiadamiamy, że Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 42 i Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr IV przy ul. Antalla 5, Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr LVI "Nautilus" przy ul. Pancera 18, Wypożyczalnia dla Dorosłych i Dzieci Nr 124 Zielona ul. Berensona 38 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 58 z ulicy Wałuszewskiej 24 będą pracować w II połowie 2014 r. w następujące soboty.:

Wrzesień - 13 ; 27
Październik - 11 ; 25
Listopad -15 ; 29
Grudzień - 13
Zapraszamy w godz. 9.00-14.00.

Przypominamy również, że Czytelnia Naukowa Nr XX przy ul. Van Gogha 1 i Multicentrum przy ul. Porajów 14 pracują w każdą sobotę miesiąca. Do tych fili w sobotę zapraszamy w godz.:
Czytelnia Naukowa Nr XX - 9.00-14.00
Multicentrum - 10.00-15.00

ZIELONA ZAPRASZA WE WRZEśNIU
688


WYPOżYCZALNIA NR 46 ZAPRASZA NA
686Serdecznie zapraszamy.

PRZEPROWADZKA
687

Uprzejmie informujemy, że Wypożyczalnia Nr 58 przy ul. Ambaras 12 zostanie przeniesiona na ul. Wałuszewską 24. W związku z tym placówka jest nieczynna od 3.08.2014 r. do odwołania.

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.


WYPOżYCZALNIA NR 46 ZAPRASZA NA
640Serdecznie zapraszamy.

POLECAMY WASZEJ UWADZE
673


NAUTILUS ZAPRASZA W CZERWCU
672


WYPOżYCZALNIA NR 46 ZAPRASZA NA
671


FOTORELACJA Z „CZWÓRKI”
669

W maju jak w raju - to polskie przysłowie dobrze oddaje klimat jaki panował w naszej bibliotece. Maj to miesiąc w którym świętujemy Tydzień Bibliotek, Dzień bibliotekarzy. W Tygodniu Bibliotek ogłosiliśmy zwycięzców konkursu plastycznego "Najsłynniejsza postać w historii Polski" . Wszystkim wyróżnionym gratulujemy ! Spotkanie autorskie z panem Kazimierzem Szymeczko długo zostanie w pamięci naszych młodych czytelników:) Zapraszamy na fotorelację z tego co jeszcze działo się w BD IV.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji


FOTORELACJA Z ZIELONEJ
668

Tradycyjnie maj to miesiąc szczególnie umiłowany przez miłośników książki. Wszyscy wspólnie świętowaliśmy Tydzień Bibliotek podczas którego opiewaliśmy etnograficzne zakamarki Polski. Noc w bibliotece spędziliśmy w blasku archaicznych przedmiotów. Podczas zajęć o Kurpiach dzieci wykonały ludowe zakładki do książek. Detektywi natomiast przeszli krótki kurs daktyloskopijny. Zielona Biblioteka "pękała w szwach" od obecności różnorodnych gości. Nasze skromne progi uraczyła swoją obecnością skrzypaczka Pani Katarzyna Demus, plastyk Pan Szymon Teluk, autorka książek dla dzieci Pani Joanna Wachowiak oraz Burmistrz Białołęki Pan Piotr Jaworski. Nie zabrakło również kultowych zajęć jak Wesoły Przedszkolak czy Eko-Brzdąc. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji :-)


GRA MIEJSKA W ZIELONEJ
670


STYPENDIA DLA AKTYWNYCH 2014
667

Rozpoczął się nabór do 10 jubileuszowej edycji programu stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. Aplikować do niego mogą uczniowie warszawskich szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci. Dodatkowe informacje o Stypendiach znajdują się załączonym dokumencie, a wszystkie są na stronie Centrum Myśli Jana Pawła II w dziale Stypendia


FOTORELACJA Z NAUTILUSA
666

Maj w Nautilusie


NAUTILUS ZAPRASZA W CZERWCU
665


ZIELONA ZAPRASZA W CZERWCU
662


TYDZIEń BIBLIOTEK W WYPOżYCZALNI NR 46
664


          Tydzień Bibliotek 8-15 maja w Wypożyczalni Nr 46. odbył się pod hasłem "Ocalić od zapomnienia...". Wspominaliśmy polskiego etnografa, folklorystę, kompozytora Oskara Kolberga w 200 rocznicę jego urodzin. Ten wybitny działacz dokumentował kulturę duchową, materialną i artystyczną konkretnych wspólnot lokalnych i regionów Polski. Pragnął zachować ją dla przyszłych pokoleń, ocalić od zapomnienia właśnie dla nas. Stąd nasz konkurs poetycki z myślą przewodnią "Ocalić od zapomnienia ...". Zapraszamy do lektury wierszy Zerówkowicze - muzycznie spędziły czas z Panią Dorotą Gellner - poetką wierszy i tekstów piosenek dla dzieci. Przedszkolaki - poznawały literki z Panią Joanną Wójcicką autorką książki "ABECADŁO". Tydzień zakończył się rozstrzygnięciem konkursu "Ludowy zawrót głowy". Po raz kolejny mogliśmy przekonać się, że sztuka łączy pokolenia.

Przyznane wyróżnienia:Tydzień Bibliotek w Wypożyczalni Nr 46 w obiektywie

"Ocalić od zapomnienia ..."


Spotkania z poezją dziecięcą.


"Ludowy zawrót głowy"


DZIEń DZIECKA W NAUTILUSIE
663


ZIELONY DZIEń DZIECKA
661


WYPOżYCZALNIA NR 46 ZAPRASZA NA
660


DZIEń DZIECKA W „CZWÓRCE”
659


FOTORELACJA Z „CZWÓRKI”
658

Kwiecień to kolejny miesiąc w którym działo się bardzo dużo w naszej Bibliotece. Cykliczne spotkania Klubu Mini Mini i sobotnie zajęcia Czytam, bo lubię pozwoliły naszym czytelnikom przyjemnie spędzić czas. Uczestnicy regularnych zajęć pt. Szmatki z Szufladki dowiedzieli się kilku ciekawostek o Wielkanocy i wykonali ekologiczne ozdoby na świąteczny stół. Ci którzy gościli na naszych lekcjach bibliotecznych w przyjemnej atmosferze zapoznali się z funkcjonowaniem biblioteki. Liczymy na to, że już wkrótce staną się naszymi stałymi czytelnikami :) Do zobaczenia w maju - miesiącu w którym będziemy świętowali Tydzień Bibliotek!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji


SPOTKANIE AUTORSKIE W CZYTELNI
657

W Czytelni Naukowej nr XX w dniu 14.05.2014 roku odbyło się spotkanie autorskie z Jakubem Poradą. Z okazji promocji książki "Porada da radę" mogliśmy porozmawiać o sposobach na tani urlop. Nasz gość jest mistrzem w wyszukiwaniu tanich lotów i podzielił się z nami swoją wiedzą. Pokazał z jakich portali korzysta przy szukaniu biletów, noclegów, jak zrobić odprawę online i jak nie dać się złapać na niepotrzebne koszty. Mogliśmy się dowiedzieć również co zrobić jak już znaleźliśmy się za granicą - na co uważać, gdzie zjeść i gdzie miło spędzić czas. Mamy nadzieję, że uczestnicy spotkania już planują tanie loty do wymarzonych miejsc na świecie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji


FOTORELACJA Z NAUTILUSA
654

Kwiecień w Nautilusie


FOTORELACJE Z WYPOŻYCZALNI NR 46
655

Wielkanocne pisanki.


Palmy Wielkanocne.


Pisanki, pisanki kolorowe malowanki...


„CZWÓRKA” ZAPRASZA NA
656


NAUTILUS ZAPRASZA KONCERT
653


W dniu koncertu 13.05.2014 (wtorek) bibloteka będzie czynna do godziny 17:00

Serdecznie zapraszamy.

AKCJA „KSIążKA ZA KSIążKę”
652


Zapraszamy do wymiany książek w białołęckich bibliotekach w ramach akcji "Książka za książkę - drugi obieg na Białołęce". Akcja trwa przez cały maj!

Regulamin

Serdecznie zapraszamy.

FOTORELACJA Z ZIELONEJ
651

Kwiecień w Zielonej

W Zielonej Bibliotece w wiosenno-świątecznym kwietniu odbyło się wiele spotkań. Baranek Wielkanocny wprowadził najmłodszych czytelników w świąteczny klimat. Nieco starsze dzieciaki bawiły się w wesołe zające. Na zajęciach z cyklu Eko-Etno Party tematem przewodnim były : jaja i różne techniki ich ozdabiania. Dodatkowo w kwietniu poznaliśmy kaszubskie zwyczaje oraz odkryliśmy tajemnice recyklingu. Gościliśmy autorkę książek dla dzieci Panią Renatę Piątkowską oraz zwariowany Teatr Wariacja. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.


NAUTILUS ZAPRASZA W MAJU
650


TYDZIEń BIBLIOTEK W NAUTILUSIE
649


SPOTKANIE AUTORSKIE
647


Czytaj dalej...
Serdecznie zapraszamy.

ZIELONA ZAPRASZA W MAJU
646


„CZWÓRKA” ZAPRASZA NA KONKURS
645


FOTORELACJA Z „CZWÓRKI”
643

Spotkanie autorskie w Czwórce
W marcu Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży nr IV odwiedziła pisarka pani Magdalena Zarębska. Autorka wielu książek dla dzieci i dorosłych. W 2008 roku opowiadaniem"Czterdzieści razy Wrocław" wygrała konkurs ogłoszony przez Stowarzyszenie Pisarzy Polskich we Wrocławiu. "Kaktus na parapecie" w 2012 roku była nominowana do Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. K. Makuszyńskiego. Książka "Jak Maciek Szpyrka z dziadkiem po Nikiszowcu wędrował" została ogłoszona książką roku 2013. W raz z autorką poznawaliśmy kulturę, architekturę i gwarę Śląska. Zapraszamy na fotorelacje z tego spotkania.


Marzec w Czwórce


FOTORELACJE Z WYPOŻYCZALNI NR 46
644

Zitajta do nas


"Malowanie na szkle"


WYPOżYCZALNIA NR 46 ZAPRASZA NA
640


WYPOżYCZALNIA NR 46 ZAPRASZA
633


FOTORELACJA Z ZIELONEJ
637

Marzec w Zielonej

Wiosenna aura zagościła w progi zielonego zakątka. Eko-brzdące, bycząc się na trawie, ujrzały pierwsze kolorowe motyle. Sherlocki pognały tropem Lessiego i Mai, a za nimi przedszkolaki, poszukując na straganie wczesnych, świeżych nowalijek. Starsze dzieciaki dołączyły do cygańskiego taboru i odjechały w przestrzeń magicznego świata Romów. Wszyscy spotkali się nad "zielonym stawem", gdzie rozkręciło się ekologiczne party ... „Na ryby - by zielony wdychać chłód... Na ryby - by odbiciem tykać wód” :) Zapraszamy do fotorelacji.


FOTORELACJA Z NAUTILUSA
639

Marzec w Nautilusie


„CZWÓRKA” ZAPRASZA NA ZAJĘCIA
636


NAUTILUS ZAPRASZA W SOBOTY
635


WYPOżYCZALNIA NR 46 ZAPRASZA NA
634


WYPOżYCZALNIA NR 46 ZAPRASZA
633


„CZWÓRKA” ZAPRASZA NA ZAJĘCIA
632


NAUTILUS ZAPRASZA W KWIETNIU
631


ZIELONA ZAPRASZA W KWIETNIU
630


ZIELONA ZAPRASZA NA
629

PlayStation


FOTORELACJE Z WYPOŻYCZALNI NR 46
626

"Malowanie na szkle"


Czytamy bajki polskich autorów (c.d.)


ZIELONA ZAPRASZA W SOBOTĘ
628


WYPOżYCZALNIA NR 46 ZAPRASZA NA
627


FOTORELACJA Z „CZWÓRKI”
625

Luty w BD IV
Luty w BD IV mimo ferii był bardzo aktywnym miesiącem i obfitował w liczne atrakcje. Spotkanie klubu Mini Mini dostarczyło wielu wrażeń naszym najmłodszym czytelnikom. Piosenki, plastelinowe wylepianki, masażyki - śmiechu i radości było wiele. Miłośnicy czytania otrzymali podwójną porcję atrakcji na zajęciach z cyklu Czytam, bo lubię. W ferie dodatkowo odbyło się specjalne wydanie tych zajęć. Uczestnicy ćwiczyli swoją pamięć, spostrzegawczość, dotyk.Trenowali też w wyścigu cukierków. Czytelnicy indywidualni oraz grupy szkolne podczas zajęć odkrywali bibliotekę wyobraźni pełną zagadek optycznych, ćwiczeń na spostrzegawczość i kreatywne myślenie. Prace plastyczne, które powstały podczas tych zajęć, przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Wielkie brawa za niezwykle kreatywne wykorzystanie spinaczy, ciasteczek czy makaronu! Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć.


FOTORELACJA Z NAUTILUSA
624

Luty w Nautilusie


KOMPUTER DLA GIMNAZJALISTY
622


WYPOŻYCZALNIA NR 46 ZAPRASZA
623


POLECAMY WASZEJ UWADZE
619

XXXIV Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O Laur Jabłoni ‘2014”

1. Organizatorem konkursu jest Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im Wacława Skarbimira Laskowskiego w Grójcu.
2. Konkurs jest skierowany do autorów nie zrzeszonych w Związku Literatów Polskich ani Stowarzyszeniu Pisarzy Polskich. Celem konkursu jest inspirowanie do aktywności twórczej, promowanie talentów literackich, popularyzacja amatorskiej twórczości poetyckiej.
3. Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie zestawu trzech do pięciu utworów poetyckich. Zestawy powinny być przesłane w trzech skompletowanych egzemplarzach. Utwory nie mogą być wcześniej publikowane ani nagradzane w innych konkursach.
4. Tematyka i forma utworów jest dowolna. Organizatorzy pragną jednak promować twórczość tematycznie związaną z Ziemią Grójecką. Za najlepszy cały zestaw wierszy o tematyce grójeckiej autor otrzyma finansową nagrodę specjalną w wysokości 450 złotych.
5. Prace konkursowe winny być opatrzone godłem słownym (pseudonimem), a do nich dołączona koperta z tym samym godłem, zawierająca kartkę z danymi autora (imię i nazwisko, dokładny adres, telefon kontaktowy, e-mail, jeśli jest).
6. Jury powołane przez organizatora oceni nadesłane utwory oraz przyzna nagrody i wyróżnienia. Laureaci konkursu otrzymają nagrody finansowe o łącznej wartości nie mniejszej niż 2700 złotych (poza nagrodą specjalną). Gratyfikacje finansowe zostaną przelane na rachunek bankowy autorów.
7. Lista zwycięzców zostanie zamieszczona na stronie www.bibliotekagrojec.pl do dnia 30 czerwca 2014 roku. Wyniki konkursu zostaną również ogłoszone w mediach lokalnych oraz na stronie Urzędu Gminy i Miasta Grójec.
8. Prace konkursowe należy przesłać do dnia 17 maja 2014 roku (decyduje data stempla pocztowego) na adres: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu 05-600 Grójec al. Niepodległości 20, z dopiskiem „O Laur Jabłoni ‘2014” lub dostarczyć do siedziby organizatora.
9. Zapytania dotyczące konkursu należy kierować na adres: czytelnia@bibliotekagrojec.pl ,osoba do kontaktu: Mirosława Krawczak, tel. 48 6643371 wew. 16, w godz. 10.00 – 16.00.
10. Organizatorzy nie zwracają nadesłanych tekstów zastrzegając sobie prawo do publikowania i cytowania w mediach nagrodzonych i wyróżnionych wierszy bez dodatkowej zgody autorów i bez honorarium autorskiego.
Polecamy.

„CZWÓRKA” ZAPRASZA NA ZAJĘCIA
621


FOTORELACJA Z ZIELONEJ
620

Luty w Zielonej

Zima ciągle trwa, ale w nasze progi nie zawitał ani mróz, chodnika nie zasypały hałdy śniegu, nawet bałwan nie zapukał w okno Zielonej Biblioteki. Za to w lutym gościliśmy całą masę uradowanych feriami dzieci. Przedsmakiem zimowych wakacji była wycieczka w świat Hani Humorek oraz karnawałowe szaleństwo dla przedszkolaków. „Pierwsze koty za płoty” przeżyli najmłodsi wraz z rodzicami podczas Eko – Brzdąca, a najstarszych po raz pierwszy powitała Gościnna Polska. Ostatnie dwa tygodnie lutego były dla wszystkich czasem relaksu i wypoczynku. W poniedziałki szaleliśmy na PlayStation, we wtorki wzruszaliśmy się podczas seansu filmowego. Środowe popołudnia spędzaliśmy w olimpijskim duchu, a czwartkowe na łamigłówkach. Piątki pozostały dniem kreatywnej twórczości. W strugach słodkiej czekolady pożegnaliśmy zarówno Soczi w Zielonej jak i karnawał w tłusty czwartek. Zapraszamy do obejrzenia relacji.


NAUTILUS ZAPRASZA W MARCU
617


FOTORELACJE Z WYPOŻYCZALNI NR 46
616

Czytamy bajki polskich autorów


Walentynki, walentynki ...


Karnawał w Wenecji.


WYPOżYCZALNIA NR 46 ZAPRASZA NA
615


FOTORELACJA Z „CZWÓRKI”
614

Styczeń w BD IV
Przed mrozem i śniegiem najlepiej schować się w bibliotece. Mimo niesprzyjających warunków na spotkanie klubu Mini-Mini przybyli nasi najmłodsi czytelnicy. Rysowanie bałwanków, robienie masek i zabawa z balonami dostarczyła wielu radości maluchom. Grupy szkolne na lekcjach bibliotecznych i zajęciach z cyklu Szmatki z szufladki ucieszyły serca babć i dziadków wykonując dla nich kolorowe laurki i witraże. Uczestnicy sobotnich zajęć Czytam, bo lubię rozgrzewali się rozwiązując wcale nie łatwe słowne labirynty, krzyżówki i rebusy. Tak było w styczniu w BD IV mamy nadzieję, że atrakcji nie zabraknie nam na cały 2014 rok ! :)


FINAŁ KONKURSU POETYCKIEGO
612


 Dnia 30 stycznia 2014 r. w WYPOŻYCZALNI Nr 46, przy ul. Kowalczyka 3, odbyło się rozstrzygnięcie konkursu poetyckiego pt.: „POZYTYWNIE ZAKRĘCENI". Wszystkim uczestnikom spotkania dziękujemy a laureatom serdecznie gratulujemy.


WYPOżYCZALNIA NR 46 ZAPRASZA NA
613


FOTORELACJE Z WYPOŻYCZALNI NR 46
611

"Idą Święta"


ZIELONA ZAPRASZA W MARCU
618


NAUTILUS ZAPRASZA W FERIE
610


ZIELONA ZAPRASZA W FERIE
609


FOTORELACJA Z NAUTILUSA
608

Styczeń w Nautilusie


FOTORELACJA Z ZIELONEJ
607

Styczeń w Zielonej Bibliotece

Kiedy śnieg wreszcie sypnął, a nasze policzki zaczęły rumienić się od mrozu, Zielona Biblioteka swoją gościnnością zaprosiła w swoje ciepłe progi wszystkie dzieci. Wesołe Przedszkolaki poznały zimowe zwierzęta, Sherlock zaprowadził dzieci nad zanieczyszczoną rzekę. Najstarsi przy blasku reflektorów odkryli życie celebrytów. Pod koniec miesiąca razem z patronem roku 2014 – Oskarem Kolbergiem, poznaliśmy polski folklor ludowy.


ZAPRASZAMY NA DEBATę
605

Szanowni Państwo!

We wtorek, 4 lutego o godz. 16.30 w Pałacu Ślubów (Plac Zamkowy 6) odbędzie się debata z cyklu "Zmieniamy Warszawę. Warszawa 2.0". Serdecznie zapraszamy mieszkańców na spotkanie o budowaniu wspólnoty przyjaznej dzisiejszym i jutrzejszym seniorom.

Pierwsza debata w 2014 roku zostanie poświęcona wyzwaniom jakie stoją przed miastem jako przestrzenią, w której społeczeństwo jest coraz starsze i wymaga kompleksowych działań, zarówno w sferze zdrowotnej, społecznej jak i kulturalnej ...

Szczegóły na stronie Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy oraz partnera Fundacji Zaczyn„CZWÓRKA” ZAPRASZA NA ZAJĘCIA
602


ZIELONA ZAPRASZA W LUTYM
604


„CZWÓRKA” ZAPRASZA NA ZAJĘCIA
601


SOBOTY PRACUJąCE I PółROCZE 2014.
638


Szanowni Czytelnicy!

Uprzejmie zawiadamiamy, że Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 42 i Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr IV przy ul. Antalla 5, Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr LVI "Nautilus" przy ul. Pancera 18, a także Wypożyczalnia dla Dorosłych i Dzieci Nr 124 ul. Berensona 38 będą pracować w I połowie 2014 r. w następujące soboty.:
Styczeń - 11 ; 25
Luty - 8 ; 22
Marzec - 8 ; 22
Kwiecień - 12 ; 26
Maj - 10 ; 24
Czerwiec - 14 ; 28
Zapraszamy w godz. 9.00-14.00.

Przypominamy również, że Czytelnia Naukowa Nr XX przy ul. Van Gogha 1 i Multicentrum przy ul. Porajów 14 pracują w każdą sobotę miesiąca. Do tych fili w sobotę zapraszamy w godz.:
Czytelnia Naukowa Nr XX - 9.00-14.00
Multicentrum - 10.00-15.00

NAUTILUS ZAPRASZA W LUTYM
606


NAUTILUS ZAPRASZA W SOBOTĘ
589


FOTORELACJA Z „CZWÓRKI”
588

Grudzień w BD4
Grudzień w BD4 to dla naszych czytelników miesiąc pełen radosnych spotkań i dobrej zabawy. Najmłodsi razem z rodzicami i babciami na zajęciach klubu Mini - Mini wykonali aniołka i świąteczne łańcuszki. Podczas spotkań z cyklu "Czytam, bo lubię" dzieci bawiły się kształtami odciskanymi w masie z ciasta. "Szmatki z szufladki" poświęcone były pomocnikom Świętego Mikołaja. 6 grudnia znaleźliśmy worek prezentów od Mikołaja i malowaliśmy renifery. Przyjemnego oglądania relacji :)


FOTORELACJA Z ZIELONEJ
587

Grudzień w Zielonej Bibliotece

Zapach pierników i zielonej choinki oraz dźwięk dzwoneczków wraz z magiczną aurą bożonarodzeniowego klimatu zawitały w progi Zielonej Biblioteki. Szybciutko musieliśmy przystroić świąteczne drzewko, tak aby zdążyć przed przyjazdem zacnych gości. Pierwszy w nasze progi zawitał Św. Mikołaj z worem prezentów nie tylko dla dzieci. Przyniósł całą torbę atrakcji – zabaw, spotkań edukacyjnych, zajęć kreatywnych, które ulokowały się w przedświątecznym kalendarzu biblioteki. Najstarsi otrzymali interesującą dawkę informacji dotyczącej architektury wielkich miast. Sherlock przyniósł tajemniczą zimową zagadkę. Wesołych Przedszkolaków Św. Mikołaj obdarował ozdobami bożonarodzeniowymi. Szacownymi gośćmi byli również aktorzy z Teatru Urwis, którzy na deskach Naszej Biblioteki zaprezentowali inscenizację kultowej baśni Kopciuszek na motywach opracowania braci Grimm.


FOTORELACJA Z NAUTILUSA
586

Grudzień w Nautilusie


NAUTILUS ZAPRASZA W STYCZNIU
585


Uwaga!!! Przed zapisem dziecka na zajęcia prosimy o zapoznanie się z regulaminem zajęć.

WYPOżYCZALNIA NR 46 ZAPRASZA NA
582


WYPOżYCZALNIA NR 46 ZAPRASZA NA:
584