FOTORELACJA Z ZIELONEJ
422

Grudzień w Zielonej Bibliotece

Grudniowe dni i wieczory to przede wszystkim czas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Również w Zielonej Bibliotece, z dnia na dzień, można było odczuć coraz bardziej świąteczny klimat. Przez cały miesiąc stworzyliśmy mnóstwo choinkowych ozdób: bombek, gwiazdek i łańcuchów, które zawiesiliśmy podczas wspólnego ubierania choinki. Wieczorem, 6 grudnia, zjawił się u nas św. Mikołaj, który ku zaskoczeniu wszystkich dzieci, ale także i dorosłych - zszedł do nas z dachu! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


FOTORELACJE Z NAUTILUSA
421

Grudzień w Nautilusie


Listopad w Nautilusie


FOTORELACJE Z „CZWÓRKI”
420

Grudzień w BD4

Grudzień rozpoczęliśmy z teatrem "Wariacja", który tym razem przedstawił "Dziadka do orzechów". Na zajęciach z cyklu "Sekretne Życie Przedmiotów" rozmawialiśmy o pudełku. Robiliśmy też własne kolorowe pudełka. W tym miesiącu odwiedziła nas też pani Agnieszka Frączek, która czytała swoje "Kotostrofy". Na spotkaniu klubu "Mini - Mini" wspólnie z dziećmi i rodzicami zrobiliśmy świąteczną choinkę. Panie z grupy Leonardo zabrały nas w podróż po świecie mody. Przy choince i dźwięku skrzypiec życzyliśmy sobie Wesołych Świąt i wszyscy razem śpiewaliśmy kolędy. Zapraszamy do obejrzenia relacji :)FOTORELACJE Z WYPOŻYCZALNI NR 46
419

Warto marzyć


Idą Święta ...ŻYCZENIA
416

Najserdeczniejsze życzenia spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, wielu pogodnych chwil w atmosferze rodzinnego ciepła oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów w nadchodzącym 2013 r. życzy wszystkim Czytelnikom Dyrekcja i pracownicy Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka

WYPOŻYCZALNA NR 46 ZAPRASZA
414


FOTORELACJA Z ZIELONEJ
411

Listopad w Zielonej Bibliotece

"Zielona" biblioteka, nawet w pozornie szarym listopadzie, wypełniona była kolorami i pozytywną energią. Stan ten był efektem wielu atrakcyjnych wydarzeń... Zawitaliśmy do bajkowych krain, gdzie spotkaliśmy m.in. Kota w butach oraz Aladyna. Na zajęciach z cyklu "Eko świat-Eko podróże" przemierzaliśmy razem górskie szczyty. W listopadzie odwiedzili nas znakomici goście, znani wszystkim czytelnikom literatury dziecięcej: Pani Dorota Gellner oraz Pan Tomasz Szwed. Pod koniec miesiąca, w andrzejkowy wieczór, wróżyliśmy razem z Czarnoksiężnikiem i Cyganką. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.FOTORELACJE Z „CZWÓRKI”
410

LISTOPAD W BD4

W listopadzie odwiedził nas zaprzyjaźniony teatr "Wariacja". Tym razem przedstawienie dotyczyło Józefa Piłsudskiego. Dzieci razem ze swoimi mamami świetnie bawiły się na zajęciach klubu "Mini - Mini". Poznawaliśmy nowe kształty i kolory, oglądaliśmy bajkę o zimie, lepiliśmy też bałwanka. Gościliśmy również panie z "Grupy Leonarda", które opowiedziały o naszych rówieśnikach z dawnych czasów. Tematem zajęć z cyklu "Sekretne Życie Przedmiotów" w tym miesiącu była łyżeczka. Jak co miesiąc dzieci chętnie wzięły udział w lekcji bibliotecznej. Mnóstwo niezapomnianych wrażeń i świetnej zabawy czekało na nas w Andrzejki. Zapraszamy do obejrzenia relacji : )FOTORELACJE Z WYPOŻYCZALNI NR 46
409

Pożegnanie Jesieni


Nasi przyjaciele


ANDRZEJKI 2012


ZIELONA ZAPRASZA W GRUDNIU
408


ZMIANY W CZYTELNI
406

Zmiana w dostępności wybranych zbiorów w Czytelni Nr XX
          Uprzejmie informujemy, że Czytelnia Naukowa nr XX przy ul. Van Gogha 1 realizując potrzeby Czytelników wprowadza zmiany w dostępności materiałów bibliotecznych. Od dnia 19.11.2012 r. będzie możliwość wypożyczeń książek na 30 i 14 dni z działów: informatyka, filozofia, religia, reportaż, literatura piękna, publicystyka, sztuka, rozrywka, sport, historia literatury, przewodniki turystyczne i historia Polski. Pozycje szczególnie wartościowe z wymienionych działów nadal podlegają kaucji. Zmiana dotyczy 5000 tytułów książek!
          Jednocześnie zawiadamiamy, że pozostałe materiały biblioteczne zgromadzone w Czytelni można wypożyczać na 2-3 dni za kaucją zwrotną. Informacje o dostępności zbiorów można znaleźć w, katalogu Czytelni Naukowej nr XX oraz na miejscu.


Zapraszamy do korzystania z naszych zasobów.

ZIELONA BIBLIOTEKA ZAPRASZA NA ANDRZEJKI
405


„CZWÓRKA”ZAPRASZA NA ANDRZEJKI.
404


SPOTKANIE AUTORSKIE W ZIELONEJ
403


WYPOŻYCZALNA NR 46 ZAPRASZA NA ANDRZEJKI.
402


NAUTILUS ZAPRASZA NA ANDRZEJKI.
401


NAUTILUS ZAPRASZA W GRUDNIU
407

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży "Nautilus" (ul. Pancera 18) serdecznie zaprasza do zapoznania się z naszą ofertą zajęć na Grudzień. Szczegółowy program zajęć znajduje się w załączniku.


Uwaga!!! Przed zapisem dziecka na zajęcia prosimy o zapoznanie się z regulaminem zajęć.

O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy.

FOTORELACJE Z NAUTILUSA
399

Październik w Nautilusie


FOTORELACJA Z ZIELONEJ
398

Październik w Zielonej Bibliotece

Pierwszy śnieg już za nami, za oknem jesienna słota, a w naszej bibliotece wciąż zielono. W poszukiwaniu dobrej zabawy odwiedziło nas wielu czytelników. Październikowe wojaże rozpoczęliśmy od wędrówki przez dżunglę, odwiedziliśmy Smoka Wawelskiego w Krakowie, wspólnie z Kopciuszkiem zawitaliśmy do baśniowej krainy, a Scooby Doo zapewnił nam maleńki dreszczyk strachu. Podczas Halloween nie zabrakło psikusów, cukierków oraz niespodziewanych gości. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


ZIELONA ZAPRASZA W LISTOPADZIE.
397

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Dzieci Nr 124 Zielona (ul. Berensona 38) serdecznie zaprasza do zapoznania się z naszą ofertą zajęć na miesiąc listopad. Szczegółowy program zajęć znajduje się w załączniku.

Zielona zaprasza na Andrzejki.

O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy.

FOTORELACJE Z „CZWÓRKI”
396

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 4 gościła w październiku zaprzyjaźniony teatr "Wariacja", który rozbawił młodą publiczność przedstawieniem pt. "Kowboj Laky". W tym miesiącu rozpoczął się cykl spotkań klubu "Mini Mini" dla dzieci i ich mam. Nie mogło zabraknąć też lekcji bibliotecznych i zabaw związanych z bohaterami książek dla najmłodszych. Zajęcia z cyklu "Sekretne Życie Przedmiotów" poświęcone były karteczce. Po raz kolejny odwiedziła nas też Grupa Leonardo. Tym razem tematem spotkania był rycerz. Zapraszamy do obejrzenia relacji.NAUTILUS ZAPRASZA W LISTOPADZIE
394

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży "Nautilus" (ul. Pancera 18) serdecznie zaprasza do zapoznania się z naszą ofertą zajęć na listopad. Szczegółowy program zajęć znajduje się w załączniku.


Uwaga!!! Przed zapisem dziecka na zajęcia prosimy o zapoznanie się z regulaminem zajęć.

O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy.

AKCJA DOBROCZYNNA W NAUTILIUSIE:
395

ZBIÓRKA MAKULATURY W NAUTILUSIE TRWA NADAL!!
Jeśli masz w domu niepotrzebną tekturę, ulotki, ścinki, gazety, książki, papierowe śmieci - przynieś je do nas

do końca listopada.

Pomóż zwierzętom przetrwać zimę!
Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji.

FOTORELACJE Z WYPOŻYCZALNI NR 46
393

Wesołe Nutki w bibliotece.


Muzyczne rękawiczki z Dorotą Gellner.Jesienne róże.


SPOTKANIE AUTORSKIE W CZYTELNI
391

Uwaga!
W dniu 23.10.2012 r.
Czytelnia Naukowa będzie otwarta do godziny
17.30 Za utrudnienia przepraszamy!

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Markiem Krajewskim
wtorek 23.10.2012 r. godz. 19.00


Serdecznie zapraszamy.

AKCJA DOBROCZYNNA W NAUTILIUSIE:
390

ZBIÓRKA MAKULATURY W NAUTILUSIE!
Jeśli masz w domu niepotrzebną tekturę, ulotki, ścinki, gazety, książki, papierowe śmieci - przynieś je do nas w dniach

15-26 października.

Pomóż zwierzętom przetrwać zimę!
Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji.

FOTORELACJE Z WYPOŻYCZALNI NR 46
388

Pierwsze koty za płoty.

W dniach 19 i 24 września zawitały do nas "Muchomorki" i "Biedroneczki" - dzieci z białołęckiego przedszkola Nr 192 "Wesoły Pędzelek". Była to ich pierwsza ( I NIE OSTATNIA!) wizyta w naszej bibliotece. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania.

Fotografie z wakacjiCZYTELNIA NAUKOWA ZAPRASZA
387

Na spotkaniu będzie możliwość zakupienia książek Autora i zdobycia autografu! Serdecznie zapraszamy!

WYPOŻYCZALNIA NR 46 ZAPRASZA:
386


FOTORELACJA Z ZIELONEJ
385

Wrzesień w Zielonej

Wrzesień to czas barw, kasztanów, liści i wspomnień. Korony drzew nabierają kolorów ... podobnie jak życie kulturalne w naszej Bibliotece. Wrześniowy koszyk zajęć to wiele rozmaitych propozycji dla naszych czytelników. Działo się dużo i ciekawie - szczegóły w fotorelacji.


FOTORELACJE Z NAUTILUSA
384

Wrzesień w Nautilusie


FOTORELACJE Z „CZWÓRKI”
383

Wrzesień w BD IV

Wrzesień rozpoczęliśmy zajęciami dotyczącymi internetu. Nasi goście chętnie wypowiadali się na temat bezpiecznego surfowania. Czekało na nich zadanie do wykonania, z którym poradzili sobie znakomicie. Odwiedził nas teatr Wariacja z przedstawieniem pt. "Kopciuszek". W tym miesiącu gościliśmy także panią Renatę Piątkowską - autorkę książek dla dzieci. Zapraszamy do obejrzenia relacji.FOTORELACJA Z ZIELONEJ
382

Lato w mieście 2012 r.

Tegoroczne "Lato w mieście" w Wypożyczalni nr 124 to czas zmagań ogrodniczych w pocie czoła, ekologiczne podróże do zielonych zakątków świata oraz kreacje artystyczne z darów Natury. Sadziliśmy roślinki i fasolki, zrobiliśmy ozdoby ogrodowe m.in. gliniane lampiony oraz stracha na wróble. Odwiedziliśmy Afrykę, Amerykę Południową, zawędrowaliśmy także do Nowej Zelandii, a wszystko po to, by poznać tamtejszą przyrodę i obyczaje. Tworzyliśmy Sztukę Natury, malując kolorowe obrazki z nasion, tkając papierowe zakładki i wiele innych ekologicznych inspiracji. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.KONKURS POETYCKI W WYPOżYCZALNI NR 46 FINAł!
389

"Jesień idzie przez świat"
Wyniki konkursu:
  Finaliści:
  1. Hanna Krakowiak - "Pogadajmy o pogodzie"
  2. Agnieszka Zalewska - "Bajka o Jesiennej Pani"
  3. Artur Frelek - "Apetyt na konfitury"
  Wyróżnienia:
  • Jolanta Bogusławska - "Przenikanie"
  • Sandra Czeszejko-Sochacka - "Złociste marzenia"
  • Barbara Mikulska - "Jest już jesień"
  • Kazimierz Nowacki - "Uroki jesieni"
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Zapraszamy do lektury wierszy.

NAUTILUS ZAPRASZA W PAźDZIERNIKU
380

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży "Nautilus" (ul. Pancera 18) serdecznie zaprasza do zapoznania się z naszą ofertą zajęć na październik. Szczegółowy program zajęć znajduje się w załączniku.
O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Uwaga!!! Przed zapisem dziecka na zajęcia prosimy o zapoznanie się z regulaminem zajęć.

O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy.

DODATKOWY ANGIELSKI W MULTICENTRUM
379

Witamy,
Zapraszamy na zajęcia z języka angielskiego dla dorosłych prowadzone przy pomocy programu komputerowego "Profesor Henry".
Od 24 września będą prowadzone zapisy uzupełniające do grupy, której spotkania bedą odbywały się w każdy czwartek od godziny 16:15 do godziny 17:15.
Osoby zainteresowane zajęciami będą musiały podejść do testu sprawdzającego poziom wiedzy, który odbędzie się w MultiCentrum, w czwartek 27 września o godzinie 17:30
Zapisy rozpoczynamy 24.09 (poniedziałek) od godz. 12:30. Zgłoszenia przed godz. 12:30 nie będą brane pod uwagę.
O zapisie na test sprawdzający decyduje kolejność zgłoszeń. Podczas zapisu prosimy podać według wzoru jak poniżej: Nazwisko i imię uczestnika zajęć / e-mail / telefon kontaktowy / numer karty bibliotecznej Zapisy prosimy kierować drogą e-mailową, telefonicznie lub osobiście. Osoby wysyłające zgłoszenia drogą e-mailową prosimy o wpisanie danych do załączonego w wiadomości pliku o nazwie: ZAPISY UZUPELNIAJACE ANGIELSKI.xls W przypadku problemów z otwarciem pliku prosimy podać dane w treści wiadomości.
Warunkiem korzystania z zajęć w MultiCentrum jest posiadanie karty bibliotecznej Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka. Osoby, które nie posiadają karty mogą ją wyrobić w MultiCentrum lub w innej placówce bibliotecznej na terenie dzielnicy.
Wszystkie zajęcia są bezpłatne.
ZAPISY UZUPELNIAJACE ANGIELSKI PLIK ZAPISU
MultiCentrum Oddział Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy
tel.: 22 614 60 70  e-mail: 
www: multicentrum.warszawa.pl
Zapraszamy.

KONKURS POETYCKI W WYPOżYCZALNI NR 46
378

Wieczór poezji o tematyce jesiennej
FOTORELACJA Z WYPOŻYCZALNI NR 46
376

Fotografie z wakacjiSENIORZY W CZYTELNI NAUKOWEJ
377

         Rozpoczynamy nowy sezon bezpłatnych zajęć w Czytelni Naukowej! Serdecznie zapraszamy na spotkania z językiem angielskim. W czwartki będą odbywać się zajęcia dwóch grup - zaawansowanej i tematycznej. Na piątkowe zajęcia dla grupy początkującej są jeszcze miejsca. Zachęcamy do zapisów!

         Z cyklu e - seniorzy zapraszamy na kurs komputerowy dla początkujących (środy), a dla seniorów już znających podstawy obsługi komputera przygotowaliśmy kurs "Cyfrowa obróbka zdjęć bez tajemnic". Zapisy trwają!

         Wszystkich moli książkowych zapraszamy na spotkania Białołęckiego Klubu Książki (https://www.facebook.com/BialoleckiKlubKsiazki) w każdy ostatni wtorek miesiąca, a także na spotkania autorskie organizowane w ramach projektu DKK.
Szczegółowe informacje w Czytelni Naukowej - ul. Van Gogha 1 (budynek szkoły);
tel. 22 614 64 35;


CZYTELNIA NAUKOWA ZAPRASZA
375


Wstęp wolny Serdecznie zapraszamy.

„CZWÓRKA” ZAPRASZA DO KLUBU MINI MINI
374


Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

ZIELONA ZAPRASZA WE WRZEśNIU
373

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Dzieci Nr 124 Zielona (ul. Berensona 38) serdecznie zaprasza do zapoznania się z naszą ofertą zajęć na miesiąc wrzesień. Szczegółowy program zajęć znajduje się w załączniku.
O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy.

FOTORELACJE Z WYPOżYCZALNI NR 88
371

Warsztaty wielokulturowe

W Wypożyczalni nr 88 przy Pl. Światowida 3 w lipcu i sierpniu odbywały się warsztaty wielokulturowe dla dzieci z Białołęki zorganizowane przez Fundację Objazdowy Dom Kultury, a współfinansowane przez Urząd m. st. Warszawy. Uczestnicy tychże warsztatów mieli okazję nie tylko poznać wybraną kulturę danego kraju i jej literaturę dla dzieci, ale również w większości wypadków jej przedstawicieli bowiem prowadzącymi te zajęcia były osoby mniejszości narodowych zamieszkujące Warszawę i dobrze mówiący po polsku.
W sumie odbyło się 8 warsztatów wprowadzających w warszawską multikulturowość.
Każdy warsztat składał się z trzech części:
         - wprowadzenie w kulturę i historię danego kraju
         - głośne czytanie wybranych baśni
         - warsztaty, podczas których dzieci wykonywały prace plastyczne różnymi technikami.

 

 

 

 

WRZESIEń W MULTICENTRUM
370

Witamy,
Zapraszamy do zapisu na zajęcia we wrześniu.
Zapisy rozpoczeliśmy 4.09 (wtorek) od godz.12.30
Zapisać się można maksymalnie na dwa różne zajęcia. O zapisie do danej grupy decyduje kolejność zgłoszeń. Uczestnik zajęć musi mieć ukończony wiek wymagany w danym dziale. Uczestnik zajęć musi mieć ukończony wiek wymagany w danym dziale. Podczas zapisu prosimy podać według wzoru jak poniżej:

Nazwisko i imię uczestnika zajęć / datę urodzenia / e-mail / telefon kontaktowy / numer karty bibliotecznej / dział / numer grupy.

Zapisy prosimy kierować drogą e-mailową, telefonicznie lub osobiście. Osoby wysyłające zgłoszenia drogą e-mailową prosimy o wypełnienie pliku pomocniczego .xls. W przypadku problemów z otwarciem pliku prosimy podać dane w treści wiadomości.
Warunkiem korzystania z zajęć w MultiCentrum jest posiadanie karty bibliotecznej Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka. Osoby, które nie posiadają karty mogą ją wyrobić w MultiCentrum lub w innej placówce bibliotecznej na terenie dzielnicy.
Wszystkie zajęcia są bezpłatne.
Programy zajęć znajdują się w załącznikach i na naszej stronie internetowej.

Program wrzesień - październik indywidualni    Pomocniczy
Program soboty wrzesień    Pomocniczy

MultiCentrum Oddział Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy
tel.: 22 614 60 70  e-mail: 
www: multicentrum.warszawa.pl
Zapraszamy.

FOTORELACJA Z NAUTILUSA
369

Lato w Mieście 2012 - Nautilus

Jak co roku Biblioteka "Nautilus" zaprosiła dzieci do wzięcia udziału w akcji Lato w mieście. Najmłodsi czytelnicy bawili się na zajęciach z cyklu "Zręczne paluszki", starsi podróżowali po Europie wraz z bohaterami ulubionych książek. Wszyscy chętni mogli też poćwiczyć swój angielski poprzez zabawę z nauczycielami ze Szkoły Helen Doron. Zapraszamy do obejrzenia galerii :)FOTORELACJA Z „CZWÓRKI”
367

Wakacje 2012 w BD IV

Wakacje w BD IV zgromadziły liczne grono młodych czytelników na różnych zajęciach. Świetnie bawiliśmy się i dowiadywaliśmy różnych ciekawostek na spotkaniach z cyklu "Skarbiec sztuki". Poznaliśmy kulturę i sztukę Indian, a także sami wykonaliśmy łapacze snów. W bibliotece pojawiły się portrety, kolaże, szkatułki ozdobione kolorową mozaiką, a nawet robot - wszystko to owoc naszych spotkań ze sztuką. Mali artyści byli bardzo zaangażowani, chętnie prezentowali swoje pomysły i gotowe prace. Dużo radości dostarczyły wszystkim spotkania z baśnią japońską i rosyjską. Wybraliśmy się w wirtualną podróż po tych krajach, a potem zrobiliśmy maski do teatru japońskiego oraz postaci z baśni o Głuptasie, który chciał poślubić carównę. Najmłodsze dzieci poprzez zabawę i piosenkę uczyły się języka angielskiego ze szkołą Helen Doron. Na przedszkolaków czekały w naszej bibliotece egzotyczne zwierzęta. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Lata w Mieście 2012.NAUTILUS ZAPRASZA WE WRZEśNIU
368

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży "Nautilus" (ul. Pancera 18) serdecznie zaprasza do zapoznania się z naszą ofertą zajęć na miesiąc wrzesień. Szczegółowy program zajęć znajduje się w załączniku.
O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Uwaga!!! Przed zapisem dziecka na zajęcia prosimy o zapoznanie się z regulaminem zajęć.

O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy.

NIESTETY KONIEC WAKACJI :(
366

         Przypominamy, że od 03.09.2012 pracujemy zgodnie z powakacyjnym harmonogramem. Godziny otwarcia poszczególnych placówek są wypisane na zakładkach "Nasze placówki".

         Informujemy również, że placówki pracujące zawsze w soboty (Czytelnia Naukowa Nr XX i MultiCentrum) swą sobotnią działalność po wakacjach wznawiają w sobotę 08.09.2012.

Zapraszamy


SOBOTY PRACUJąCE.
365

Szanowni Czytelnicy!

Uprzejmie zawiadamiamy, że Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 42 i Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr IV przy ul. Antalla 5 , Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr LVI "Nautilus" przy ul. Pancera 18, a także Wypożyczalnia dla Dorosłych i Dzieci Nr 124 "Zielona" ul. Berensona 38 będą pracować w następujące soboty 2012 r. :

Wrzesień - 8 ; 22
Październik - 13 ; 27
Listopad - 10 ; 24
Grudzień - 8
Zapraszamy w godz. 9.00-14.00.
Przypominamy również, że Czytelnia Naukowa Nr XX przy ul. Van Gogha 1 i Multicentrum przy ul. Porajów 14 pracują w każdą sobotę miesiąca. Do tych fili w sobotę zapraszamy w godz.:

Czytelnia Naukowa Nr XX - 9.00-14.00
Multicentrum - 10.00-15.00

KONKURS POETYCKI W WYPOżYCZALNI NR 46
364          Wszystkich twórców i miłośników wierszy zapraszamy do udziału w konkursie literackim o tematyce jesiennej. Wiek - bez ograniczeń. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody książkowe.

Regulamin konkursu.

Serdecznie zapraszamy.

SIERPIEń W MULTICENTRUM
362

Witamy,
Zapraszamy do zapisu na zajęcia w sierpniu.
Zapisy na ten miesiąc już się rozpoczęły w dniu 25.07 2012.
Zapisać się można na dowolną ilość zajęć. O zapisie do danej grupy decyduje kolejność zgłoszeń.

Uczestnik zajęć musi mieć ukończony wiek wymagany w danym dziale. Podczas zapisu prosimy podać według wzoru jak poniżej:

Nazwisko i imię uczestnika zajęć / datę urodzenia / e-mail / telefon kontaktowy / numer karty bibliotecznej / dział / numer grupy.

Zapisy prosimy kierować drogą e-mailową, telefonicznie lub osobiście. Osoby wysyłające zgłoszenia drogą e-mailową prosimy o wypełnienie pliku pomocniczego .xls. W przypadku problemów z otwarciem pliku prosimy podać dane w treści wiadomości.
Warunkiem korzystania z zajęć w MultiCentrum jest posiadanie karty bibliotecznej Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka. Osoby, które nie posiadają karty mogą ją wyrobić w MultiCentrum lub w innej placówce bibliotecznej na terenie dzielnicy.
Wszystkie zajęcia są bezpłatne.
Programy zajęć znajdują się w załącznikach i na naszej stronie internetowej.

Program sierpień    Pomocniczy
MultiCentrum Oddział Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy
tel.: 22 614 60 70  e-mail: 
www: multicentrum.warszawa.pl
Zapraszamy.

UWAGA!!! SKONTRUM W PLACóWKACH.
363

Uprzejmie zawiadamiamy, że z powodu konieczności przeprowadzenia kontrolnego spisu księgozbioru nieczynne będą następujące placówki biblioteczne:
  • 23.07 - 27.07.2012 r. - Nautilus ul. Pancera 18
  • 30.07 - 03.08.2012 r. - Wyp. Nr 58 ul. Ambaras 12
  • 13.08 - 24.08.2012 r. - Wyp. Nr 69 ul. Raciborska 20

Wypożyczone materiały biblioteczne, których zwrot przypada w w/w terminach (w konkretnych placówkach), będą automatycznie prolongowane. Terminy zwrotów będą wyznaczone na pierwszy dzień roboczy po zakończeniu poszczególnych spisów.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia w/w placówek w tygodniach bezpośrednio poprzedzających okresy przeprowadzania spisów, w celu dokonania wypożyczeń na czas kiedy placówki te będą dla Państwa niedostępne.

Za utrudnienia przepraszamy.

FOTORELACJA Z NAUTILUSA
360

Nautilus w CzerwcuFOTORELACJA Z „CZWÓRKI”
359

Egzotyczny czerwiec w "Czwórce"

Czerwiec w BD IV przyniósł dzieciom sporo egzotycznych atrakcji. Podczas zajęć z cyklu "Zwierzątkowo" poznaliśmy kameleony. Piękne, kolorowe zwierzątka ozdobiły później ściany biblioteki. Na tym egzotycznych spotkań nie koniec! Nasz gość wprowadził najmłodszych czytelników w świat etnicznej baśni i muzyki afrykańskiej. Dużą przyjemnością było wysłuchanie oryginalnych historii przy akompaniamencie prawdziwych afrykańskich instrumentów! Jak co miesiąc dzieci chętnie wzięły udział w lekcjach bibliotecznych, na których z zaciekawieniem słuchały bajek i poznawały sposób funkcjonowania biblioteki. Poza nauką mieliśmy też występ bardzo rozrywkowego Teatru Wariacja z komediowym przedstawieniem " Kowboj Lucky". Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.NAUTILUS ZAPRASZA
358


Serdecznie zapraszamy

NAUTILUS ZAPRASZA
357

Zręczne paluszki

Serdecznie zapraszamy

NAUTILUS ZAPRASZA DO PODRóżY
355

w lipcu i sierpniu

Serdecznie zapraszamy

WOLONTARIUSZE Z FIRMY L'OREAL
356

Akcja wolontariuszy z firmy L'Oreal, polegająca na obsadzeniu krzewami i roślinami terenu Zielonej zakończyła się sukcesem. Teren wokół biblioteki kwitnie - dzięki zaangażowaniu licznej grupy. Ponadto, wolontariusze porządkowali zbiory, obdarzeni wyobraźnią tworzyli oryginalne projekty i wykonywali inne prace biblioteczne. Dzięki ich pomocy powstały prace graficzne, które będą wykorzystane na zajęciach edukacyjno-kreatywnych z najmłodszymi czytelnikami.FOTORELACJA Z ZIELONEJ
354

Dzień Ziemi

25 czerwca z okazji Dnia Ziemi Wypożyczalnię nr 124 przy ul. Berensona 38 odwiedzili uczniowie klasy 3 pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 31. Wizyta w dużej mierze dotyczyła problemów związanych z ochroną środowiska naturalnego oraz zagadnień uświadamiających młodym ludziom: jak postępować, aby przyszłe pokolenia mogły cieszyć się radością życia na Zielonej Planecie.WYPOŻYCZALNIA ZIELONA ZAPRASZA
353


Serdecznie zapraszamy

LIPIEC W MULTICENTRUM
352

Witamy,
Zapraszamy do zapisu na zajęcia w lipcu. Zapisy rozpoczeły się 26.06 (wtorek) od godz. 12:30

Zapisać się można na dowolną ilość zajęć. O zapisie do danej grupy decyduje kolejność zgłoszeń.

Uczestnik zajęć musi mieć ukończony wiek wymagany w danym dziale. Podczas zapisu prosimy podać według wzoru jak poniżej:

Nazwisko i imię uczestnika zajęć / datę urodzenia / e-mail / telefon kontaktowy / numer karty bibliotecznej / dział / numer grupy Zapisy prosimy kierować drogą e-mailową, telefonicznie lub osobiście. Osoby wysyłające zgłoszenia drogą e-mailową prosimy o wypełnie pliku pomocniczego .xls W przypadku problemów z otwarciem pliku prosimy podać dane w treści wiadomości.
Warunkiem korzystania z zajęć w MultiCentrum jest posiadanie karty bibliotecznej Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka. Osoby, które nie posiadają karty mogą ją wyrobić w MultiCentrum lub w innej placówce bibliotecznej na terenie dzielnicy.
Wszystkie zajęcia są bezpłatne.
Programy zajęć znajdują się w załącznikach i na naszej stronie internetowej.

Program Lipiec    Pomocniczy
MultiCentrum Oddział Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy
tel.: 22 614 60 70
e-mail: 
www: multicentrum.warszawa.pl
Zapraszamy.

FOTORELACJE Z WYPOżYCZALNI NR 46.
351

"Kochajmy zwierzęta"


"Noc Świętojańska"WYPOŻYCZALNIA NR 88 ZAPRASZA
350

Wtorki - lipiec


Serdecznie zapraszamy

ZAJęCIA W CZYTELNI NAUKOWEJ
349

Zakończenie drugiej edycji Kursu Komputerowego dla Seniorów

         W maju 2012 r. zakończyliśmy drugą edycję bezpłatnego Kursu Komputerowego dla Seniorów, organizowanego przez Bibliotekę Publiczną w dzielnicy Białołęka.
         Tak jak w poprzedniej edycji w kursie wzięło udział 6 osób. Cały kurs składał się z 11 godzin zajęć. Każdy z uczestników przy swoim stanowisku komputerowym zapoznawał się z podstawami obsługi komputera, wyszukiwaniem i kopiowaniem informacji z sieci oraz wysyłaniem plików przy pomocy poczty email.
         Na zakończenie wszyscy nasi kursanci dostali dyplomy, które w pełni potwierdzają zdobyte przez nich umiejętności.
         Dziękujemy serdecznie za udział w kursie i za zaangażowanie bez którego zajęcia nie mogłyby się odbyć. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w kolejnych organizowanych przez nas edycjach kursu.Język angielski w Czytelni Naukowej

         W maju 2012 r. Czytelnia Naukowa nr XX przy ul. Van Gogha 1 zakończyła kolejną edycję kursu języka angielskiego dla seniorów. Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu. Słuchacze poznali podstawy gramatyki, słownictwo i udoskonalili wymowę.
         Od października 2012 r. kurs będzie prowadzony w dwóch blokach: tematycznym i gramatycznym.
         W terminie od 23 lipca do 3 sierpnia 2012 r. odbędą się zajęcia wakacyjne.
         Chętnych prosimy o kontakt: telefoniczny 22 614 64 35, przez lub osobiście w Czytelni Naukowej.


Decyduje kolejność zgłoszeń. Serdecznie zapraszamy

„CZWÓRKA” ZAPRASZA W WAKACJE
348

Czwartki - lipiec sierpień
Nowa szersza oferta gier na konsolę i planszowych


Serdecznie zapraszamy

FOTORELACJA Z ZIELONEJ
347

Wizyta przedszkolaków w Zielonej.

18 czerwca Wypożyczalnię nr 124 przy ul. Berensona 38 odwiedziły przedszkolaki z Ochoty. Pięciolatki postanowiły sprawdzić, dlaczego "Zielona" jest zielona? Skąd w bibliotece drzewa? Na te i wiele innych pytań odpowiadaliśmy podczas spotkania z maluchami. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.FOTORELACJA Z „CZWÓRKI”
344

Maj 2012 w "Czwórce"

W maju nasi najmłodsi czytelnicy miło spędzali czas, biorąc udział w różnorodnych zajęciach. Tematem spotkań z cyklu "Zwierzątkowo" były biedronki, których pojawiło się w bibliotece całe mnóstwo. Oczywiście wszystkie wykonane własnoręcznie przez dzieci. Podczas lekcji bibliotecznych najmłodsi mogli poznać bibliotekę, wybrać swoje ulubione książki i wziąć udział w zabawie. Świetną rozrywką okazały się kalambury i zgadywanki w ramach cyklu "Znasz - li ten kraj". Wielu pozytywnych emocji dostarczył wszystkim Teatr Wariacja przedstawieniem o Czesławie Miłoszu.FOTORELACJE Z NAUTILUSA
343

Majowa galeria zdjęć

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zajęć, które odbyły się w Nautilusie w dniach 9-24 maja.FOTORELACJE Z WYPOżYCZALNI NR 46
342

"Za co, kochamy swoje mamy"


"Ona uczyła mnie pierwszych słów …"


Pałace SułtanaOTWARCIE ZIELONEJ BIBLIOTEKI
340

Uroczyste Otwarcie Zielonej Biblooteki

1 czerwca 2012 r. odbyło się długo oczekiwane otwarcie biblioteki na Zielonej Białołęce, przy ul. L. Berensona 38. Jest to dziesiąta placówka Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka m. st. Warszawy. W uroczystej inauguracji wzięli udział m. in. : Prezydent m.st. Warszawy - Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz, Burmistrz Dzielnicy Białołęka - Pan Jacek Kaznowski, delegacja z Niemiec wraz z Andreasem Geiselem - Burmistrzem berlińskiej dzielnicy Lichtenberg oraz wielu innych znakomitych gości. Odwiedziły nas również dzieci z pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 112, które obejrzały spektakl Teatru Wariacja. Najmłodszych czytelników przywitaliśmy balonami oraz przygotowaliśmy dla nich atrakcje artystyczno-edukacyjne. Uroczystości towarzyszyła wystawa prac Pani Grażyny Soczówki.
W dniu otwarcia zbiory biblioteki liczyły 3700 tytułów książek oraz ponad 500 multimediów: filmów, książek audio oraz programów multimedialnych.


Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i odwiedzin.
Czekamy na Was od poniedziałku do piątku - godz. 10:00-19:00.

RELACJA ZE SPOTKANIA Z M.WARDĄ
239

W ramach projektu Dyskusyjnych Klubów Książki, Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy dnia 30 maja 2012 roku gościła na spotkaniu autorskim Małgorzatę Wardę, pisarkę, malarkę i rzeźbiarkę. Rozmowa toczyła się głównie wokół najnowszej książki Pani Wardy, "Dziewczynka, która widziała zbyt wiele".
Podczas spotkania miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu "Literackie fantazje. Konkurs na recenzję". Pierwsze miejsce zdobyła Anna Lisowska za recenzję "Lolity" Nabokova . W jej imieniu nagrodę odebrała mama. Drugie miejsce zdobyła Ilona Niedolistek za recenzję książki "Steve Jobs" Waltera Isaacsona. Trzecie miejsce zdobyła Urszula Sobczyńska za recenzję książki "Tam gdzie Ty" Jodi Picoult. Zostało przyznane również wyróżnienie - dla Izabeli Sarwy za recenzję książki "Bilet do świata żywych. Wojna oczami dziecka" Aleksandra Bobrownickiego.
Laureatom serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do zapoznania się z recenzjami i obejrzenia fotorelacji
BIBLIOTEKA POLECA
238

Zgłoś się do Konkursu "Moje Stypendium - Opowieści stypendialne"!

Zadaniem uczestników Konkursu jest podzielenie się historiami, doświadczeniami i wspomnieniami z bycia stypendystą, pokazanie tego, jakie możliwości dało im stypendium i jak je wykorzystali, opowiedzenie o tym, co udział w programie stypendialnym zmienił.

Swoją stypendialną opowieść można stworzyć pisząc krótki tekst, kręcąc filmik, robiąc zdjęcia, prowadząc blog lub fotoblog.

Prace finalistów Konkursu "Moje Stypendium - Opowieści Stypendialne" zostaną zaprezentowane na portalu www.mojestypendium.pl, gdzie Internauci w głosowaniu wybiorą ich zdaniem najlepsze. Na zwycięzców czekają tablety multimedialne i inne nagrody rzeczowe.

Zgłoszenia konkursowe można przesyłać do 10 września 2012 r.

Konkurs jest adresowany do byłych i obecnych stypendystów, krajowych i zagranicznych programów stypendialnych. Do Konkursu można nadsyłać prace indywidualnie lub zespołowo (max. 3 osoby w zespole).

Organizatorami Konkursu są Fundacja Orange i Fundacja Dobra Sieć.

Więcej informacji na temat Konkursu znajduje się na stronie www.mojestypendium.pl lub pod adresem konkurs@mojestypendium.org.AKCJA „ZAMELDUJ SIę ”
336WYPOŻYCZALNIA NR 46 ZAPRASZA
341

Serdecznie zapraszamy naszych najmłodszych czytelników do udziału w spotkaniu literacko-plastycznym

pt. "Obrzędy i zwyczaje w Noc Świętojańską".

Nasze spotkanie zaplanowaliśmy na dzień 21.06. 2012 r. (czwartek), godz. 17.00
Zapisy pod nr tel. 22 811-46-38 lub osobiście w Wypożyczalni Nr 46 przy ul. Kowalczyka 3.
Wiek uczestników 8-12 lat. O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.
Serdecznie zapraszamy

FOTORELACJE Z NAUTILUSA
312

Kiedy będę duży zostanę weterynarzem

Podczas kolejnego spotkania z cyklu "Kiedy będę duży zostanę...", dzieci miały możliwość dowiedzenia się na czym polega praca ze zwierzętami. Naszym gościem był Pan Tomasz Justyniarski, rzecznik prasowy Straży Dla Zwierząt. Straż Dla Zwierząt jest organizacją zajmującą się ochroną i opieką nad zwierzętami, zarówno bezdomnymi jak i tymi, które posiadają dom i właściciela. Działa ona w ramach Patrolu Interwencyjnego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami w Polsce, wspierając interwencje Straży Miejskiej i Policji w sprawach związanych z okrucieństwem wobec zwierząt.


NAUTILUS ZAPRASZA W CZERWCU
337

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży "Nautilus" (ul. Pancera 18) serdecznie zaprasza do zapoznania się z naszą ofertą zajęć na miesiąc czerwiec. Szczegółowy program zajęć znajduje się w załączniku.
O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Uwaga!!! Przed zapisem dziecka na zajęcia prosimy o zapoznanie się z regulaminem zajęć.

O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy.

DZIEń DZIECKA 2012 W MULTICENTRUM
335

Zapraszamy dzieci 1 czerwca do udziału w zajęciach z okazji Dnia Dziecka.
Zapisy rozpoczynamy 30.05 (środa) od godz. 12:30


Zgłoszenia przed godz. 12:30 nie będą brane pod uwagę.
O zapisie na zajęcia decyduje kolejność zgłoszeń.
Program zajęć znajduje się w załączniku.
Podczas zapisu prosimy podać według wzoru jak poniżej: Nazwisko i imię uczestnika zajęć / datę urodzenia / e-mail / telefon kontaktowy / numer karty bibliotecznej / dział / numer grupy Zapisy prosimy kierować drogą e-mailową, telefonicznie lub osobiście.
Osoby wysyłające zgłoszenia drogą e-mailową prosimy o wypełnie pliku pomocniczego .xls W przypadku problemów z otwarciem pliku prosimy podać dane w treści wiadomości.

Warunkiem korzystania z zajęć w MultiCentrum jest posiadanie karty bibliotecznej Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka. Osoby, które nie posiadają karty mogą ją wyrobić w MultiCentrum lub w innej placówce bibliotecznej na terenie dzielnicy.
Wszystkie zajęcia są bezpłatne.
Programy zajęć znajdują się w załącznikach i na naszej stronie internetowej.

Program                   Pomocniczy

MultiCentrum Oddział Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy
tel.: 22 614 60 70
e-mail: 
www: multicentrum.warszawa.pl
Zapraszamy.

WYPOŻYCZALNIA NR 46 INFORMUJE
332

"Ona uczyła mnie pierwszych słów"
Dnia 24.05.2012 r. w bibliotece przy ul. Kowalczyka 3 odbyło się spotkanie, podczas którego ogłosiliśmy wyniki konkursu poetyckiego z okazji Dnia Matki.
Oto nasi laureaci:
Barbara Mikulska - (I miejsce)
Jolanta Bogusławska - (II miejsce)
Zofia Frydel-Kośmider - (III miejsce)
Agata Rybak - (III miejsce)
Wyróżnienia:
Sandra Czeszejko-Sochacka
Artur Frelek
Hanna Krakowiak
Elżbieta Mierzejewska
Kazimierz Nowacki Kamil Retkiewicz
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.
Zapraszamy do lektury wierszy

DZIEŃ DZIECKA W „CZWÓRCE”
334


Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

DZIEŃ DZIECKA W NAUTILUSIE
333

Biblioteka Nautilus zaprasza wszystkich do wspólnego świętowania dnia dziecka (1 czerwca).


Szczegóły na plakacie w załączniku.

Serdecznie zapraszamy.

SPOTKANIE AUTORSKIE
320

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy i
Dyskusyjny Klub Książki
mają zaszczyt zaprosić na spotkanie
z
Małgorzatą Wardą
autorką książki "Dziewczynka, która widziała zbyt wiele"


          Spotkanie odbędzie się 30.05.2012 r. (środa)o godzinie 19:00 w Czytelni Naukowej nr XX przy ul. Van Gogha 1. Podczas spotkania będzie możliwość zakupienia książek autorki oraz zostaną wręczone nagrody dla laureatów konkursu Literackie fantazje. Konkurs na recenzję.
          Małgorzata Warda - pisarka, malarka i rzeźbiarka. Autorka takich książek jak "Dłonie" (2005 r.), "Ominąć Paryż" (2006 r.), "Czarodziejka" (2006 r.), "Środek lata" (2007 r.), "Nie ma powodu, by płakać" (2008 r.), "Nikt nie widział, nikt nie słyszał..."(2010 r.), "Dziewczynka, która widziała zbyt wiele"(2012 r.), a także kilku tekstów do piosenek zespołu Farba.
Wstęp wolny Serdecznie zapraszamy.

WYPOŻYCZALNIA NR 46 ZAPRASZA
319


Wszystkich twórców i miłośników wierszy zapraszamy na wieczór poezji z okazji Dnia Matki. W programie rozstrzygnięcie konkursu

"Ona uczyła mnie pierwszych słów"
Nasze spotkanie zaplanowaliśmy na dzień 24 maja 2012 r. (czwartek), godz. 17:00 Zapisy pod nr tel. 22 811-46-38 lub osobiście w Wyp. 46 przy ul. Kowalczyka 3
Serdecznie zapraszamy

WYPOŻYCZALNIA NR 46 ZAPRASZA
318

"Pałace Sułtana"
Zajęcia plastyczne dla dzieci, budowle z papieru, wiek uczestników 7-13 lat.
Nasze spotkanie zaplanowaliśmy na dzień dzień 29.05.2012 r. (wtorek),godz. 17:00. Zapisy pod nr tel. 22 811-46-38 lub osobiście w Wyp. 46 przy ul. Kowalczyka 3
Serdecznie zapraszamy

FOTORELACJE Z NAUTILUSA
317

Tydzień Bibliotek w NautilusieDODATKOWA MULTIMUZYKA
316

Witamy,
Zapraszamy do zapisu na zajęcia w dziale MultiMuzyka, które odbywają się we wtorki w godzinach: 16.00-17.00 Najbliższe zajęcia odbędą się 15 maja.
Cykl zajęć trwa do 12 czerwca.
MultiMuzyka - program eJay Dance 7

Podczas kursu dzieci uczą się kompozycji i podstawowych praw rządzących muzyką. Uczestnicy zajęć układają utwory za pomocą fragmentów muzycznych, mogą je kopiować, łączyć ze sobą oraz nakładać efekty, i w ten sposób komponują. Kurs obejmuje naukę obsługi programu oraz podstawowych zagadnień ogólnomuzycznych, czyli zapoznanie dzieci z budową piosenki (wstęp, zwrotka, refren, bridge, zakończenie), pojęcia dynamiki, miksowania piosenki.
Grupa 10 osobowa Wtorek grupa 1 16.00-17.00 Wiek uczestników 6-8 lat. O zapisie do danej grupy decyduje kolejność zgłoszeń.
Uczestnik zajęć musi mieć ukończony wiek wymagany w danym dziale. Podczas zapisu prosimy podać według wzoru jak poniżej: Nazwisko i imię uczestnika zajęć / datę urodzenia / e-mail / telefon kontaktowy / numer karty bibliotecznej / dział / numer grupy Zapisy prosimy kierować drogą e-mailową, telefonicznie lub osobiście.
Osoby wysyłające zgłoszenia drogą e-mailową prosimy o wypełnie pliku pomocniczego .xls.
Pomocniczy MULTIMUZYKA - MAJ 2012
W przypadku problemów z otwarciem pliku prosimy podać dane w treści wiadomości.
Warunkiem korzystania z zajęć w MultiCentrum jest posiadanie karty bibliotecznej Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka. Osoby, które nie posiadają karty mogą ją wyrobić w MultiCentrum lub w innej placówce bibliotecznej na terenie dzielnicy.
Wszystkie zajęcia są bezpłatne.


MultiCentrum Oddział Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy
tel.: 22 614 60 70
e-mail: 
www: multicentrum.warszawa.pl
Zapraszamy.

FOTORELACJA Z „CZWÓRKI”
315

Kwiecień plecień w BD IV

Nasi czytelnicy mieli w miesiącu kwietniu wiele okazji do uczestniczenia w kreatywnych spotkaniach, które odbyły się w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży Nr IV. Uczestnicy zajęć malowali chińskie piktogramy specjalnymi pędzlami i tuszem sumi na papierze ryżowym. Podczas lekcji bibliotecznej dzieci zwiedzały bibliotekę oraz bawiły się w odgadywanie bohaterów swoich ulubionych bajek. Odbyły się kolejne zajęcia z cyklu "Zwierzątkowo". Tym razem tematem były żaby. Po obejrzeniu prezentacji i krótkiej rozmowie o żabach dzieci przystąpiły do tworzenia własnych zwierząt, które później ciekawie ozdabiały. Najmłodsi wzięli także udział w spotkaniu dotyczącym tradycji wielkanocnych. Rozwiązywali rebusy i zagadki. Nie mogło zabraknąć też spotkań "Znasz-li ten kraj", podczas których wspólnie odgadywaliśmy znane postaci ze świata kultury, sławne miejsca i przysłowia. Wszyscy wykazali się znakomitą wiedzą.RODZINNE ZAJęCIA MAJ MULTICENTRUM
314

Witamy,
Zapraszamy do zapisu na rodzinne zajęcia sobotnie w maju.
Zapisy rozpoczynamy 07.05 (poniedziałek) od godz. 12:30

Zapisać się można maksymalnie na dwa różne zajęcia.

O zapisie do danej grupy decyduje kolejność zgłoszeń. Uczestnik zajęć musi mieć ukończony wiek wymagany w danym dziale. Podczas zapisu prosimy podać według wzoru jak poniżej: Nazwisko i imię uczestnika zajęć / datę urodzenia / e-mail / telefon kontaktowy / numer karty bibliotecznej / dział / numer grupy Zapisy prosimy kierować drogą e-mailową, telefonicznie lub osobiście.
Osoby wysyłające zgłoszenia drogą e-mailową prosimy o wypełnie pliku pomocniczego .xls W przypadku problemów z otwarciem pliku prosimy podać dane w treści wiadomości.

Warunkiem korzystania z zajęć w MultiCentrum jest posiadanie karty bibliotecznej Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka. Osoby, które nie posiadają karty mogą ją wyrobić w MultiCentrum lub w innej placówce bibliotecznej na terenie dzielnicy.
Wszystkie zajęcia są bezpłatne.
Programy zajęć znajdują się w załącznikach i na naszej stronie internetowej.

Program maj 2012 zajęcia rodzinne sobotnie                   Pomocniczy

MultiCentrum Oddział Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy
tel.: 22 614 60 70
e-mail: 
www: multicentrum.warszawa.pl
Zapraszamy.

FOTORELACJE Z NAUTILUSA
312

Kiedy będę duży zostanę weterynarzem

Podczas kolejnego spotkania z cyklu "Kiedy będę duży zostanę...", dzieci miały możliwość dowiedzenia się na czym polega praca ze zwierzętami. Naszym gościem był Pan Tomasz Justyniarski, rzecznik prasowy Straży Dla Zwierząt. Straż Dla Zwierząt jest organizacją zajmującą się ochroną i opieką nad zwierzętami, zarówno bezdomnymi jak i tymi, które posiadają dom i właściciela. Działa ona w ramach Patrolu Interwencyjnego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami w Polsce, wspierając interwencje Straży Miejskiej i Policji w sprawach związanych z okrucieństwem wobec zwierząt.


FOTORELACJE Z WYPOżYCZALNI NR 46
310

Międzynarodowy Dzień Ziemi


Wieczór z AndersenemNAUTILUS ZAPRASZA W MAJU
309

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży "Nautilus" (ul. Pancera 18) serdecznie zaprasza do zapoznania się z naszą ofertą zajęć na miesiąc maj. Szczegółowy program zajęć znajduje się w załączniku.
O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Uwaga!!! Przed zapisem dziecka na zajęcia prosimy o zapoznanie się z regulaminem zajęć.

O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy.

FOTORELACJE Z NAUTILUSA
308

Szkoła języka angielskiego Helen Doron "Early English" w Bibliotece "Nautilus"


Warsztaty teatralne -kwiecień


Koguty i kury


Lekcja biblioteczna z uczniami szkoły im. Juliusza Verne'a


Zręczne paluszki - kwiecieńFOTORELACJA Z „CZWÓRKI”
307

Szkoła języka angielskiego w IV Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży 13.04.2012 r.

Zabawa z językiem angielskim w bibliotece nadal trwa. Tym razem gościem specjalnym szkoły Helen Doron był pan radny z dzielnicy Białołęka Mariusz Wajszczak.SOBOTY PRACUJąCE II KWARTAł
305

Szanowni Czytelnicy!

Uprzejmie zawiadamiamy, że Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 42 i Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr IV przy ul. Antalla 5 a także Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr LVI "Nautilus" przy ul. Pancera 18 będą pracować w następujące soboty w II kwartale 2012 r. :

Kwiecień - 14, 28
Maj - 12, 26
Czerwiec - 2, 23
Zapraszamy w godz. 9.00-14.00.
Przypominamy również, że Czytelnia Naukowa Nr XX przy ul. Van Gogha 1 i Multicentrum przy ul. Porajów 14 pracują w każdą sobotę miesiąca. Do tych fili w sobotę zapraszamy w godz.:

Czytelnia Naukowa Nr XX - 9.00-14.00
Multicentrum - 10.00-15.00

SYSTEM MATEUSZ W WYPOżYCZLNI NR 88
306

W dniu dzisiejszym opublikowaliśmy dla Państwa katalog zawierający informacje o zbiorach Wypożyczalni Nr 88 mieszczącej sie przy ulicy Plac Światowida 3. Katalog ten jest w trakcie tworzenia, w związku z tym prosimy mieć na uwadze dwie kwestie:
Po pierwsze nie zawiera on jeszcze informacji o wszystkich tytułach zgromadzonych w tej placówce. Zbiór, który opublikowaliśmy zawiera przeszło 15000 opisów z 19000 woluminów będących w posiadaniu tejże placówki.

Druga sprawa to brak informacji o dostępności. Dlatego po wyszukaniu pozycji, która nas interesuje należy telefonicznie pod numerem 22 35-36-008 zweryfikować, czy dana książka jest rzeczywiście w wypożyczalni.


Katalog ten będzie systematycznie aktualizowany.
Niezwłocznie po zakończeniu procesu katalogowania przystąpimy do ostatniego etapu wdrożenia czyli przeniesienia do systemu Państwa wypożyczeń ewidencjonowanych na papierze i sukcesywnej obsługi komputerowej w Systemie Bibliotecznym Mateusz.
Mamy nadzieję, że publikacja tego wciąż budowanego zbioru będzie dla Państwa pomocna.


Serdecznie zapraszamy do odwiedzania Wypożyczalni Nr 88 i korzystania z jej zbiorów.


„CZWóRKA” ZAPRASZA
304

ZAJĘCIA KREATYWNE


KALIGRAFIA CHIŃSKA

Zapraszamy do udziału w zajęciach kreatywnych w BD IV, przy ul. Antalla 5 w dniu 18 kwietnia 2012r. o godz. 16. Tematem spotkania będzie kaligrafia chińska. Zapraszamy czytelników powyżej 10 roku życia.
Zapowiada się mnóstwo atrakcji, profesjonalne malowanie chińskich piktogramów specjalnymi pędzlami, chińskim tuszem sumi oczywiście na papierze ryżowym.
Zapisy rozpoczęte proszę dzwonić (22 884 47 70) lub osobiście zgłaszać się do udziału w zajęciach.

FOTORELACJA Z „CZWÓRKI”
303

Marzec

Marzec w IV Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży przyniósł nam wiosnę, a z wiosną same radosne spotkania z najmłodszymi czytelnikami. Przeprowadzono dwa rodzaje spotkań z różnymi grupami: "Zwierzątkowo", gdzie tematem były motyle, oraz "Znaszli ten kraj" gdzie poznawaliśmy folklor łowicki. Efektem zajęć o zwierzętach były przepiękne fruwające motyle, natomiast na zajęciach z folkloru powstawały cuda wycinankowe oraz układaliśmy puzzle i rysowaliśmy z pamięci mapę Polski.


Szkoła języka angielskiego w IV Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży

W marcu rozpoczęła się akcja organizowana przez Szkołę Języka Angielskiego Helen Doron "Early English" dla najmłodszych. Spotkania z językiem angielskim zostały zorganizowane pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Białołęka wraz z Bibliotekami dla Dzieci i Młodzieży w naszej dzielnicy. Dzięki tej inicjatywie przedszkolaki i uczniowie klas początkowych mogą uczestniczyć w niecodziennych zajęciach, gdzie nauka połączona jest z wieloma innymi elementami edukacyjno-rozwojowymi. Szkoła Helen Doron i jej program nauki języka angielskiego, znane są ze specjalnie przygotowanych pod względem metodycznym zajęć. Każde spotkanie obfitowało w ciekawe ćwiczenia, zagadki, opowiastki oraz elementy teatralne. Dzięki temu dzieci były nieskrępowane, zajęcia były dynamiczne i przedszkolaki żywiołowo wykazywały chęć dalszej nauki.FOTORELACJE Z NAUTILUSA
302

Koncert Kuby Michalskiego

Ostatnie środy miesiąca są dniami, w które w Nautilusie króluje poezja. Tym razem jej miłośnicy mieli okazję posłuchać wierszy przy akompaniamencie gitary i w interpretacji Kuby Michalskiego.


Wielkanoc w Nautilusie


Rękodzieło w Nautilusie - Sznury szydełkowe

Tym razem miłośniczki rękodzieła, miały możliwość poznania ciekawej techniki tworzenia sznurów szydełkowo - koralikowych. Sznury przepięknie prezentują się jako bransoletki czy naszyjniki. Praca nad nimi wymaga jednakże dużo cierpliwości, dokładności i dobrego wzroku:)


Słówkowo


Pierwszy dzień wiosny

Do Nautilusa zawitała wiosna! Razem z naszymi czytelnikami postanowiliśmy ją ciepło i radośnie przywitać:).


Smok wawelski


Warsztaty teatralne - marzec


Kiedy będę duża zostanę tancerką


Zabawy z historią


Zręczne paluszki - marzecWYPOŻYCZALNIA NR 46 ZAPRASZA
300

"na Światowy Dzień Ziemi"

          Spotkanie ma na celu promowanie postaw ekologicznych wśród dzieci.
Ponadto dowiemy się:
- jak chronić glebę, powietrze, wodę, lasy,
- jak można przeciwdziałać zanieczyszczeniom środowiska,
- do czego służy kompostownik,
- co to jest recykling,
- i wiele innych ciekawostek.
Zajęcia odbędą się dnia 19.04.2012 r. (tj. czwartek), w programie prace plastyczne. Wiek uczestników 5-10 lat. Zapisy pod nr tel. 22 811-46-38 lub osobiście w Wyp. nr 46 przy ul. Kowalczyka 3.
Serdecznie zapraszamy.

FOTORELACJE Z WYPOżYCZALNI NR 46
299

Międzynarodowy Dzień Słońca


Palmy wielkanocne ( rękodzieło )WYPOżYCZALNIA NR 46 ZAPRASZA
301

na "WIECZÓR z ANDERSENEM"

           Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, obchodzonego na cześć duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, serdecznie zapraszamy naszych małych czytelników na QUIZ bajkowy pt. "Wieczór z Andersenem". Spotkanie odbędzie się dnia 13.04.2012 r.(piątek), godz. 17.00. Zapisy pod nr tel. 22 811-46-38, lub osobiście w Wyp. Nr 46 przy ul. Kowalczyka 3. Wiek uczestników ok. 7-11 lat.

Szczegółowe informacje w załączniku.
Serdecznie zapraszamy.

NOWE CYKLE ZAJęć W MULTICENTRUM
297

Witamy,
Zapraszamy do zapisu na nowy cykl zajęć kwiecień - maj 2012 i zajęcia sobotnie w kwietniu.

Zapisy już się rozpoczeły. Zapisać się można maksymalnie na dwa różne zajęcia.

O zapisie do danej grupy decyduje kolejność zgłoszeń. Uczestnik zajęć musi mieć ukończony wiek wymagany w danym dziale. Podczas zapisu prosimy podać według wzoru jak poniżej: Nazwisko i imię uczestnika zajęć / datę urodzenia / e-mail / telefon kontaktowy / numer karty bibliotecznej / dział / numer grupy Zapisy prosimy kierować drogą e-mailową, telefonicznie lub osobiście. Osoby wysyłające zgłoszenia drogą e-mailową prosimy o wypełnie pliku pomocniczego .xls W przypadku problemów z otwarciem pliku prosimy podać dane w treści wiadomości.
Warunkiem korzystania z zajęć w MultiCentrum jest posiadanie karty bibliotecznej Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka. Osoby, które nie posiadają karty mogą ją wyrobić w MultiCentrum lub w innej placówce bibliotecznej na terenie dzielnicy.
Wszystkie zajęcia są bezpłatne.
Programy zajęć znajdują się w załącznikach i na naszej stronie internetowej.

Program kwiecień - maj 2012 uczesnicy indywidualni    Pomocniczy
Program kwiecień 2012 zajęa sobotnie                   Pomocniczy

MultiCentrum Oddział Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy
tel.: 22 614 60 70
e-mail: 
www: multicentrum.warszawa.pl
Zapraszamy.

WYPOŻYCZALNIA NR 46 PRZYPOMINA I ZAPRASZA
298

"Ona uczyła mnie pierwszych słów..."

          Wszystkich twórców i miłośników poezji zapraszamy do udziału w konkursie z okazji Dnia Matki. Prezentacja twórczości wyłącznie własnej. Wiek od 18 lat. Teksty utworów należy składać do dnia 20.05.2012 r. osobiście w Wypożyczalni Nr 46 przy ul. Kowalczyka 3 lub przesłać na adres e-mail: wyp46.e-bp.pl . -->
Rozstrzygnięcie konkursu dnia 24.05.2012 r., godz. 17.00 (czwartek).
Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody książkowe.
Regulamin konkursu.
Serdecznie zapraszamy.

NAUTILUS ZAPRASZA W KWIETNIU
296

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży "Nautilus" (ul. Pancera 18) serdecznie zaprasza do zapoznania się z naszą ofertą zajęć na miesiąc kwiecień. Szczegółowy program zajęć znajduje się w załączniku.
O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Uwaga!!! Przed zapisem dziecka na zajęcia prosimy o zapoznanie się z regulaminem zajęć.

O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy.

ZAPROSZENIE NA KIERMASZ
294


Z prawdziwą przyjemnością zapraszamy Państwa w niedzielę 25 marca br. na kiermasz świąteczny, na którym będzie można kupić:
- ozdoby świąteczne (palmy) z okolic Łowicza
- nietypowe, a piękne pisanki
- piękne wyroby naszych artystek, białołęckich i nie tylko…
- artystyczne fotogramy z widokami Białołęki

Zatem: jeśli szukasz prezentu świątecznego - marsz na kiermasz
będzie także projekt "Podaruj książce drugie życie"

W ramach akcji mieszkańcy będą mogli wymienić się przeczytanymi lub mniej lubianymi książkami Chętni do pracy jako wolontariusze w wypożyczalniach książek już mogą myśleć, które dni i godziny przeznaczą dla osób starszych, niepełnosprawnych lub chorych - na udział w akcji "książka na telefon"
Kiermasz odbędzie się przy kościele N.M.P. Matki Pięknej Miłości przy ul. Myśliborskiej róg Ćmielowskiej W niedzielę 25 marca br. w godzinach od 08.30 do 14.30

Organizatorzy: Proboszcz Parafii i Białołęcka Rada Seniorów

FOTORELACJA Z „CZWÓRKI”
295

Szkoła języka angielskiego w IV Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży

W marcu rozpoczęła się akcja organizowana przez Szkołę Języka Angielskiego Helen Doron "Early English" dla najmłodszych. Spotkania z językiem angielskim zostały zorganizowane pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Białołęka wraz z Bibliotekami dla Dzieci i Młodzieży w naszej dzielnicy. Dzięki tej inicjatywie przedszkolaki i uczniowie klas początkowych mogą uczestniczyć w niecodziennych zajęciach, gdzie nauka połączona jest z wieloma innymi elementami edukacyjno-rozwojowymi. Szkoła Helen Doron i jej program nauki języka angielskiego, znane są ze specjalnie przygotowanych pod względem metodycznym zajęć. Każde spotkanie obfitowało w ciekawe ćwiczenia, zagadki, opowiastki oraz elementy teatralne. Dzięki temu dzieci były nieskrępowane, zajęcia były dynamiczne i przedszkolaki żywiołowo wykazywały chęć dalszej nauki.


Kirigami-Sztuka orientu

Kirigami- marcowe zajęcia kreatywne z cyklu Sztuka orientu. Tym razem zajęliśmy się kirigami, nie mylić z origami. Origami to inaczej składanie papieru a kirigami to wycinanie z papieru. Materiałem podstawowym oczywiście w tych technikach jest papier. Tym razem mieliśmy do wykonania kilka projektów, w tym ozdobne wycinanki, motyla wyfruwającego z kartki, kurczaczki wielkanocne i czasu zabrakło na pożegnanie z zimą, czyli trójwymiarowe pingwiny. Wszystkim uczestnikom kirigami przypadło do gustu, chociaż okazało się, że nie jest to takie proste jakby się mogło wydawać.WYPOżYCZALNIA NR 46 ZAPRASZA
291

W związku z nadchodzącą Niedzielą Palmową zapraszamy dzieci w wieku 9-12 lat do naszej placówki. Będzie można zapoznać się z tradycją dotyczącą palm wielkanocnych a następnie własnoręcznie je wykonać.

Zajęcia odbędą się 29.03.2012 r. (tj. czwartek), godz. 17.00. Zapisy pod nr tel. 22 811-46-38 lub osobiście w Wyp. 46 przy ul. Kowalczyka 3
Serdecznie zapraszamy

FOTORELACJE Z „CZWÓRKI”
290

Łabędzie

Zwierzatkowo w lutym- Łabędzie Luty jako biały miesiąc był poświęcony łabędziom. Łabędzie ze względu na swoje piękno i najczęściej biały kolor zauroczyły nas kompletnie. Zajęcia wzbogacone były o własnoręczne wykonanie puchowych łabędzi, które do złudzenia przypominają te prawdziwe.


Sztuka orientu- Kusudama (luty 2012)

W lutym kontynuowaliśmy cykl Sztuka Orientu. Pierwsze zajęcia dotyczyły chińskiej sztuki składania i formowania papieru. Kusudama, czyli forma origami jest już czymś bardziej znajomym. Dwie godziny spędziliśmy na kształtowaniu papieru w ten sposób, żeby przypominał orchideę. Czy nam się to udało widać na zdjęciach, ale proszę uwierzyć, że to co pozornie wygląda na proste i banalne, czasem może wymagać naprawdę dużo skupienia i cierpliwości.


Karnawał

Karanwałowo- szałowo w Czwóreczce. Każdy karnawał to czas zabawy i radości, szczególnie dla najmłodszych. W tym roku zajęliśmy się tworzeniem niepowtarzalnych masek, które będą wykorzystane na nie jednym balu.BKK ZAPRASZA
289NAUTILUS ZAPRASZA
288NAUTILUS ZAPRASZA
287FOTORELACJE Z NAUTILUSA
285

Jak będę duży zostanę policjantem.


Literackie środy.


Bal Karnawałowy w Nautilusie

"Ostatki" to doskonała okazja do wspólnej zabawy. Dlatego zaprosiliśmy naszych czytelników na wspaniałą imprezę :).SPOKTANIE AUTORSKIE W CZYTELNI
284

RELACJA ZE SPOTKANIA Z PANEM ŁUKASZEM WIERZBICKIM

W Czytelni Naukowej nr XX w dniu 8 lutego 2012 roku, odbyło się spotkanie autorskie z Panem Łukaszem Wierzbickim. W ten mroźny zimowy wieczór Pan Łukasz w ciepły i fascynujący sposób opowiedział nam o niezwykłej wyprawie Haliny i Stanisława Bujakowskich, którzy w 1934 roku na motorze postanowili przeprawić się z Druskiennik aż do Szanghaju. Najważniejszym elementem wyposażenia była maszyna do pisania, żeby Halina Korolec-Bujakowska mogła sporządzać notatki z wyprawy. Efekt jej pracy, zredagowany przez Pana Łukasza Wierzbickiego mogliśmy podziwiać na spotkaniu.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:WYPOżYCZALNIA NR 46 ZAPRASZA
282

Serdecznie zapraszamy NASZYCH najmłodszych MILUSIŃSKICH na spotkanie pt. "Międzynarodowy Dzień Słońca", które odbędzie się dnia 16.03.2012 r. (piątek), godz. 17.00 w Wypożyczalni przy ul. Kowalczyka 3. W programie: jak powstało słońce, jaka jest jego wielkość, dlaczego planety krążą wokół słońca oraz inne ciekawostki połączone z pracami plastycznymi. Zapisy pod nr tel. 22 811-46-38 lub osobiście w bibliotece.

Serdecznie zapraszamy.

SOBOTY MARZEC W MULTICENTRUM
283

           Zapraszamy do zapisu na zajęcia sobotnie w marcu. Zapisy rozpoczynamy 29.02 (środa) od godz. 12.30 Zgłoszenia przed godz. 12.30 nie będą brane pod uwagę. O zapisie do danej grupy decyduje kolejność zgłoszeń. Uczestnik zajęć musi mieć ukończony wiek wymagany w danym dziale.
          Podczas zapisu prosimy podać (według kolejności jak poniżej): imię i nazwisko uczestnika zajęć / datę urodzenia / numer karty bibliotecznej / telefon kontaktowy / e-mail /dział i numer grupy Zapisy prosimy kierować drogą e-mailową, telefonicznie lub osobiście.
          Warunkiem korzystania z zajęć w MultiCentrum jest posiadanie karty bibliotecznej Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka. Osoby, które nie posiadają karty mogą ją wyrobić w MultiCentrum lub w innej placówce bibliotecznej na terenie dzielnicy.
Wszystkie zajęcia są bezpłatne.
Program zajęć znajduje się w załączniku i na naszej stronie internetowej.
Uczestnicy indywidualni zajęcia w soboty    Pomocniczy
MultiCentrum Oddział Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy
tel.: 22 614 60 70
e-mail: 
www: multicentrum.warszawa.pl
Zapraszamy.

SOBOTY PRACUJąCE I KWARTAł
281

Szanowni Czytelnicy!

Uprzejmie zawiadamiamy, że Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 42 i Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr IV przy ul. Antalla 5 a także Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr LVI "Nautilus" przy ul. Pancera 18 będą pracować w następujące soboty w I kwartale 2012 r. :

Marzec - 10 ; 24
Zapraszamy w godz. 9.00-14.00.

Przypominamy również, że Czytelnia Naukowa Nr XX przy ul. Van Gogha 1 i Multicentrum przy ul. Porajów 14 pracują w każdą sobotę miesiąca. Do tych fili w sobotę zapraszamy w godz.:

Czytelnia Naukowa Nr XX - 9.00-14.00
Multicentrum - 10.00-15.00

FOTORELACJE Z NAUTILUSA
280

Zręczne paluszki w lutym


Warsztaty teatralne - Luty


WalentynkiBIBLIOTEKA BIAłOłęKA POLECA
279


Wisława Szymborska 02.07.1923-01.02.2012


PIWNICA POETYCKA 5 wypełniona będzie wierszami WISŁAWY SZYMBORSKIEJ.
"..TAŃCZĘ ,TAŃCZĘ W ZATRZESIENIU NAGŁYCH SKRZYDEŁ.."

26 lutego 2012 o godz. 17.00
w forcie Sokolnickiego na Żoliborzu w Warszawie ul Czarnieckiego 51

           Wystąpi mistrzyni słowa Irena Jun i towarzyszący JEJ artystycznie i organizacyjnie Anna Bojarska i Marek Urbański. Muzycznym gościem spotkania będzie młody instrumentalista Hubert Zemler.
Szczegóły wieczoru znajdują się na plakacie

Serdecznie polecamy. Wstęp wolny

„CZWóRKA” ZAPRASZA
278Zapisy na marcowe zajęcia kreatywne już trwają
Osobiście lub telefonicznie:
(22) 884 47 70
14 marzec 2012 r. godz. 16.00
ZAPRASZAMY!


          Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr IV, przy ul. Antalla 5, zaprasza na kolejne warsztaty artystyczne. Zajęcia skierowane są do 10-15 latków, zapraszamy do udziału w naszym nowym cyklu orientalnym. W marcu projektujemy i wykonujemy kirigami, czyli przestrzenne obrazy z papieru. Nie potrzebne są wyjątkowe umiejętności, tylko chęć spróbowania czegoś nowego.

Prosimy zapisywać się jak najszybciej, telefonicznie lub osobiście (22) 884 47 70. Serdecznie zapraszamy 14 marca (środa) o godzinie 16.00.

Serdecznie zapraszamy 14 marca (środa) o godzinie 16.00.

FOTORELACJE Z CZYTELNI NR XX
274

Zakończenie pierwszej edycji Kursu Komputerowego dla Seniorów

Dnia 26 styczna 2012 r. zakończyła się pierwsza edycja bezpłatnego Kursu Komputerowego dla Seniorów, organizowanego przez Bibliotekę Publiczną dz. Białołęka.

W kursie wzięło udział 6 osób. Każda z nich miała do dyspozycji własne stanowisko komputerowe, przy którym przez dwa miesiące raz w tygodniu zapoznawała się z obsługą poczty elektronicznej, Internetu oraz z edytorem tekstu. Nabycie tych podstawowych umiejętności oraz zapoznanie się z takimi pojęciami jak: czat, forum, komunikator, pozwoliło w pełni na odkrycie zalet komputera.

Wszystkim uczestnikom kursu serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że zdobyte umiejętności przekonały naszych kursantów do tego, że komputery są proste i są dla każdego.


A tak wyglądały nasze spotkania:FOTORELACJA Z WYPOżYCZALNI NR 46
275

"Miłość zaklęta w słowie"
Rozstrzygnięcie konkursu poetyckiego

14 lutego w bibliotece przy ul. Kowalczyka 3 odbyło się spotkanie walentynkowe, podczas którego ogłosiliśmy wyniki konkursu poetyckiego "Miłość zaklęta w słowie". Nadesłane prace niezwykle miło nas zaskoczyły. Uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i zachęcamy do udziału w następnych :)
Szczegóły spotkania w galerii.


NAUTILUS ZAPRASZA W MARCU
276

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży "Nautilus" (ul. Pancera 18) serdecznie zaprasza do zapoznania się z naszą ofertą zajęć na miesiąc marzec.
Szczegółowy program zajęć znajduje się w załączniku.
O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy.

FOTORELACJE Z NAUTILUSA
273

Baśniowe rysowanie - Syrenka Warszawska

Na zajęciach dzieci poznały legendy warszawskie m.in. "O Syrence Warszawskiej" oraz "O Warsie i Sawie". W dalszej części uczestnicy uczyli się rysować syrenkę. Zobaczcie sami jak wyszły im prace...


Spoktanie autorskie z panem Łukaszem Wierzbickim


WALENTYNKI W WYPOżYCZLNI NR 46
272


           14 lutego 2012 r w bibliotece przy ul. Kowalczyka 3, odbyło się rozstrzygnięcie KONKURSU WALENTYNKOWEGO poświęconego poezji miłosnej pt. "Miłość zaklęta w słowie"

Oto nasi laureaci:
I - miejsce - Pani Barbara Mikulska
II - miejsce - Pani Joanna Gacparska
III - miejsce - Pani Hanna Krakowiak

Wyróżnieni:
Pani Joanna Lis
Pan Artur Frelek
Pan Kazimierz Nowacki
Miłośników poezji zapraszamy do lektury wierszy

FOTORELACJE Z „CZWÓRKI”
271

Spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim

9 lutego 2012 roku w bibliotece na Antalla 5 gościł Łukasz Wierzbicki. Autor wspaniałych książek dla dzieci tj. "Afryka Kazika" czy "Dziadek i niedźwiadek". Tym razem przybył na spotkanie by opowiedzieć o swojej najnowszej książce pt. "Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana". Aby dowiedzieć się jak ono przebiegło zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


Zima w mieście

Ferie w BD IV minęły bardzo czynnie i twórczo.W pierwszym tygodniu poznaliśmy tajniki tworzenia komiksu. Zaś w drugim wcielaliśmy się w rolę superbohaterów oraz inżynierów budowli z klocków K'nex. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!MC I AKADEMIA 4 ŁAPY ZAPRASZAJą
270

MULTICENTRUM i AKADEMIA 4 ŁAPY zapraszają na zajęcia pt.:
"Dobre obyczaje w obecności psa. Historia udomowienia psa"

          W programie między innymi:
- bezpieczne postawy dziecka w obecności grożącego psa
- powitanie z psem
- prezentacja komend - dzieci wydają komendy
- jak człowiek dostrzegł psa
- wspólne cele - pies i człowiek

Zajęcia poprowadzi Pani Katarzyna Bargiełowska i czworonogi: Fino i Snopi. Data zajęć : 13.02.2012 r. (poniedziałek) godzina 16.00-17.30
Miejsce: MultiCentrum
Zajęcia przeznaczone są dla dzieci, które nie mają alergii na sierść zwierząt. Wiek uczestników: 7-9 lat Ilość miejsc: 15 Zapisy rozpoczynamy 9 lutego (czwartek) od godz. 13.00 Zapisy prosimy kierować drogą e-mailową lub telefonicznie. O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Podczas zapisu prosimy podać: Nazwisko i imię uczestnika zajęć / datę urodzenia / e-mail / telefon kontaktowy / numer karty bibliotecznej Osoby wysyłające zgłoszenia drogą e-mailową prosimy o wpisanie danych do załączonego w liście pliku o nazwie: ZAPISY ZAJĘCIA Z PSAMI.xls W przypadku problemów z otwarciem pliku prosimy podać dane w treści wiadomości.

* Prosimy o informację pisemną, kto z Rodziców nie życzy sobie, aby jego dziecko było fotografowane podczas zajęć edukacyjnych z psami. Brak takiej informacji oznacza, że wyrażacie Państwo zgodę na fotografowanie i umieszczenie zdjęć na stronie internetowej MULTICENTRUM i AKADEMII 4ŁAPY.


Program    Pomocniczy

MultiCentrum Oddział Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy
tel.: 22 614 60 70
e-mail: 
www: multicentrum.warszawa.pl
Serdecznie zapraszamy,

WALENTYNKI W WYPOżYCZLNI NR 46
269

Wszystkich twórców i miłośników poezji, zapraszamy na WIECZÓR WALENTYNKOWY, który odbędzie się 14 lutego 2012 r. w Wypożyczalni Nr 46 przy ul. Kowalczyka 3. W programie rozstrzygnięcie konkursu poetyckiego

"Miłość zaklęta w słowie"


oraz walentynkowe niespodzianki
Serdecznie zapraszamy.

FOTORELACJE Z NAUTILUSA
266

Zręczne paluszki - styczeń 2012


Klub Detektywów w Nautilusie

W styczniu do naszego klubu dołączyło kilka nowych twarzy. Przyjęliśmy ich bardzo serdecznie. Tematem zajęć była sztuka kamuflażu. Zobaczcie sami jakich przemian dokonaliśmy na swoich twarzach, aby zmienić wygląd.


Zima w mieście 2012


Zabawy teatralne

17 stycznia w Bibliotece Nautilus odbyły się zajęcia z cyklu: Zabawy teatralne. Uczestnicy zajęć tym razem mieli okazję samodzielnie animować kukiełki i pacynki. Na małej scenie uśmiechnięte buzie, zobaczcie sami jakie historie zaprezentowali nasi czytelnicy.FOTORELACJA Z WYPOżYCZALNI NR 46
267

Dinozaury - origami

Dnia 1 lutego 2012 r. w Wyp. 46 przy ul. Kowalczyka 3 odbyło się spotkanie z młodymi czytelnikami na temat "Życie i pochodzenie dinozaurów". Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć.


BAŁWANKOWA REWIA MODY

Zaczęły się ferie, a śniegu jak na lekarstwo... Jednak w Wypożyczalni nr 46 przy ulicy Kowalczyka 3 znaleźliśmy sposób na ubarwienie gnuśnej zimy :)
Szczegóły w naszej galerii.


Dzień Babci i Dziadka

Zazwyczaj to babcie i dziadkowie dają prezenty wnukom. Tym razem, z okazji ich święta, dzieci postanowiły przygotować niespodzianki dla babć i dziadków. Zajrzyjmy do galerii i sprawdźmy, czy im się udało :)


„CZWóRKA” ZAPRASZA
268

Sztuka orientu warsztaty artystyczne w bibliotece


Warsztaty 3xK= kusudama+kirigami+kanji

          Nowy cykl artystyczny organizowany przez Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży Nr IV, przy ulicy Antalla 5.
Jeśli Twoje dziecko jest w wieku pomiędzy 10-15 rokiem życia i wykazuje żywe zainteresowanie sztuką orientu, zadzwoń, zainteresuj się i zapisz na zajęcia.
Warsztaty odbywają się raz w miesiącu, nowy cykl rozpoczyna się 15 lutego 2012 roku o godz. 16 w placówce biblioteki. Najprościej uzyskać informację bezpośrednio dzwoniąc (22 884 47 70), liczba miejsc ograniczona.

Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny - wymagane wcześniejsze zapisy

NOWE CYKE ZAJęć W MULTICENTRUM
265

           Witamy,
Zapraszamy do zapisu na nowe cykle zajęć dla osób indywidualnych. Zajęcia odbywać się będą w lutym i marcu 2012 r. Zapisy już się rozpoczeły. Zapisać się można maksymalnie na dwa różne zajęcia.

O zapisie do danej grupy decyduje kolejność zgłoszeń. Uczestnik zajęć musi mieć ukończony wiek wymagany w danym dziale. Podczas zapisu prosimy podać według wzoru jak poniżej: Nazwisko i imię uczestnika zajęć / datę urodzenia / e-mail / telefon kontaktowy / numer karty bibliotecznej / dział / numer grupy Zapisy prosimy kierować drogą e-mailową, telefonicznie lub osobiście. Osoby wysyłające zgłoszenia drogą e-mailową prosimy o wypełnie pliku pomocnicznego .xls W przypadku problemów z otwarciem pliku prosimy podać dane w treści wiadomości.
Warunkiem korzystania z zajęć w MultiCentrum jest posiadanie karty bibliotecznej Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka. Osoby, które nie posiadają karty mogą ją wyrobić w MultiCentrum lub w innej placówce bibliotecznej na terenie dzielnicy.
Wszystkie zajęcia są bezpłatne.
Progray zajęć znajduja się w załącznikach i na naszej stronie internetowej.

Program luty-marzec 2012 uczesnicy indywidualni    Pomocniczy
Program luty-marzec 2012 zajęa z przyrody          Pomocniczy
Program luty 2012 zajęa sobotnie                   PomocniczyMultiCentrum Oddział Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy
tel.: 22 614 60 70
e-mail: 
www: multicentrum.warszawa.pl
Zapraszamy.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z ŁUKASZEM WIERZBICKIM
264

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy
ma zaszczyt zaprosić na spotkanie z
Panem Łukaszem Wierzbickim, redaktorem książki
"Mój chłopiec, motor i ja. Z Druskiennik do Szanghaju 1934-1936" Haliny Korolec- Bujakowskiej.
Spotkanie odbędzie się 8.02.2012 r. (środa)
w Czytelni Naukowej nr XX przy ul. Van Gogha 1.

Plakat wydarzenia

           Łukasz Wierzbicki jest znany czytelnikom z opracowania reportaży Kazimierza Nowaka, które zebrał w książce pt. "Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd. Listy z podróży afrykańskiej z lat 1931-1936". Jest także autorem książek dla dzieci: "Afryka Kazika" o podróży Kazimierza Nowaka , "Dziadek i niedźwiadek. Historia prawdziwa" o niedźwiedziu Wojtku z Armii Andersa oraz "Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana" o podróży Benedykta Polaka do Mongolii.

Serdecznie zapraszamy!

„MIłOść ZAKLęTA W SłOWIE”
263


           Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w KONKURSIE WALENTYNKOWYM poświęconym poezji miłosnej.
Prezentacja twórczości wyłącznie własnej. Wiek od 18 lat.

Teksty utworów należy składać do dnia 12.02.2012 r., osobiście w Wypożyczalni Nr 46 przy ul. Kowalczyka 3, lub przesłać na adres e-mail:  .

Rozstrzygnięcie konkursu dnia 14.02.2012 r.
Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody książkowe.

Regulamin konkursu.

Zapraszamy.

FOTORELACJA Z WYPOżYCZALNI NR 46
262

AniołkiNAUTILUS ZAPRASZA W LUTYM
260

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży "Nautilus" (ul. Pancera 18) serdecznie zaprasza do zapoznania się z naszą ofertą zajęć na luty.
Szczegółowy program zajęć znajduje się w załączniku.
O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy.

FOTORELACJE Z NAUTILUSA
259

Spotkanie autorskie z panem Wojciechem Widłakiem.

Dnia 16 grudnia 2011 w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży "Nautilus" gościł pan Wojciech Widłak - autor opowiadań dla dzieci m.in. o Panu Kuleczce, Wesołym Ryjku i Samotnym Jędrusiu. Zapraszamy do obejrzenia galerii


Zręczne paluszki - grudzień 2011


Klub Detektywów w Nautilusie

Zapraszamy do fascynującej fotorelacji miłośników detektywistycznych przygód i poszukiwaczy zagadek.


Zabawy teatralne
FERIE 2012 I W SOBOTY W STYCZNIU W MC
258

          Witamy,
Zapraszamy do zapisu na zajęcia w ferie zimowe 2012 i w soboty w styczniu.
          Zgłoszenia przed godz. 12:00 nie będą brane pod uwagę. O zapisie do danej grupy decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisać się można maksymalnie na dwa różne zajęcia. Uczestnik zajęć musi mieć ukończony wiek wymagany w danym dziale.
          Podczas zapisu prosimy podać (według kolejności jak poniżej): imię i nazwisko uczestnika zajęć / datę urodzenia / numer karty bibliotecznej / telefon kontaktowy / e-mail /dział i numer grupy Zapisy prosimy kierować drogą e-mailową, telefonicznie lub osobiście
. Warunkiem korzystania z zajęć w MultiCentrum jest posiadanie karty bibliotecznej Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka. Osoby, które nie posiadają karty mogą ją wyrobić w MultiCentrum lub w innej placówce bibliotecznej na terenie dzielnicy.
Wszystkie zajęcia są bezpłatne.
Program zajęć znajduje się w załącznikach i na naszej stronie internetowej.

Uczestnicy indywidualni ferie zimowe 2012.pdf

Uczestnicy indywidualni zajęcia w soboty styczeń
MultiCentrum Oddział Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy
tel.: 22 614 60 70
e-mail: 
www: multicentrum.warszawa.pl
Zapraszamy.

ZIMA W MIEśCIE - W BD IV
255


NAUTILUS ZAPRASZA W STYCZNIU
252

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży "Nautilus" (ul. Pancera 18) serdecznie zaprasza do zapoznania się z naszą ofertą zajęć na styczeń.
Szczegółowy program zajęć znajduje się w załączniku.
O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy.

NOWY CYKL ZAJęć W MULTICENTRUM
235

           Zapraszamy do zapisu na cykl zajęć dla osób indywidualnych: listopad 2011 - styczeń 2012 i na zajęcia sobotnie w listopadzie.
          Zgłoszenia przed godz. 12:00 nie będą brane pod uwagę. O zapisie do danej grupy decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisać się można maksymalnie na dwa różne zajęcia. Uczestnik zajęć musi mieć ukończony wiek wymagany w danym dziale.
          Podczas zapisu prosimy podać (według kolejności jak poniżej): imię i nazwisko uczestnika zajęć / datę urodzenia / numer karty bibliotecznej / telefon kontaktowy / e-mail /dział i numer grupy Zapisy prosimy kierować drogą e-mailową, telefonicznie lub osobiście
. Warunkiem korzystania z zajęć w MultiCentrum jest posiadanie karty bibliotecznej Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka. Osoby, które nie posiadają karty mogą ją wyrobić w MultiCentrum lub w innej placówce bibliotecznej na terenie dzielnicy.
Wszystkie zajęcia są bezpłatne.
Program zajęć znajduje się w załącznikach i na naszej stronie internetowej.

Uczestnicy indywidualni

Uczestnicy indywidualni zajęcia w soboty
MultiCentrum Oddział Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy
tel.: 22 614 60 70
e-mail: 
www: multicentrum.warszawa.pl
Zapraszamy.

POżEGNALIśMY NASZą KOLEżANKę KRYSIę KUBICKą
256

"Można odejść na zawsze, by stale być blisko".
Ks. Jan Twardowski

Z wielkim bólem żegnamy naszą drogą Koleżankę
Ś.p.
Krystynę Kubicką


oddaną bibliotekarkę, wieloletnią kierowniczkę Wyp. Nr 46 przy ul. Kowalczyka 3 w Warszawie, wspaniałego, dzielnego człowieka.
Krysiu, pozostaniesz na zawsze w naszej pamięci.

Zbyszkowi , Rodzinie i Bliskim
składamy wyrazy szczerego współczucia

Dyrekcja i pracownicy Biblioteki Publicznej w dz. Białołęka m. st. Warszawy
Z ogromnym bólem, zaskoczeniem i żalem przyjęliśmy wiadomość o niespodziewanej śmierci naszej koleżanki Krystyny Kubickiej, wieloletniej Kierowniczki Wypożyczalni Nr 46 przy ul. Kowalczyka 3 w Warszawie.
Krysia z bibliotekarstwem związała się w 1976 r. W 1985 r. objęła stanowisko kierownika w Wyp. Nr 46 i pełniła je do lipca 2011 r. Dzięki cechom swej osobowości, kompetencjom i umiejętności dobrej komunikacji z otoczeniem kierowana przez Nią placówka znalazła się w czołówce bibliotek w dzielnicy.
Była niezwykle oddana pracy bibliotekarskiej i nie bała się nowych rozwiązań. Jej placówka jako pierwsza na Białołęce brała udział w automatyzacji procesów bibliotecznych, we wdrażaniu systemu informatycznego. Dla Krysi była to wielka, bibliotekarska przygoda, ale i niemałe wyzwanie. To ona przekazywała wielu młodym pracownikom tajniki zawodu, a robiła to w sposób niezwykle profesjonalny. Wielu z nas właśnie Jej zawdzięcza udane początki swej pracy zawodowej.
Krysia zarażała optymizmem, pogodą ducha i poczuciem humoru. Była wspaniałą Mamą i Babcią. Do końca wierzyła, że wygra z okrutną chorobą. Niestety, stało się inaczej…

W pamięci bibliotekarzy i współpracowników pozostanie jako Człowiek wyjątkowy.

NON OMNIS MORIAR …

Droga Krysiu, dla nas nigdy nie umrzesz na zawsze, pozostanie z nami Twój uśmiech, ciepło, którym nas otaczałaś i dobre wspomnienia.

Koleżanki z Wyp. Nr 46
Dyrekcja i pracownicy Biblioteki Publicznej w dz. Białołęka


Nabożeństwo żałobne oddbyło się w dniu 4 stycznia 2012 r. o godz. 12:00 w kościele Dobrego Pasterza przy Modlińskiej 205, poczym nastąpiło odprowadzenie zmarłej do grobu rodzinnego na cmentarz w Tarchominie.