FOTORELACJA Z „CZWÓRKI”
572

Listopad w BD4
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 4 gościła w listopadzie wielu młodych czytelników, którzy miło i radośnie spędzali czas podczas naszych cyklicznych zajęć. Na spotkaniu klubu Mini - Mini wspólnie wykonaliśmy drzewka owocowe i jesienny obrazek z liści. Zabawom i śmiechom podczas "Czytam, bo lubię" oraz cyku "Szmatki z szufladki" nie było końca. Wspólnie przygotowywaliśmy ruchome obrazki. Mieliśmy też okazję bliżej poznać twórczość Witolda Lutosławskiego dzięki pani Katarzynie Demus. W andrzejkowy wieczór nie mogło zabraknąć wróżb, niespodzianek i radości. Przyjemnego oglądania relacji :)


FOTORELACJE Z WYPOŻYCZALNI NR 46
575

"Spotkanie z Krainą Uśmiechu"


Katarzynki


Andrzejki


FOTORELACJA Z NAUTILUSA
573

Listopad w Nautilusie


FOTORELACJA Z ZIELONEJ
571

Jesień otuliła Zieloną Bibliotekę swoim mglistym paltem, przynosząc w jej progi całą gamę interesujących spotkań, ciekawych zajęć oraz mnóstwo zabaw i gier. Maluchy poznały wiejskie życie kur. Sherlock zaprowadził swoich milusińskich w świat tajemniczych potworów. Najstarsi czytelnicy poznali intrygujące życie wielkich miast. Do okrytego ciemnościami zielonego domku, pod koniec miesiąca dotarli czarnoksiężnik i wróżka, aby w wesoły sposób przepowiedzieć dzieciom przyszłość, a w ostatnią sobotę miesiąca, pisaniem listów do św. Mikołaja, rozpoczęliśmy przygotowania do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia...


FOTORELACJE Z WYPOŻYCZALNI NR 46
570

Zamki na piasku


Kto kiedy zasypia.


„CZWÓRKA” ZAPRASZA NA ZAJĘCIA
569


NAUTILUS ZAPRASZA W GRUDNIU
568


NAUTILUS ZAPRASZA NA
567


WARSZAWSKI TYDZIEń SENIORA
566


ZIELONA ZAPRASZA W GRUDNIU
564


NAUTILUS ZAPRASZA W SOBOTĘ
565


SPOTKANIE AUTORSKIE - FOTORELACJA
563

Spotkanie autorskie z M. Pałaszem

Nasi młodzi czytelnicy mieli okazję spotkać się 12 listopada w bibliotece "Nautilus" oraz w BD4 z Panem Marcinem Pałaszem - znanym autorem książek dla dzieci i młodzieży. Pisarz bardzo ciekawie opowiadał o sobie oraz swoim czworonożnym przyjacielu - Elfie, który jest też bohaterem jego książek. Każdy mógł otrzymać autograf oraz odbitą łapkę Elfa. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tych spotkań :)


„CZWÓRKA” ZAPRASZA NA
559


WYPOżYCZALNIA NR 46 ZAPRASZA NA:
561


„CZWÓRKA” ZAPRASZA NA
560


WYPOżYCZALNIA NR 46 ZAPRASZA NA:
562


FOTORELACJA Z NAUTILUSA
557

Październik w Nautilusie


FOTORELACJA Z ZIELONEJ
556

Październik w Zielonej

Październik do Zielonej zawitał kolorami jesieni. Wraz ze spadającymi kasztanami, nazbieraliśmy całe kosze dobrej zabawy i ciekawych spotkań. Wybraliśmy się wspólnie na grzybobranie oraz w niezwykłą podróż do dżungli. Rozwiązywaliśmy niewyjaśnione zagadki oraz poznaliśmy najciekawsze rośliny i zwierzęta świata. Uczciliśmy Rok Witolda Lutosławskiego, prezentując wystawę okolicznościową oraz organizując spotkanie poświęcone Jego twórczości. Pod koniec miesiąca obchodziliśmy pradawny Obrzęd Dziadów. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


SPOTKANIE AUTORSKIE W CZYTELNI
558

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Białołęka oraz Dyskusyjny Klub Książki serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie z Zygmuntem Miłoszewskim.

Zygmunt Miłoszewski - prozaik, dziennikarz, autor scenariuszy. Debiutował w 2004 roku na łamach "Polityki" opowiadaniem Historia portfela, potem wydał rozgrywającą się we współczesnej Warszawie powieść grozy Domofon i baśń dla dzieci Góry Żmijowe. Jego powieść kryminalna Uwikłanie (2007) została uhonorowana Nagrodą Wielkiego. Kontynuacją Uwikłania jest Ziarno prawdy (2011). Najnowsza książka Miłoszewskiego to Bezcenny - thriller, opowieść sensacyjno-przygodowa o odzyskiwaniu zaginionych dzieł sztuki'. Po ukazaniu się Domofonu Miłoszewski został okrzyknięty "polskim Stephenem Kingiem"; gdy Jerzy Pilch przeczytał Uwikłanie, uznał je za doskonały polski kryminał współczesny, a jego autora za rasowego pisarza.
(źródło: wikipedia; strona wydawnictwa W.A.B.)


RELACJA ZE SPOTKANIA
554

Pani Elżbieta Cherezińska w Czytelni
Dnia 23 października 2013 roku gościliśmy na spotkaniu autorskim Panią Elżbietę Cherezińską. Głównym tematem spotkania była najnowsza książka naszego Gościa, czyli „Legion”, opowieść o Brygadzie Świętokrzyskiej. Nie obyło się oczywiście bez nawiązań do cyklu powieściowego „Północna droga” czy książek o Piastach - w okresie Zjazdu gnieźnieńskiego („Gra w kości”) i rozbicia dzielnicowego („Korona śniegu i krwi”). Autorka z wielką pasją opowiadała o swojej pracy nad książkami, a publiczność słuchała i zadawała mnóstwo pytań. Po spotkaniu można było porozmawiać z pisarką i zdobyć autograf. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!


FOTORELACJA Z „CZWÓRKI”
555

Październik w BD4
Październik w BD4 rozpoczęliśmy bardzo radośnie z młodymi czytelnikami,którzy wykonali kolorowe jeże z plasteliny i wykałaczek. Świetnie poradzili sobie z jesiennymi zagadkami, rebusami i kalamburami. Na zajęciach z cyklu "Czytam, bo lubię" pięknie ozdobili magnesy na lodówkę. Dzieci w różnym wieku wzięły udział w lekcjach bibliotecznych, podczas których zwiedzały bibliotekę, słuchały bajek, kolorowały domek babci Czerwonego Kapturka i rysowały okładkę swojej ulubionej książki. Najmłodsi mieli też okazję do spotkania z twórczością Witolda Lutosławskiego, którą przybliżyła im pani Katarzyna Demus.


ZIELONA ZAPRASZA W LISTOPADZIE
552


NAUTILUS ZAPRASZA W LISTOPADZIE
553


NAUTILUS ZAPRASZA
550


FOTORELACJE Z WYPOŻYCZALNI NR 46
548

Pingwinek Popolo


Przygody pingwinka Pik-Poka


WYPOżYCZALNIA NR 46 ZAPRASZA NA:
547


FOTORELACJA Z WYPOŻYCZALNI NR 46
439

Czytamy bajki polskich autorów.


Przygody pingwinka Pik-Poka


Pingwinek Popolo


FOTORELACJA Z „CZWÓRKI”
546

Wrzesień w BD4

W Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży Nr 4 przywitaliśmy jesień, a wraz z nią nasze cykliczne zajęcia. Podczas spotkania z cyklu "Czytam, bo lubię" nasi młodzi czytelnicy wykonali kolorowe przyborniki na długopisy, a także w oryginalny sposób ozdobili swoje inicjały. Najmłodsze dzieci w ramach klubu "Mini - Mini" poznawały razem z Kubusiem Puchatkiem części ciała, rozwiązywały obrazkowe zagadki i dorysowywały misiowi brakujące elementy. Zaprosiliśmy nowych czytelników na nasze lekcje biblioteczne, podczas których mogli lepiej poznać to miejsce. W tym miesiącu rozpoczęliśmy także nowy cykl zajęć - "Szmatki z szufladki", których bohaterem był Plastuś. We wrześniu naszą bibliotekę odwiedziła też pani Katarzyna Demus z programem poświęconym W. Lutosławskiemu. Przyjemnego oglądania relacji :)


SPOTKANIE AUTORSKIE W CZYTELNI NR XX
545

Spotkanie autorskie z Elżbietą Cherezińską

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Panią Elżbietą Cherezińską. Spotkanie odbędzie się 23.10.2013 roku (środa) o godzinie 19:00, w Czytelni Naukowej nr XX (ul. Van Gogha 1).
Fot. Edyta Szałek i Thomas Gudbrandsen

Elżbieta Cherezińska - teatrolog, autorka bestsellerowej powieści "Korona śniegu i krwi". Jako pisarka postawiła sobie za zadanie ożywienie polskiej historii i wypełnia je konsekwentnie, budząc ze snu dynastię piastowską ("Gra w kości", "Korona śniegu i krwi"). Jest wielbicielką skandynawskiego średniowiecza, któremu poświęciła, cieszący się popularnością wśród Czytelników, cykl "Północna Droga". Do dziejów II wojny światowej nawiązała po raz pierwszy w 2008 roku w książce "Byłam sekretarką Rumkowskiego. Dzienniki Etki Daum", która otwierała przed Czytelnikami dzieje getta łódzkiego. "Legionem", powieścią o losach żołnierzy z Brygady Świętokrzyskiej udowadnia, że nie boi się opowiadać historii, która skazana była na zapomnienie. (źródło: okładka książki "Legion")

Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książki "Legion" i zdobycia autografu. Zapraszamy również na mały poczęstunek.


NAUTILUS ZAPRASZA
544


FOTORELACJA Z ZIELONEJ
543

Wrzesień w Zielonej Bibliotece

Po wakacjach zostały już tylko wspomnienia... Babie lato zagościło w progach Zielonej Biblioteki, a wraz z nim cały szereg, nowych, interesujących zajęć dla najmłodszych. Ze swoimi zagadkami zawitał Sherlock, a dary późnego lata zbierały Wesołe Maluchy. Ciekawym wydarzeniem był Dzień Ziemniaka, podczas którego oficjalnie pożegnaliśmy lato. Pod koniec miesiąca nieco starsze dzieci poznały rekordy planety Ziemia. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wrześniowych wydarzeń.


„BARWY LETNICH WSPOMNIEń” FINAł
542


          Dnia 26 września 2013 r. w WYPOŻYCZALNI Nr 46, przy ul. Kowalczyka 3, odbyło się rozstrzygnięcie konkursu poetyckiego pt.: "BARWY LETNICH WSPOMNIEŃ". Wszystkim uczestnikom spotkania dziękujemy a laureatom serdecznie gratulujemy. Zapraszamy do lektury wierszy. Zapraszamy do lektury wierszy


"Barwy letnich wspomnień" Relacja


„CZWÓRKA” ZAPRASZA NA ZAJĘCIA
538


ZIELONA ZAPRASZA W PAźDZIERNIKU
539


NAUTILUS ZAPRASZA W PAźDZIERNIKU
538


NAUTILUS ZAPRASZA
536


ZAJRZYJ DO CZYTELNI
535

W Czytelni Naukowej w 2013 roku działo się bardzo dużo. Obok zajęć, które są stałym elementem naszej działalności (zajęcia dla seniorów - język angielski, zajęcia komputerowe i obróbka cyfrowa zdjęć) odbyło się wiele spotkań tematycznych, autorskich, warsztatów...

Zapraszamy do obejrzenia relacji.


BEZPłATNE SPOTKANIA DLA SENIORóW ESENIOR
534

Zapraszamy do udziału w projekcie "eSenior, czyli Warszawa Przyjazna Wiekowi"
Do udziału w projekcie zapraszamy osoby w wieku 60+, zamieszkałe na terenie m.st. Warszawy.
Zgłoszenia przyjmujemy do 30 września 2013 r. lub do wyczerpania limitu miejsc.
Wszystkich zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza oraz przesłanie go na adres eSenior@mwi.pl lub złożenie w:
- biurze projektu, ul. Niecała 2, pokój 16 w godzinach 8.00-16.00, lub
- "Ośrodku Nowolipie", ul. Nowolipie 25B, 01-011 Warszawa, pokój 118, w godzinach: pn., wt., pt. 9:00-13:00; śr., czw. 14:00-18:00.
W przypadku dodatkowych pytań związanych z rekrutacją prosimy o kontakt z koordynatorem ds. rekrutacji i promocji - Panią Dorotą Nowińską (tel. 22 443 14 53, e-mail: eSenior@mwi.pl). Poprawnie wypełniony formularz jest jednoznaczny ze złożeniem deklaracji udziału w projekcie. Wybór kandydatów odbędzie się zgodnie z przyjętym regulaminem rekrutacji.
www: Wszelkie szczegóły oraz rejestracja na stronie projektu.

DEBATA „ZMIENIAMY WARSZAWĘ”
533


„CZWÓRKA” ZAPRASZA NA ZAJĘCIA
530


FOTORELACJA Z „CZWÓRKI”
527

Lato w mieście 2013

Lato w mieście 2013 w BD 4 przywitało młodych czytelników, którzy miło i radośnie spędzili czas na wspólnej zabawie, oglądaniu filmów i rozwiązywaniu różnych zadań. Mogliśmy poznać najważniejsze nagrody filmowe, a także sami zaprojektować własną wersję nagród dla najlepszych aktorów. Stworzyliśmy też storyboard z wykorzystaniem balonu. Na zajęciach z survivalu czekały na nas ćwiczenia i łamigłówki. Wszyscy świetnie się razem bawiliśmy, a zdobyte wiadomości i umiejętności będziemy mogli wykorzystać w przyszłości :) Przyjemnego oglądania relacji :)


FOTORELACJE Z WYPOŻYCZALNI NR 46
529

W cieniu piramid


FOTORELACJE Z ZIELONEJ
528

Lato w Zielonej Bibliotece

Lato w Zielonej Bibliotece pełne było zabaw i gorącej atmosfery. Podróżowaliśmy w czasie zgłębiając tajniki pisma na przestrzeni wieków. Od średniowiecznych skrybów, poprzez pismo Indian z Peru, islamskie motywy ozdobne i wiele innych ciekawych spotkań, aż do blogerów z XXI wieku. W lipcu obchodziliśmy Dzień Włóczykija, a w sierpniu odbyły się u nas Dożynki. Ekologiczne spotkania przyrodnicze obfitowały w zabawy, eksperymenty i prace artystyczne. Pamiętaliśmy również o uczczeniu pamięci warszawskich Powstańców. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.ZMIANA DOSTęPNOśCI KSIążEK W CZYTELNI
531

Od 1 września 2013 roku zmienił się sposób korzystania z Czytelni. Od tej pory książki można wypożyczać do domu według poniższej zasady:

Książki z zielonymi kropkami można wypożyczyć do domu na 14 lub 30 dni bez kaucji

Książki z żółtymi kropkami można wypożyczyć do domu na 14 dni za kaucją

        Pozostały księgozbiór można wypożyczać do domu za kaucją na 2-3 dni.

Szczegóły na plakacie.
Zapraszamy do korzystania z księgozbioru Czytelni!


FOTORELACJE Z NAUTILUSA
523

WAKACJE W NAUTILUSIE


ZIELONA ZAPRASZA NA ZAJĘCIA
525


NIESTETY KONIEC WAKACJI :(
524

         Przypominamy, że od dziś pracujemy zgodnie z powakacyjnym harmonogramem. Godziny otwarcia poszczególnych placówek są wypisane na zakładkach "Nasze placówki".


Zapraszamy


SOBOTY PRACUJąCE OD WRZEśNIA.
520


Szanowni Czytelnicy!

Uprzejmie zawiadamiamy, że Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 42 i Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr IV przy ul. Antalla 5, Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr LVI Nautilus przy ul. Pancera 18, a także Wypożyczalnia dla Dorosłych i Dzieci Nr 124 Zielona ul. Berensona 38 będą pracować do końca 2013 r. w następujące soboty.:
Wrzesień - 14 ; 28
Październik - 12 ; 26
Listopad - 16 ; 30
Grudzień - 14
Serdecznie zapraszamy w godz. 9.00-14.00.

Przypominamy również, że Czytelnia Naukowa Nr XX przy ul. Van Gogha 1 i Multicentrum przy ul. Porajów 14 pracują w każdą sobotę miesiąca. Do tych fili w sobotę zapraszamy w godz.:
Czytelnia Naukowa Nr XX - 9.00-14.00
Multicentrum - 10.00-15.00

„CZWÓRKA” ZAPRASZA NA ZAJĘCIA
522


WYPOżYCZALNIA NR 46 ZAPRASZA
521Serdecznie zapraszamy.

WYPOżYCZALNIA NR 46 ZAPRASZA NA:
519


FOTORELACJE Z WYPOŻYCZALNI NR 46
517

"Czerwony Kapturek" po angielsku.


Przystanek Barcelona


FOTORELACJA Z NAUTILUSA
515

Czerwiec w Nautilusie


FOTORELACJA Z „CZWÓRKI”
514

Czerwiec

Czerwiec w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży Nr 4 rozpoczęliśmy z klubem Mini – Mini. Podczas naszego spotkania bawiliśmy się w odnajdywanie obrazków do wierszyka oraz zrobiliśmy ozdoby w kształcie serduszek. Zajęcia z cyklu „Czytam, bo lubię” przyciągnęły dużą grupę dzieci, które między innymi wykonały ciekawe prace z rolek po papierze oraz bezbłędnie przeszły przez włóczkowy labirynt. „Sekretne Życie Przedmiotów” upłynęło nam pod chmurami. Dzieciaki miały za zadanie wykonać samoloty i rakiety kosmiczne. Ostatnia w tym półroczu lekcja biblioteczna wprowadziła nas w wakacyjny klimat. Przyjemnego oglądania relacji :)


NAUTILUS ZAPRASZA
516

Rękodzieło w NautilusieGODZINY OTWARCIA W WAKACJE.
512

Szanowni Czytelnicy nastał czas wakacji!

W związku z tym uprzejmie zawiadamiamy, że w okresie letnim tj. od 01.07.2013 do 31.08.2013 r. wszystkie placówki biblioteczne( z wyjątkiem Multicentrum) w naszej dzielnicy będą otwarte w następujących godzinach:

Poniedziałek, wtorek, czwartek od godz. 13.00-19.00
Środa i Piątek od godz. 10.00-15.00
Sobota - nieczynne

Multicentrum będzie pracować:
Poniedziałek, środa, piątek od 10.00-15.00
Wtorek i czwartek od 13.00-19.00
Sobota - nieczynne
Za utrudnienia przepraszamy.

WYPOżYCZALNIA NR 46 ZAPRASZA
511FOTORELACJE Z ZIELONEJ
510

Czerwiec w Zielonej

Niezwykle ciepły i słoneczny czerwiec zachęcił Naszych najmłodszych Czytelników do aktywnego uczestniczenia w zajęciach. Wycieczka do Australii i na wyspy Oceanii, poznanie baśniowego Dżina oraz tajemnic starożytnego pisma rodem z Cesarstwa Rzymskiego - to tylko niektóre spośród czerwcowych atrakcji. Najważniejszym wydarzeniem okazała się Noc Świętojańska, podczas której, przy rozpalonym, ogromnym ognisku poznawaliśmy starosłowiańskie tradycje. Tej nocy naprawdę można się było 'zakochać w Zielonej'... Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


Wolontariusze w Zielonej

Biblioteka Zielona zieleni się jeszcze bardziej dzięki wolontariuszom z firmy L'Oreal. 25 czerwca, w ramach akcji L'Oreal Citizen Day, liczna grupa ochotników zaangażowała się w pomoc bibliotece. Mimo niesprzyjającej pogody, z entuzjazmem wykonywali prace ogrodnicze, sprzątali wnętrze budynku i tworzyli oryginalne plakaty na potrzeby biblioteki. Dzięki nim Zielona stała się jeszcze przyjemniejszym i czystszym miejscem, zachęcającym do częstszego przebywania w niej. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


FOTORELACJE Z WYPOŻYCZALNI NR 46
509

Jagódki


Dinozaury


W krainie uśmiechu


ZIELONA ZAPRASZA NA
508


„CZWÓRKA” ZAPRASZA NA
507


NAUTILUS ZAPRASZA NA
506

WAKACJE W NAUTILUSIE


NAUTILUS ZAPRASZA W SOBOTę
506

PROJEKCJA FILMU W NAUTILUSIEFOTORELACJA Z ZIELONEJ
505

Maj w Zielonej bibliotece

Maj obfitował w wiele atrakcyjnych wydarzeń. Po Tygodniu Bibliotek, majowe zajęcia cykliczne zainicjowało party w stylu eko i etno. Pełne przygód było także spotkanie z krasnalami podczas "Baśniowego rysowania". W tym miesiącu najmłodsi czytelnicy zrobili kolorowe książeczki, nieco starsi poznali tajemnice Azji i zgłębiali tajniki powstawania papirusu. Jak zawsze w Zielonej odbyły się lekcje biblioteczne, spotkania z lekturą oraz sobotnie poranki z bajką. Nie obyło się bez przedstawienia teatralnego, w którym główną rolę zagrali nietuzinkowi aktorzy. W maju naszym gościem była dziennikarka, autorka wielu ciekawych książek, Pani Joanna Siedlecka.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


FOTORELACJA Z NAUTILUSA
503

Maj w Nautilusie


WYPOżYCZALNIA NR 46 ZAPRASZA
504


Serdecznie zapraszamy.

STYPENDIA DLA AKTYWNYCH
502

Rozpoczął się nabór do 9 edycji programu stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. Aplikować do niego mogą uczniowie warszawskich szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci. Dodatkowe informacje o Stypendiach znajdują się załączonym dokumencie,a wszystkie są na stronie Centrum Myśli Jana Pawła II w dziale Stypendia


Absolwenci programu stypendialnego CMJP2

NAUTILUS ZAPRASZA DO ZAMBEZI I NA KOTY
501

FILM


KOTY ZA PŁOTY


ZIELONA ZAPRASZA W CZERWCU
500


NAUTILUS ZAPRASZA W CZERWCU
498

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży "Nautilus" (ul. Pancera 18) serdecznie zaprasza do zapoznania się z naszą ofertą zajęć na CZERWIEC. Szczegółowy program zajęć znajduje się w załączniku.


Uwaga!!! Przed zapisem dziecka na zajęcia prosimy o zapoznanie się z regulaminem zajęć.

O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy.

„WIOSENNE PRZEBUDZENIE” FINAł
496


          Dnia 9 maj 2013 roku w naszej wypożyczalni Nr 46 przy ul. Kowalczyka 3, odbyło się rozstrzygnięcie konkursu poetyckiego pt. "Wiosenne przebudzenie". Wszystkim uczestnikom spotkania serdecznie gratulujemy. Zapraszamy do lektury wierszy


"Wiosenne przebudzenie" Relacja


WARSZTATY W CZYTELNI
497

WARSZTATY KRYMINALNE


FOTORELACJE Z WYPOŻYCZALNI NR 46
494

Tydzień bibliotek w wypożyczalni Nr 46

Tydzień Bibliotek (8-15 maja) w Wypożyczalni Nr 46. przy ul. Kowalczyka 3 upłynął pod hasłem "SOWA MĄDRA GŁOWA". Wszystkim spotkaniom towarzyszyły sowy - były maskotki - przytulanki, wydzieranki, wyklejanki, sowy ze szkła , porcelany a nawet z drewna. Dzięki uprzejmości Dyrektora Głównej Biblioteki Lekarskiej mogliśmy także zaprezentować eksponaty pochodzące z całego świata. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z poszczególnych spotkań.

Wystawa sów.


Talizman mądrości


Skrzydlate słowa


Sowa mądra głowa


FOTORELACJA Z „CZWÓRKI”
493

Tydzień bibliotek w BD4

9 maja 2013 r. naszą bibliotekę odwiedzili pani Katarzyna Terechowicz i pan Wojciech Cesarz. Oboje są autorami znanych dzieciom książek o przygodach grzecznego psa. Mieliśmy okazję wysłuchać najciekawszych fragmentów przygód oraz porozmawiać z twórcami o naszych pupilach. Artyści wręczyli też nagrody i wyróżnienia laureatom konkursu plastycznego - "Mój ulubiony bohater". Nasi najmłodsi czytelnicy podczas majowych lekcji bibliotecznych wykonali laurki, nagrali słuchowisko oraz życzenia dla bibliotekarzy. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tych wydarzeń :)


ŻYCZENIA
492

Z okazji naszego święta od kilkorga naszych przebojowych, młodych czytelników dostaliśmy życzenia.
Za wszystkie te miłe słowa serdecznie dziękujemy.


SPOTKANIE AUTORSKIE W ZIELONEJ
490FOTORELACJE Z NAUTILUSA
491

Noc w bibliotece


Tydzień Bibliotek w Nautilusie


FOTORELACJE Z ZIELONEJ
489

Tydzień Bibliotek w Zielonej

Popularne wydarzenie, znane szerzej jako "Tydzień Bibliotek" zawitało również do Zielonej. Oprócz szeregu zajęć tematycznych, dla czytelników indywidualnych oraz grup zorganizowanych, przygotowano także wystawę przedstawiającą pasje i zainteresowania polskich bibliotekarzy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się "Noc w bibliotece" oraz Twórczy Piknik Rodzinny, w którym wzięli udział liczni wystawcy i goście. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia relacji przedstawiającej wszystkie wydarzenia towarzyszące "Tygodniowi Bibliotek" w Wypożyczalni nr 124, w dniach od 8 do 15 maja.


Spotkanie autorskie z Panią R. Jędrzejewską-Wróbel

W kwietniu Zieloną Bibliotekę odwiedziła autorka książek dla dzieci - Pani Roksana Jędrzejewska-Wróbel. Zaprezentowała swoje najciekawsze książki, chodź prawdę mówiąc wszystkie napisane przez nią opowiadania są warte polecenia. Razem z Panią Roksaną na spotkaniu pojawili się bohaterzy jej książek : sznurek ze "Sznurkowej historii" oraz słynna Florka z opowiadań "Florka : z pamiętnika Ryjówki", "Florka : listy do Józefiny", "Florka : listy do babci". Dzieci wysłuchały kilku opowiadań, dowiedziały się także co oraz kto jest potrzebne do tego, by powstała książka. Na koniec ustawiła się długa kolejka po autografy, którymi Pani Roksana ozdabiała swoje książki.


Kwiecień w Zielonej Bibliotece

"Kwiecień plecień bo przeplata trochę zimy trochę lata", a w Zielonej swoista przeplatanka zajęć, zabaw i spotkań. Wygłupom nie było końca podczas prima aprilisowego spotkania. Wiele zabawy było w trakcie malowania złotej kaczki i tworzenia biżuterii. Najmłodsi czytelnicy bawili się w zwierzątkowie, a nieco starsi podróżowali po Afryce. Po raz pierwszy w bibliotece odbyła się pantomima. Sobotnie poranki rozpoczęliśmy od projekcji bajek dla dzieci, a później zaprosiliśmy je na gry i zabawy. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.


FOTORELACJA Z „CZWÓRKI”
488

Spotkanie autorskie z p. Roksaną Jędrzejewską - Wróbel

24 kwietnia 2013 r. w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży Nr 4 gościliśmy panią Roksanę Jędrzejewską - Wróbel - autorkę wielu ciekawych i pouczających książek dla dzieci. Podczas spotkania poznaliśmy też bohaterów, którzy przyjechali razem z pisarką :) Na zakończenie zabawiliśmy się w ułożenie drogi, pokazującej jak powstaje książka :) Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji :)


Kwiecień w BD4

W kwietniu w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży Nr 4 rozpoczęliśmy nowy cykl zajęć - "Czytam, bo lubię", na których świetnie się bawimy i poznajemy ciekawe teksty. Na naszych spotkaniach z cyklu "Sekretne Życie Przedmiotów" rozmawialiśmy o różowych okularach. Każde dziecko mogło popisać się własną twórczością i wykonać pracę plastyczną "Jak ja widzę świat przez różowe okulary". Nasi najmłodsi czytelnicy wraz z opiekunami podczas zajęć klubu MINI MINI wykleili jajka w kształcie Kubusia Puchatka. Jak co miesiąc zaprosiliśmy dzieci i młodzież na lekcje biblioteczne. Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji :)


PRZYPOMINAMY
487

Akcja "Książka za książkę" na Białołęce


Zapraszamy do wymiany książek w Białołęckich bibliotekach w ramach akcji "Książka za książkę - drugi obieg na Białołęce". Akcja trwa przez cały maj!


Serdecznie zapraszamy.

FOTORELACJA Z NAUTILUSA
485

Kwiecień w Nautilusie


SPOTKANIE AUTORSKIE W CZYTELNI
484

Spotkanie z Anną Dziewit-Meller i Marcinem Mellerem

          W ramach projektu Dyskusyjnych Klubów Książki, Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy miała zaszczyt gościć na spotkaniu autorskim w dniu 8 maja 2013 r. Panią Annę Dziewit-Meller i Pana Marcina Mellera. Spotkanie odbyło się wokół książki "Gaumardżos. Opowieści z Gruzji". Nasi goście w sposób fascynujący opowiadali o tym pięknym kraju. Uczestnicy spotkania byli zaczarowani opowieściami, a pytaniom nie było końca.

          Rozstrzygnęliśmy również konkurs na recenzję "Literackie fantazje". Pierwsze miejsce zajęła Pani Ilona Niedolistek za recenzję książki "Żony polarników. Siedem niezwykłych historii" Kari Herbert. Drugie miejsce zdobyła Pani Magdalena Łatkowska za recenzję książki "Moja siostra, moja miłość" Joyce Carol Oatesa. Trzecie miejsce zdobył Pan Marek Borkowski za recenzję książki "Moja Praga z archiwum wspomnień" Pawła Elszteina. Zostało również przyznane wyróżnienie dla Pani Edyty Pętkowskiej za recenzję książki "Stan zdumienia" Ann Patchett. Bardzo gorąco dziękujemy naszym gościom za spotkanie. Zapraszamy do zapoznania się z nagrodzonymi recenzjamiNOC W NAUTILUSIE
483WYSTAWA
452


TYDZIEń BIBLIOTEK W ZIELONEJ
480

Otwarcie wystawy Bibliotekarska pasja tworzeniaAutor w Zielonej Pan Marcin Płasz


Zielona nocą


Twórczy piknik rodzinny


TYDZIEń BIBLIOTEK W CZYTELNI
479

Spotkanie autorskie z Anną Dziewit-Meller i Marcinem Mellerem.Spotkanie z Hanną i Magdaleną Hamer, autorkami książki "Odsłony, czyli rozmowy z córką"


Warsztat pisarza od kuchni z Manulą Kalicką.

BKK zaprasza.
TYDZIEŃ BIBLIOTEK W NAUTILUSIE
478TYDZIEŃ BIBLIOTEK W „CZWÓRCE”
476
TYDZIEŃ BIBLIOTEK
477

Burmistrz Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy Adam Grzegrzółka i Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy zapraszają do udziału w dzielnicowych obchodach Tygodnia Bibliotek pod hasłem "Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych". W terminie od 8 do 15 maja 2013 r. w białołęckich placówkach będą organizowane spotkania autorskie, wernisaże, pikniki, zajęcia dla młodszych i starszych. Na naszych czytelników czeka wiele atrakcji. Szczegóły na plakacie, w placówkach oraz w materiałach informacyjnych o poszczególnych wydarzeń na naszej stronie.


FOTORELACJA Z NAUTILUSA
481

Helen Doron - 16 kwietnia


NAUTILUS ZAPRASZA W MAJU
474

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży "Nautilus" (ul. Pancera 18) serdecznie zaprasza do zapoznania się z naszą ofertą zajęć na MAJ. Szczegółowy program zajęć znajduje się w załączniku.


Uwaga!!! Przed zapisem dziecka na zajęcia prosimy o zapoznanie się z regulaminem zajęć.

O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.
Serdecznie zapraszamy.

KONKURS PLASTYCZNY W NAUTILUSIE
472


WYPOżYCZALNIA NR 46 ZAPRASZA
473


Wypożyczalnia Nr 46. przy ul. Kowalczyka 3 zaprasza wszystkich twórców i miłośników wierszy do udziału w konkursie literackim pt. „Wiosenne przebudzenie”. Wiek – bez ograniczeń. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody książkowe.

Serdecznie zapraszamy.

WYPOżYCZALNIA NR 46 ZAPRASZA
471


Serdecznie zapraszamy.

FOTORELACJA Z „CZWÓRKI”
470

Marzec w BD4

Marzec w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży Nr 4 rozpoczęliśmy bardzo radośnie z klubem Mini - Mini. Dzieci wraz z mamami bawiły się przy muzyce oraz kolorowały obrazek przedstawiający przedwiośnie. Na zajęciach z cyklu Sekretne Życie Przedmiotów ozdabialiśmy wielkanocne jajko, wykorzystując różne rodzaje makaronów. Nie mogło też zabraknąć naszych lekcji bibliotecznych, podczas których zwiedzamy bibliotekę oraz poznajemy różne ciekawe książki. Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji :)


FOTORELACJE Z WYPOŻYCZALNI NR 46
469

Wielkanocne zajączki


BO JUŻ WIOSNA


WYPOżYCZALNIA NR 46 ZAPRASZA
468


„CZWÓRKA” ZAPRASZA W SOBOTę
467


FOTORELACJA Z „CZWÓRKI”
466

Spotkanie z panem Tomem Justyniarskim

W marcu w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży Nr 4 odbyło się niecodzienne spotkanie. Przybył do nas pan Tom Justyniarski - autor książki pt. "Psie troski" oraz jej bohater a zarazem wierny przyjaciel naszego gościa - pies. Dzieci nauczyły się, jak należy właściwie traktować zwierzęta, zabawiły się też w ich naśladowanie. Na zajęciach poznały również sposób, w jaki należy ochronić się w sytuacji zagrożenia. Zapraszamy do obejrzenia relacji :)

FOTORELACJA Z NAUTILUSA
465

Marzec w Nautilusie


TYDZIEń Z INTERNETEM W CZYTELNI
455

Tydzień z Internetem w Czytelni

W dniu 21.03.2013 r. w Czytelni Naukowej nr XX odbyły się zajęcia w ramach Tygodnia z Internetem. Spotkanie pt. „Koncert życzeń” było okazją dla osób powyżej 50 roku życia, aby zaprzyjaźnić się z komputerem, Internetem i serwisem Youtube. Rozpoczęliśmy od teoretycznego wprowadzenia na temat serwisu Youtube, jak z niego korzystać i co można na nim znaleźć. Następnie przeszliśmy do praktyki – w formie konkursów i quizów każdy uczestnik miał szansę skorzystać z Youtube'a, aby wysłuchać swoich ulubionych piosenek. Spotkanie stało się również inspiracją do wspominania i dzielenia się ulubionymi wykonawcami. Uczestnicy śpiewająco opanowali serwis Youtube, a zajęcia z pewnością nastroiły ich pozytywnie na cały dzień!


FOTORELACJA Z ZIELONEJ
464

Marzec w Zielonej Bibliotece

W marcu, jak w garncu, a w Bibliotece Zielonej „kociołek zajęć” pełny po brzegi, wrzący nieustająco. Mali czytelnicy tłumnie odwiedzali bibliotekę, podgrzewając atmosferę swoją energią. Malowaliśmy Jasia i Małgosię, tworzyliśmy kolaże, podróżowaliśmy po Ameryce Południowej, a na koniec wystawiliśmy sztukę teatralną... Pełni humoru i zapału pożegnaliśmy zimę i w radosnym nastroju witamy wiosnę. Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji :-)


ZIELONA ZAPRASZA W KWIETNIU,
462


NAUTILUS ZAPRASZA W KWIETNIU
461

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży "Nautilus" (ul. Pancera 18) serdecznie zaprasza do zapoznania się z naszą ofertą zajęć na kwiecień. Szczegółowy program zajęć znajduje się w załączniku.


Uwaga!!! Przed zapisem dziecka na zajęcia prosimy o zapoznanie się z regulaminem zajęć.

O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy.

FOTORELACJA Z „CZWÓRKI”
458

Helen Doron - 20 marca 2013

Od marca do czerwca będzie trwała II edycja akcji organizowanej przez Szkołę Języka Angielskiego Helen Doron "Early English" dla najmłodszych. Spotkania z językiem angielskim zostały zorganizowane pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Białołęka wraz z Bibliotekami dla Dzieci i Młodzieży w naszej dzielnicy. Dzięki tej inicjatywie przedszkolaki i uczniowie klas początkowych mogą uczestniczyć w niecodziennych zajęciach, gdzie nauka połączona jest z wieloma innymi elementami edukacyjno-rozwojowymi. Szkoła Helen Doron i jej program nauki języka angielskiego, znane są ze specjalnie przygotowanych pod względem metodycznym zajęć. 20 marca gościliśmy Burmistrza Dzielnicy Białołęka Pana Adama Grzegrzółkę, który odczytał przedszkolakom baśń braci Grimm.


KONKURS
443

Międzynarodowy Konkurs "Słoneczna Zakładka 2013"          Konkurs "Słoneczna Zakładka" organizowany jest w warszawskim Ursusie od kilku lat. Biorą w nim udział młodzi artyści z wielu krajów. Konkurs został włączony do programu europejskiego projektu edukacyjnego "ABC - Art of the Book for Children". Tematem IV edycji konkursu jest: "Moja najpiękniejsza podróż". Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży od 5 do 19 lat. Ostateczny termin składania projektów zakładek upływa w czwartek 28 lutego 2013 r. o godz. 15.00. Wszelkie inne istotne szczegóły zawarte są w regulaminie.
Formularz zgłoszeniowy dostępny jest tutaj.

Serdecznie zapraszamy.

AUTOR W „CZWÓRCE”
457


FOTORELACJA Z ZIELONEJ
454

Luty w Zielonej Bibliotece

Mroźna zima nie odpuszczała, ale my się nie daliśmy. Uzbrojeni w dobre humory, w lutym przywitaliśmy w naszych progach wystawę "Linnea w ogrodzie Moneta" z Wydawnictwa Zakamarki. Nietypowa ekspozycja na brzozach wprowadziła wiosenny klimat w całej bibliotece. Było mnóstwo zabawy: ostatkowy bal, rysowanie goblinów, czarny teatr, wędrówki po Ameryce Północnej. W sobotnie poranki dzieci [oraz ich rodzice - chociaż nie chcą się przyznać] obejrzały przygody Meridy Walecznej oraz Madagaskar 3. Podczas zabawy w Zimowego Detektywa szukaliśmy śladów i tropów zwierząt. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


KONKURS NA RECENZJę
450

Organizatorem i fundatorem nagród projektu "Literackie fantazje na temat książek" jest Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy. Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie.

Serdecznie zapraszamy.

KONSULTACJE SPOłECZNE
449


Serdecznie zapraszamy do udziału.

FOTORELACJE Z NAUTILUSA
448

Luty w NautilusieNOWA USŁUGA BIBLIOTECZNA
456

Uruchomiliśmy dla Państwa nową usługę - wypożyczalnię ebooków. Usługa pozwala na samodzielne wypożyczenie ebooków (książek w formie cyfrowej) na komputer (tablet, czytnik). Czytelnik oczywiście nie ponosi z tego tytułu żadnych opłat.

Wymogi formalne:
  • posiadanie karty bibliotecznej Biblioteki Publicznej w dz. Białołęka,
  • niezaleganie ze zwrotem wypożyczonych pozycji (na kartę biblioteczną nie może być założona blokada).
Jeśli do tej pory nie skorzystaliście Państwo z naszych usług i nie posiadacie wspomnianej karty bibliotecznej wystarczy w dowolnej filii (mając przy sobie dowód tożsamości) zapisać się do biblioteki.

Co dalej?
  • po powrocie do domu należy pobrać i zainstalować w swoim komputerze program Adobe Digital Editions
  • utworzyć swój identyfikator.
Jeśli to zrobimy możemy przystąpić do wypożyczeń. Logujemy się na stronie biblioteki wyszukujemy interesującą nas pozycję w katalogu ebooków i rozpoczynamy akcję wypożycz. Na końcu klikamy w link .acms który automatycznie spowoduje pobranie książki na Państwa komputer i otworzy ją w Adobe Digital Editions.
Od tego momentu możemy czytać, lub przenieść książkę do swego czytnika.

Życzymy Wam Drodzy Czytelnicy miłej lektury.

TYDZIEń Z INTERNETEM
455


         Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Białołęka m. st. Warszawy zachęca do wspólnego odkrywania tajników Internetu. 21 marca 2013 roku zaprasza do Czytelni Naukowej nr XX (ul. Van Gogha 1 ) osoby powyżej 50. roku życia, na spotkanie "Koncert życzeń". Spotkanie jest częścią międzynarodowej kampanii "Tydzień z Internetem 2013", która ma zachęcić jak najwięcej osób do korzystania z sieci, a także pokazać różne ciekawe i pożyteczne zasoby, jakie można w niej znaleźć.

         Podczas spotkania "Koncert życzeń" uczestnicy wyruszą w muzyczną podróż, podczas której będą mieli okazję odkryć zasoby serwisu You Tube. Wspólnie wyszukają, a następnie wysłuchają (a nawet odśpiewają!) ulubione piosenki. Będą mogli również podzielić się wspomnieniami i anegdotami związanymi z danym utworem. Będzie dużo hałasu, uśmiechu i mnóstwo dobrej zabawy!

FOTORELACJE Z WYPOŻYCZALNI NR 46
451

Wieczór walentynkowy


O rybaku i złotej rybce

Dzień Kobiet

WYPOżYCZALNIA NR 46 ZAPRASZA
447KONKURS
446


ZIELONA ZAPRASZA W MARCU,
445


NAUTILUS ZAPRASZA W MARCU
444

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży "Nautilus" (ul. Pancera 18) serdecznie zaprasza do zapoznania się z naszą ofertą zajęć na marzec. Szczegółowy program zajęć znajduje się w załączniku.


Uwaga!!! Przed zapisem dziecka na zajęcia prosimy o zapoznanie się z regulaminem zajęć.

O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy.

FOTORELACJE Z NAUTILUSA
442

Styczeń w NautilusieFOTORELACJE Z NAUTILUSA
442

Styczeń w Nautilusie


Spotkanie autorskie z Tomem Justyniarskim


FOTORELACJA Z „CZWÓRKI”
441

Zima w mieście BD4 2013

Nadszedł długo oczekiwany przez nas czas ferii zimowych. Z radością rozpoczynamy je także w BD4. Poznajemy Słowację, układamy puzzle, tłumaczymy hymn. Innym razem zamieniamy się w architektów - projektujemy, budujemy i prezentujemy swoje konstrukcje. Jednym słowem świetnie się bawimy. Zapraszamy do obejrzenia relacji z naszych zimowych spotkań : )


FOTORELACJA Z ZIELONEJ
440

Styczeń w Zielonej Bibliotece

Styczniowe mrozy i zawieje śnieżne nie przeszkodziły czytelnikom Zielonej Biblioteki w odwiedzinach. Za oknami śnieżyca, a u nas : uśmiechy, dobra zabawa i mnóstwo ciekawych spotkań. W poszukiwaniu przygód wędrowaliśmy po planecie śladami książek. Malowaliśmy bajkowe księżniczki i doskonaliliśmy tajnikę decoupage'u. Stały element, wpisany w naszą działalność, to oczywiście lekcje biblioteczne, spotkania z lekturą i oczywiście sobotnie poranki z bajką. Prawdziwe szaleństwo nastąpiło pod koniec miesiąca, w czasie pierwszego w Zielonej Bibliotece balu karnawałowego. Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji.


NOWA USłUGA W BIBLIOTECE
437


„COś SIę KOńCZY, COś SIę ZACZYNA” FINAł
436


          Dnia 24.01.2013 roku w naszej wypożyczalni Nr 46 przy ul. Kowalczyka 3, odbyło się rozstrzygnięcie konkursu poetyckiego pt. "Coś się kończy, coś się zaczyna". Wszystkim uczestnikom spotkania serdecznie gratulujemy. Zapraszamy do lektury wierszy


"Coś się kończy, coś się zaczyna" Relacja


ZIELONA ZAPRASZA W LUTYM
438


WYPOżYCZALNIA NR 46 ZAPRASZA
435


NAUTILUS ZAPRASZA W LUTYM
434

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży "Nautilus" (ul. Pancera 18) serdecznie zaprasza do zapoznania się z naszą ofertą zajęć na luty. Szczegółowy program zajęć znajduje się w załączniku.


Uwaga!!! Przed zapisem dziecka na zajęcia prosimy o zapoznanie się z regulaminem zajęć.

O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy.

SOBOTNIE ZAJęCIA RODZINNE W MC - LUTY 2013
433

Zapraszamy do zapisu na rodzinne zajęcia sobotnie w lutym. Zapisy rozpoczeliśmy 30 stycznia (środa) od godz. 12.30 Zapisać się można maksymalnie na dwa różne zajęcia. O zapisie do danej grupy decyduje kolejność zgłoszeń. Uczestnik zajęć musi mieć ukończony wiek wymagany w danym dziale.
Podczas zapisu prosimy podać według wzoru jak poniżej: Nazwisko i imię uczestnika zajęć / datę urodzenia / e-mail / telefon kontaktowy / numer karty bibliotecznej / numer grupy Zapisy prosimy kierować drogą e-mailową, telefonicznie lub osobiście.
We wszystkich zajęciach rodzinnych udział biorą dzieci z rodzicami lub opiekunami.
Warunkiem korzystania z zajęć w MultiCentrum jest posiadanie karty bibliotecznej Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka. Osoby, które nie posiadają karty mogą ją wyrobić w MultiCentrum lub w innej placówce bibliotecznej na terenie dzielnicy.
Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

MultiCentrum Oddział Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy
tel.: 22 614 60 70  e-mail: 
www: multicentrum.warszawa.pl
Zapraszamy.

FOTORELACJA Z „CZWÓRKI”
432

Styczeń w BD4

Styczeń w bibliotece rozpoczęliśmy kolejnymi zajęciami z cyklu Sekretne Życie Przedmiotów. Tym razem rozmawialiśmy o kamyku i robiliśmy różne ciekawe rzeczy z kamieni. Jak co miesiąc dzieci mogły zwiedzić i poznać bibliotekę podczas lekcji bibliotecznych. Wraz z Grupą Leonardo mogły też zabawić się w archeologów i poznać ciekawe zabytki oraz malowidła ścienne. Zapraszamy do obejrzenia relacji : )


AUTOR W NAUTILUSIE
431


FERIE ZIMOWE 2013 W MULTICENTRUM
430

Zapraszamy do zapisu na zajęcia w okresie ferii zimowych (28.01-08.02.13). Zapisy rozpoczynamy 23 stycznia (środa) od godz. 12.30 Zgłoszenia przed godz. 12.30 nie będą brane pod uwagę. O zapisie do danej grupy decyduje kolejność zgłoszeń. Uczestnik zajęć musi mieć ukończony wiek wymagany w danym dziale. Zapisać się można maksymalnie na cztery różne zajęcia. Należy zapisywać dzieci na konkretny termin zajęć (w tym celu prosimy podawać numer grupy w danym dziale).
Podczas zapisu prosimy podać według wzoru jak poniżej: Nazwisko i imię uczestnika zajęć / datę urodzenia / e-mail / telefon kontaktowy / numer karty bibliotecznej / numer grupy Zapisy prosimy kierować drogą e-mailową, telefonicznie lub osobiście.
Warunkiem korzystania z zajęć w MultiCentrum jest posiadanie karty bibliotecznej Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka. Osoby, które nie posiadają karty mogą ją wyrobić w MultiCentrum lub w innej placówce bibliotecznej na terenie dzielnicy.
Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

MultiCentrum Oddział Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy
tel.: 22 614 60 70  e-mail: 
www: multicentrum.warszawa.pl
Zapraszamy.

ZIELONA DZIęKUJE DARCZYńCOM
429


ZIMA W MIEśCIE W CZWóRCE
427


FERIE W NAUTILUSIE
426


WYPOżYCZALNIA NR 46 ZAPRASZA
424          Wypożyczalnia Nr 46. przy ul. Kowalczyka 3 zaprasza wszystkich twórców i miłośników wierszy do udziału w konkursie literackim pt. "Coś się kończy, coś się zaczyna". Wiek - bez ograniczeń. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody książkowe.

Serdecznie zapraszamy.

ZIELONA ZAPRASZA W STYCZNIU
423


NAUTILUS ZAPRASZA W STYCZNIU
417

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży "Nautilus" (ul. Pancera 18) serdecznie zaprasza do zapoznania się z naszą ofertą zajęć na Styczeń. Szczegółowy program zajęć znajduje się w załączniku.


Uwaga!!! Przed zapisem dziecka na zajęcia prosimy o zapoznanie się z regulaminem zajęć.

O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy.

STYCZEń 2013 - RODZINNE ZAJęCIA SOBOTNIE W MC
418

Zapraszamy do zapisu na rodzinne zajęcia sobotnie w styczniu. Zapisy rozpoczynamy 3 stycznia (czwartek) od godz.12.30 Zgłoszenia przed godziną 12.30 nie będą brane pod uwagę. Zapisać się można maksymalnie na dwa różne zajęcia. O zapisie do danej grupy decyduje kolejność zgłoszeń. Uczestnik zajęć musi mieć ukończony wiek wymagany w danym dziale.
Podczas zapisu prosimy podać według wzoru jak poniżej: Nazwisko i imię uczestnika zajęć / datę urodzenia / e-mail / telefon kontaktowy / numer karty bibliotecznej / dział / numer grupy.
Zapisy prosimy kierować drogą e-mailową, telefonicznie lub osobiście.
We wszystkich zajęciach rodzinnych udział biorą dzieci z rodzicami lub opiekunami.
Warunkiem korzystania z zajęć w MultiCentrum jest posiadanie karty bibliotecznej Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka. Osoby, które nie posiadają karty mogą ją wyrobić w MultiCentrum lub w innej placówce bibliotecznej na terenie dzielnicy.
Wszystkie zajęcia są bezpłatne.
MultiCentrum Oddział Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy
tel.: 22 614 60 70  e-mail: 
www: multicentrum.warszawa.pl
Zapraszamy.