WESOłYCH ŚWIąT!
254


SPOTKANIE AUTROSKIE
251

Spotkanie autorskie z Jarosławem Kretem

22 listopada w Bibliotece przy ul. Antalla 5 odbyło się spotkanie z dziennikarzem telewizyjnym, fotoreporterem i podróżnikiem, Jarosławem Kretem. Autor książek m.in. :"Moje Indie", "Planeta według Kreta", "Mój Egipt", przemierza świat, łącząc pasję z pracą zawodową. Wrażeniami z podróży chętnie dzieli się ze swoimi czytelnikami, w ujmujący sposób opowiadając o zabytkach, zwyczajach oraz ludziach, których spotkał podczas swych licznych wojaży. Wizyta takiego obieżyświata, to nie lada gratka dla spragnionych wrażeń białołęckich czytelników. Lokalni globtroterzy tłumnie przybyli do biblioteki, by posłuchać gawędy o kulturze Egiptu. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.FOTORELACJE Z „CZWÓRKI”
250

Mikołajki w Czwórce

6 grudnia to jedna z najprzyjemniejszych dat w kalendarzu. Wyczekiwana przez dzieci i lubiana przez dorosłych. W Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr IV tego dnia została zorganizowana gra planszowa. Sam święty Mikołaj układał zadania dla dzieci. Wygrali wszyscy ! Nie zabrakło też ubierania choinki i własnoręcznego ozdabiania bałwanków. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.Listopad

W listopadzie podczas cyklu "Zwierzątkowo" wybraliśmy się z dzieciakami do mrowiska. Zobaczyliśmy dokładnie jego przekrój oraz mrówkę z bliska. Na zajęciach ekologicznych "Zielono mi" poznaliśmy pojęcie recyklingu. Bawiliśmy się w sortowanie śmieci i sami wykonaliśmy eko torby na zakupy. A o butach i innych dodatkach dla księżniczek porozmawialiśmy sobie na zajęciach literackich "Bal z Kopciuszkiem". Listopad ubarwiło nam przedstawienie Teatru Wariacja pt. "Słowik". Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.FOTORELACJE Z NAUTILUSA
249

Mikołajki w Nautilusie

W dniu 6 grudnia w Bibliotece Nautilus gościliśmy Św. Mikołaja. Z okazji jego przybycia przygotowaliśmy mnóstwo pięknych ozdób, którymi przystroiliśmy choinkowe gałązki. Zapraszamy do obejrzenia galerii.


FOTORELACJE Z „CZWÓRKI”
248

Andrzejki

Jak co roku w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży Nr IV przy ul. Antalla odbyły się Andrzejki. Wróżb było co nie miara. Zabawy, śmiechu i strachu również nie zabrakło.FOTORELACJE Z NAUTILUSA
247

Andrzejki w Nautilusie

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wieczoru magii i wróżb.Warsztaty rękodzieła w NautilusieZręczne paluszki

Dnia 2 i 22 listopada odbyły się zajęcia z cyklu "Zręczne paluszki". Podczas spotkań, w których uczestniczyli nasi najmłodsi czytelnicy, wykonano wesołe rybki. Wcześniej jednak dzieci wysłuchały bajeczki oraz opowiedziały o swoich ulubionych zwierzątkach. Zapraszamy do obejrzenia galerii.Potteromaniacy

Zapraszamy do fotorelacji z tegorocznych spotkań miłośników powieści o przygodach Harrego Pottera.
FOTORELACJE Z WYPOżYCZALNI NR 46
246

Roztańczona Dorota Gellner i jej skaczące nutki

Dnia 28.11.2011 r. do Wypożyczalni nr 46 zawitała autorka wierszy i tekstów piosenek dla dzieci - Dorota Gellner. Radosny nastrój udzielił się wszystkim uczestnikom, o czym można się przekonać oglądając naszą galerię :)Magia zmienia świat...

W wigilię świętego Andrzeja uchyliliśmy rąbka tajemnic przyszłości. Wszyscy wróżyli, jedli, pili i dobrze się przy tym bawili :)


FOTORELACJE Z NAUTILUSA
245

Klub detektywa

Listopadowe spotkanie Klubu detektywów nie trąciło nudą. Tym razem poznawaliśmy sztukę kamuflażu i rozwiązywaliśmy niezmiernie trudne łamigłówki. Zapraszamy do fotorelacji z zajęć.Kiedy będę duży, zostanę lekarzem

Podczas kolejnego spotkania z cyklu "Kiedy będę duży zostanę...", dzieci dowiedziały się na czym polega praca lekarza.Jesień: koncerty w Nautilusie

Jesień upłynęła w Nautilusie koncertowo. Odwiedzające nas liczne grupy młodych melomanów, miały okazje posłuchać na żywo brzmienia skrzypiec, perkusji, ksylofonu oraz fagotu. Ponad to dzieci miały niepowtarzalną okazję zagrać samodzielnie na niektórych instrumentach. Nasi zaprzyjaźnieni muzycy przekazali także słuchaczom sporo informacji na temat muzyki, min. jak należny odczytywać nuty. Zapraszamy do obejrzenia galerii.Jesień: lekcje biblioteczne w Nautilusie

W Nautilusie odbywają się lekcje biblioteczne oraz zajęcia edukacyjne dla szkół i przedszkoli. Zapraszamy do obejrzenia jesiennej galerii zdjęć.
NAUTILUS ZAPRASZA W GRUDNIU
244

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży "Nautilus" (ul. Pancera 18) serdecznie zaprasza do zapoznania się z naszą ofertą zajęć na grudzień.
Szczegółowy program zajęć znajduje się w załączniku.
O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy.

MIKOŁAJKI W „CZWÓRCE”
245


ANDRZEJKI W WYPOżYCZALNI NR 46
241


Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny - wymagane wcześniejsze zapisy

FOTORELACJE Z „CZWÓRKI”
242

Październikowa feria zajęć w BD IV.

Ile liści na trawniku tyle zajęć było w październiku. Rozpoczęliśmy nowy cykl spotkań literackich na których poznaliśmy już Kubusia Puchatka i Pinokia. Na środowych warsztatach z biżuterii robiliśmy barwne wisiory z filcu. Poza przyjemnościami także się uczyliśmy. Z najmłodszymi czytelnikami rozmawialiśmy o słoniach. Czym się różni afrykański od indyjskiego oraz o tym jak się ze sobą porozumiewają. Starsze dzieci uczęszczały na cykl ekologiczny, który w tym miesiącu był poświęcony wodzie. W trakcie eksperymentów zastanawialiśmy się, co to jest menisk wypukły i dlaczego w słonej wodzie pan Jajeczko nie tonie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.Halloween w "Czwórce"

2 listopada 2011 r. do Biblioteki przy ul. Antalla 5 przybyły na maskaradę i straszną zabawę osiedlowe chochliki, czarownice i inne niesamowite stwory. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z krainy duchów, kościotrupów, szkieleciaków i szalonych dyń.FOTORELACJE Z „CZWÓRKI”
238


Zajęcia ekologiczne w BD IV "Zielono mi"!

Jak powstaje wiatr? Do czego jeszcze, poza oddychaniem, jest nam potrzebne powietrze? Szansę uzyskania odpowiedzi na te i wiele innych pytań mieli uczniowie szkół podstawowych, którzy uczestniczyli w cyklu ekologicznych spotkań pt.: "Zielono mi". Ciekawe eksperymenty wyjaśniły nawet tak zawiłe zjawiska, jak powstawanie chmur, czy proces fotosyntezy. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się też, jak należy dbać o powietrze, aby było czystsze. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć.


FOTORELACJE Z NAUTILUSA
237

Halloween w Nautilusie

31 października w Bibliotece Nautilus odbyły się obchody Wigilii Wszystkich Świętych - Halloween. Biblioteka gościła w tym czasie niespodziewanych gości. Podczas przygotowanego dla czytelników happeningu było mnóstwo zabaw dla dzieci. Dorośli również mogli się przyłączyć do zabawy. A jak wyglądała cała ta zabawa, zobaczcie sami w przygotowanej fotorelacji.


Warsztaty Rękodzieła - Filcowanie

Kolejną techniką rękodzieła, z jaką miały możliwość zapoznać się uczestniczki zajęć organizowanych przez bibliotekę "Nautilus", było filcowanie. Nie jest to nowa technika. Już od wieków filcowano by uzyskać materiały. Obecnie dzięki filcowaniu można tworzyć oryginalną biżuterię, torebki a nawet okładki książek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!Bądź dobry dla zwierząt

20 października 2011 r. w Bibliotece Nautilus odbyły się zajęcia, na których spotkali się mali miłośnicy i obrońcy praw zwierząt. Podczas godzinnego spotkania dzieci opowiedziały, jak dbają o zwierzęta oraz poznały wiele ciekawostek. Jakie zwierzę jest najwolniejsze, ile waży serce wieloryba, po co wielbłądowi garby? Najciekawszym momentem spotkania okazała się "wizyta" naszym małych gości - wesołej rodzinki patyczaków:), oraz gryzonia, który ma wielki apetyt:). Na zakończenie dzieci otrzymały figurki chomików i jeżyków, które pomalowały z wielką fantazją!


Zapraszamy do obejrzenia.

FOTORELACJE Z NAUTILUSA
236

Zabawy teatralne

Dnia 19 października w Bibliotece Nautilus odbyły się zajęcia z cyklu: Zabawy teatralne. Uczestnicy zajęć tym razem mieli okazję samodzielnie animować pacynki. Na małej scenie aktorów tłum, zobaczcie sami jakie historie zaprezentowali nasi czytelnicy.

<

Klub detektywów

12 października w Bibliotece Nautilus odbyły się zajęcia z cyklu: Klub detektywów. W czasie spotkania miało miejsce wiele interesujących wydarzeń. Kilka najważniejszych przedstawiamy w naszym materiale.


Zapraszamy do obejrzenia.

HALLOWEEN W „CZWóRCE”
234

          Zapraszamy do krainy duchów, kościotrupów, szkieleciaków i szalonych dyń. 2 listopada o 16:30 w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr IV, ul.Antalla 5 zapraszamy wszystkie chochliki, czarownice i inne niesamowite stwory na maskaradę i strrrraszną zabawę. Zobacz plakat
          Zapisać się można pod nr telefonu: 228844770 lub bezpośrednio u bibliotekarzy w BD IV ul. Antalla 5.
Zapraszamy.

SPOTKANIE AUTROSKIE
232

Spotkanie autorskie z Katarzyną Majgier

7 października gościliśmy na ul. Antalla 5 autorkę książek dla dzieci i młodzieży - Katarzynę Majgier. Autorkę, która już w wieku 7 lat wiedziała, że chce zostać pisarką, wtedy też napisała swoją pierwszą książkę. Ma w swoim dorobku już 8 tytułów powieści. Za "Trzynastkę na karku" została nominowana do nagrody literackiej Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2006. Poza pisarstwem ma jaszcze wiele innych pasji, które można na bieżąco śledzić pod adresem: http://katarzyna.majgier.pl/. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


NAUTILUS ZAPRASZA W LISTOPADZIE
231

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży "Nautilus" (ul. Pancera 18) serdecznie zaprasza do zapoznania się z naszą ofertą zajęć na Listopad.
Szczegółowy program zajęć znajduje się w załączniku.
O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy.

SPOTKANIE AUTROSKIE
230

Spotkanie autorskie z Panią Roksaną Jędrzejewską-Wróbel.

Dnia 5.10.2011 gościem Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży "Nautilus" była pani Roksana Jędrzejewska-Wróbel - autorka wielu książek dla dzieci, tekstów do podręczników i bajek terapeutycznych, słuchowisk, telewizyjnych wieczorynek. Zapraszamy do obejrzenia albumu!


KIEDY BęDę DUZY ZOSTANę ... NAUCZYCIELEM
229

Dnia 11 października w Bibliotece "Nautilus" odbyły się zajęcia z cyklu: "Kiedy będę duży zostanę ... nauczycielem. Gościliśmy nauczycielkę języka polskiego p. Dagmarę Oleksy, która opowiedziała nam o swoich przygodach związanych z pracą nauczyciela na co dzień. Serdecznie zapraszamy do fotorelacji z tego wydarzenia.


SPOTKANIE Z POETą JACKIEM TOMASZEWSKIM
227

Dnia 28 września w Bibliotece "Nautilus" odbyło się spotkanie autorskie z debiutującym poetą p. Jackiem Tomaszewskim, pt. "Motyl, liść, kropla wody...". Zaprezentowane zostały utwory z tomików "Martwa natura z pocałunkiem" i "Smutek w ogrodzie". Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wieczoru poetyckiego.


ANDRZEJKI W „CZWÓRCE”
243SPOTKANIE AUTROSKIE
243

Spotkanie autorskie z Panem Jarosławem Kretem.NAUTILUS ZAPRASZA W GRUDNIU.
221

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży "Nautilus" (ul. Pancera 18) serdecznie zaprasza do zapoznania się z naszą ofertą zajęć na .
Szczegółowy program zajęć znajduje się w załączniku. Zapisy na pierwsze zajęcia już sie rozpoczęły!
O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy.

ZAKRęCONE KORALIKI W „CZWóRCE”
226

Papier jest cierpliwy i wszystko przyjmie. Na pewno dużo zniesie i do wielu rzeczy się nadaje. Papieru używamy bardzo często, ale nie każdy wie, jak niezwykłe rzeczy mogą z niego powstać. Mogli się o tym przekonać uczestnicy zajęć indywidualnych, które odbyły się w Bibliotece Publicznej dla Dzieci i Młodzieży Nr IV przy ulicy Antalla 5. Na pierwszych zajęciach opanowaliśmy trudną sztukę jubilerstwa. Biżuteria z papieru?! Ktoś pomyśli: niemożliwe - a jednak !!! Niedowiarków zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć.


PROJEKTOWANIA BIżUTERII W „CZWóRCE”
219          Biblioteka Publiczna dla Dzieci i Młodzieży Nr IV przy ulicy Antalla 5, zaprasza na bezpłatne zajęcia z kreatywnego projektowania biżuterii dla czytelników w wieku od 10 roku życia, pragnących rozwinąć swoje talenty artystyczne projektując i wykonując własnoręcznie biżuterię oraz ozdoby. Zapisów mogą dokonywać rodzice, bądź opiekunowie: osobiście, telefonicznie 228844770 lub drogą mailową .
          Pierwsze zajęcia planowane są na 21 września o godzinie 15.30 w placówce biblioteki, czyli przy ul. Antalla 5. Uczestnictwo jest bezpłatne oraz żadne wcześniejsze przygotowanie ani doświadczenie nie jest konieczne.
          Tematem pierwszego spotkania będzie własnoręczne tworzenie korali z papieru, impregnowanie oraz ozdabianie koralików, które po ukończeniu będą miłą pamiątką po zajęciach. Ponadto, uczestnicy zapoznają się z historią biżuterii, wytwarzaniem biżuterii przez ludy plemienne i wykorzystaniem jej w różnych obrzędach.
          Zajęcia będą prowadzone przez doświadczoną instruktorkę, która przewiduje połączenie szerokiej wiedzy teoretycznej z praktycznymi umiejętnościami. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do uczestnictwa, zapisy już trwają a liczba miejsc jest ograniczona, więc proszę nie zwlekać. :)

Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny - wymagane wcześniejsze zapisy

„CZWóRKA” DLA GRUP.
218

          Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr IV zaprasza zorganizowane grupy szkolne i przedszkolne na zajęcia biblioteczne, warsztaty literackie i plastyczne. Rezerwacji terminów można dokona pod nr telefonu: 228844770 lub bezpośrednio u bibliotekarzy w BD IV ul. Antalla 5.
          Szczegóły na plakacie.
Zapraszamy do współpracy.

PAźDZIERNIK W „CZWóRCE”
225

          Nudzisz się? Za oknem szaro i deszczowo? Nie wiesz co zrobić z popołudniem? Przyjdź do biblioteki!
          Październikowa oferta przewiduje spotkania, na których zaprojektujesz biżuterię z filcu, poznasz nowych przyjaciół, przekonasz się, że na kartach książek można przeżyć wiele ekscytujących przygód. Dzwoń, przyjdź lub wyślij kuriera i zapisz się już teraz! Szczegóły oferty w załączniku.
          Rezerwacji terminów można dokona pod nr telefonu: 228844770 lub bezpośrednio u bibliotekarzy w BD IV ul. Antalla 5.
Zapraszamy.

NAUTILUS ZAPRASZA W PAźDZIERNIKU
221

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży "Nautilus" (ul. Pancera 18) serdecznie zaprasza do zapoznania się z naszą ofertą zajęć na Październik.
Szczegółowy program zajęć znajduje się w załączniku. Zapisy na pierwsze zajęcia już sie rozpoczęły!
O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy.

MULTIMUZYKA WOLNE TERMINY
217

           Druga edycja zapisów na zajęcia muzyczne. Wolne miejsca w grupach opisanych w załączniku.
Podczas zapisu prosimy poda (według kolejności jak poniżej): Imię i Nazwisko uczestnika zajęć / dat urodzenia / numer karty bibliotecznej / telefon kontaktowy / e-mail /dział i numer grupy Zapisy prosimy kierować drogą e-mailową, telefonicznie lub osobiście.
          Warunkiem korzystania z zajęć w MultiCentrum jest posiadanie karty bibliotecznej Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka.
          Osoby, które nie posiadaj karty mogą ją wyrobić w MultiCentrum lub w innej placówce bibliotecznej na terenie dzielnicy.
Wszystkie zajęcia są bezpłatne.
MultiCentrum Oddział Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy
tel.: 22 614 60 70
e-mail: 
www: multicentrum.warszawa.pl
Zapraszamy.

INDYWIDUALNI WRZESIEń-PAźDZIERNIK W MC
212

          Zapraszamy do zapisu na cykl zajęć dla osób indywidualnych: wrzesień-październik 2011.
Zapisy rozpoczynamy 05.09 (poniedziałek) od godz. 12:00. Zgłoszenia przed godz. 12:00 nie będą brane pod uwagę. O zapisie do danej grupy decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisać się można maksymalnie na dwa różne zajęcia.
Uczestnik zajęć musi mieć ukończony wiek wymagany w danym dziale.

Podczas zapisu prosimy podać (według kolejności jak poniżej): imię i nazwisko uczestnika zajęć / datę urodzenia / numer karty bibliotecznej / telefon kontaktowy / e-mail /dział i numer grupy Zapisy prosimy kierować drogą e-mailową, telefonicznie lub osobiście
. Warunkiem korzystania z zajęć w MultiCentrum jest posiadanie karty bibliotecznej Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka. Osoby, które nie posiadają karty mogą ją wyrobić w MultiCentrum lub w innej placówce bibliotecznej na terenie dzielnicy.
Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

Program zajęć znajduje się w załączniku. i na naszej stronie internetowej.

Pozdrawiamy,

MultiCentrum Oddział Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy
tel.: 22 614 60 70
e-mail: 
www: multicentrum.warszawa.pl
Zapraszamy.

WKRÓTCE PIERWSZE URODZINY BKK!
222

          Białołęcki Klub Książki ma już rok. Mógł powstać dzięki inicjatywie podjętej w ramach Dyskusyjnych Klubów Książkowych i wspólnego programu Instytutu Książki i Bibliotek Publicznych. Pierwsze nasze spotkanie odbyło się 19 października 2010 roku. Przez ten czas przeczytaliśmy jedenaście książek, rozmawialiśmy o dziesiątkach innych, spotkaliśmy się z Łukaszem Wierzbickim, Mariuszem Czubajem i Wojciechem Tochmanem.
          Pomysł Klubu od razu spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony czytelników. Na pierwsze spotkanie przyszło czternaście osób i mniej więcej z taką frekwencją zakończyliśmy ten rok. Wszystkie spotkania odbywały się w serdecznej atmosferze. Klub stał się miejscem, gdzie możemy odpocząć, porozmawiać o książkach przy ciepłej herbacie i w miłym towarzystwie.

          Serdecznie zapraszamy stałych Klubowiczów i wszystkich, którzy mają ochotę dołączyć, na kolejne spotkanie, które odbędzie się 27.09.2011 roku (wtorek), jak zawsze w Czytelni Naukowej nr XX przy ul. Van Gogha 1. Będziemy rozmawiać o kobietach w islamie, podstawą do dyskusji będzie książka "Kobiety bez mężczyzn" Shahrnush Parsipur, a gościem specjalnym, który przybliży nam ten temat będzie Pani Monika Nawracka, islamistka i antropolog kultury.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pierwszego roku działalności Klubu.


UWAGA!!! SPOTKANIE AUTORSKIE
220

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 28.09.2011 Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży "Nautilus" (ul. Pancera 18) pracuje w godz. 10.00 - 18.00.W tym dniu o godz. 18 odbędzie się spotkanie autorskie z p. Jackiem Tomaszewskim, na które serdecznie zapraszamy.

BEZPłATNY KURS KOMPUTEROWY DLA SENIORóW
216

          Miło nam poinformować o rozpoczęciu od października 2011 r. pierwszej edycji "Bezpłatnego Kursu Podstaw Obsługi Komputera i Internetu dla Seniorów", na który zaprasza Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy.
          Specjalnie przygotowany program kursu obejmuje podstawy obsługi Komputera (dla zupełnie "zielonych"), poczty elektronicznej, edytory tekstu oraz podstawy korzystania z Internetu. Oferujemy Państwu bezstresową naukę w małej grupie. Zajęcia będą prowadzone w Czytelni Naukowej nr XX, przy ul. Van Gogha 1, raz w tygodniu (czwartek), w godz. 8.50-9.50.
          Na pierwsze spotkanie zapraszamy 20 października 2011 r. (czwartek), o godz. 8.50 Zapisy na kurs prowadzone będą w Czytelni Naukowej nr XX osobiście lub telefoniczne pod numerem 22 614 64 35.

Serdecznie zapraszamy.

LATO W MIEśCIE 2011 - W NAUTILUSIE
215

Lato w mieście 2011 - Poznaj świat z Nautilusem

Podczas tegorocznych wakacji Biblioteka "Nautilus" zaprosiła dzieci na cykl zajęć pt. "Poznaj z nami świat". Podróżując po wszystkich kontynentach poznawaliśmy kulturę i zwyczaje zamieszkujących je ludzi oraz tamtejszą faunę i florę. Samodzielnie wykonywaliśmy pamiątki np. afrykańskie totemy, mandale, indiańskie maski, kubańskie marakasy i tarcze Wikingów. Zapraszamy do obejrzenia galerii!ANGIELSKI DLA SENIORóW W CZYTELNI NR 20
214

Kurs języka angielskiego dla Seniorów
W czerwcu 2011 roku pod patronatem Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy Czytelnia Naukowa Nr XX zakończyła kolejny rok nauki języka angielskiego z seniorami. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Odbywały się dwa razy w tygodniu i dostosowane były do poziomu uczestników.
Podczas uroczystego zakończenia roku rozdane zostały dyplomy. Nie obyło się bez wzruszeń.
Kurs będzie kontynuowany od października 2011 roku, na który można się zapisać w Czytelni Naukowej nr XX przy ul. Van Gogha 1 (osobiście, tel. 22 614 64 35 lub mail:).

Zapraszamy do uczestnictwa i obejrzenia galerii zdjęć.


LATO W MIEśCIE W BD4 - SKARBIEC SZTUKI
213

Przez całe wakacje w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr IV przy ul. Antalla trwało "Lato w mieście". - I Ty możesz zostać wielkim artystą - przekonywaliśmy młodych czytelników podczas spotkań z cyklu "Skarbiec sztuki". Co tydzień udowadniali, że już teraz potrafią tworzyć wspaniałe dzieła. Na każdych zajęciach był nadkomplet dzieci spragnionych kontaktu z twórczością van Gogha, Picassa, Giacomettiego, Moneta, Pollocka... Malowaliśmy maski afrykańskie, obrazy, bumerangi, tworzyliśmy lilie wodne, miniaturowe rzeźby, kolaże. Bawiliśmy się w kalambury, licytację dzieł sztuki, a nawet tańczyliśmy balet! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.NAUTILUS ZAPRASZA WE WRZEśNIU
211

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży "Nautilus" (ul. Pancera 18) serdecznie zaprasza do zapoznania się z naszą ofertą zajęć na Wrzesień.
Szczegółowy program zajęć znajduje się w załączniku. Zapisy na pierwsze zajęcia już sie rozpoczęły!
O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy.

ZAJęCIA SOBOTNIE WE WRZEśNIU 2011 W MC
206

          Witamy.
Zapraszamy do zapisu na zajęcia sobotnie we wrześniu: na zajęcia z j. angielskiego dla dzieci i zajęcia rodzinne. Zapisy rozpoczynamy 31.08 (środa) od godz. 11:00 Zgłoszenia przed godz. 11:00 nie będą brane pod uwagę. O zapisie do danej grupy decyduje kolejność zgłoszeń Uczestnik zajęć musi mieć ukończony wiek wymagany w danym dziale.

Podczas zapisu prosimy podać (według kolejności jak poniżej): imię i nazwisko uczestnika zajęć / datę urodzenia / numer karty bibliotecznej / telefon kontaktowy / e-mail /dział i numer grupy. Zapisy prosimy kierować drogą e-mailową, telefonicznie lub osobiście.
Warunkiem korzystania z zajęć w MultiCentrum jest posiadanie karty bibliotecznej Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka.
Osoby, które nie posiadają karty mogą ją wyrobić w MultiCentrum lub w innej placówce bibliotecznej na terenie dzielnicy.
Wszystkie zajęcia są bezpłatne.
Program zajęć znajduje się w załączniku. i na naszej stronie internetowej.

Pozdrawiamy,

MultiCentrum Oddział Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy
tel.: 22 614 60 70
e-mail: 
www: multicentrum.warszawa.pl
Zapraszamy.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z DOROTą GELLNER
208

16 czerwca w Bibliotece nr IV przy ul. Antalla 5 odbyło się spotkanie z Dorotą Gellner - autorką ok. 150 książek (przeważnie wierszowanych) i ponad 100 tekstów piosenek dla dzieci. Jej dzieła od lat cieszą się niesłabnącą popularnością i przyciągają wielu młodych czytelników. Zadebiutowała w 1985 r. ("Mysia wyprawa"). Spod jej pióra wyszły m.in. bajki pt. "Gryzmoł" i "W czepku urodzone", a także kultowe utwory muzyczne: "Zuzia - lalka nieduża" i "Ogórek wąsaty". Współpracowała także z prasą ("Miś", "Płomyczek"), telewizją ("Ciuchcia", "Tęczowa bajeczka") i radiem. Otrzymała wiele nagród za swoją działalność, m.in. Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego i Order Uśmiechu. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


"Czwórka"Nautilus


WAKACJE W BD IV
207

W okresie wakacyjnym zapraszamy do skorzystania z oferty Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr IV przy ul. Antalla 5. Dla dzieci od 5 do 12 lat przewidziane są zajęcia literacko-artystyczne [każda środa i czwartek]. Zapisy w bibliotece lub pod numerem tel. 88-44-770. Decyduje kolejność zgłoszeń. Dodatkową atrakcją są nowości PlayStation 3, gry planszowe oraz klocki Kne'x, które udostępniamy na miejscu w godzinach pracy biblioteki.

NAUTILUS ZAPRASZA W WAKACJE
205

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży "Nautilus" (ul. Pancera 18) serdecznie zaprasza do zapoznania się z naszą ofertą zajęć na WAKACJE.
Szczegółowy program zajęć znajduje się w załączniku. Zapisy na pierwsze zajęcia już sie rozpoczęły!
O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy.

PROGRAM ZAJęć NA LIPIEC W MC
204

          Zapraszamy do zapisu na zajęcia dla osób indywidualnych. W naszej ofercie program zajęć na lipiec 2011 r. Zapisy rozpoczynamy 21.06 (wtorek) od godz. 12:00 Zgłoszenia przed godz. 12:00 nie będą brane pod uwagę. O zapisie do danej grupy decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisać się można na dowolną ilość zajęć. Uczestnik zajęć musi mieć ukończony wiek wymagany w danym dziale.
          Podczas zapisu prosimy podać: imię i nazwisko uczestnika zajęć / datę urodzenia / telefon kontaktowy / e-mail / dział i numer grupy. Zapisy prosimy kierować drogą e-mailową, telefonicznie lub osobiście. Szczegółowy program zajęć znajduje się w załączniku.

Zapisy prosimy kierować drogą e-mailową, lub telefonicznie.
tel.: 22 614 60 70
e-mail: 
www: multicentrum.warszawa.pl
Zapraszamy.

NIECZYNNE NA ANTALLA 5 - SKONTRUM
203

           Uprzejmie zawiadamiamy, że w dniach 27.06 - 8.07.2011 r. Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 42 oraz Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr IV, ul. Antalla 5 będą nieczynne z powodu konieczności przeprowadzenia kontrolnego spisu księgozbioru.
           W czasie zamknięcia placówek zwrot książek będzie możliwy w Czytelni Naukowej Nr XX, ul. Van Gogha 1. Możliwość ta jest w szczególności dedykowana Osobom, które z powodu nieterminowego zwrotu mają zablokowane konto i nie mogą korzystać ze zbiorów w innych placówkach. Pozostałe Osoby zapraszamy już po zakończeniu spisu.
Za utrudnienia przepraszamy.

WOJCIECH TOCHMAN W CZYTELNI
205

W ramach projektu Dyskusyjnych Klubów Książki, Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy miała zaszczyt zaprosić wszystkich miłośników sztuki reporterskiej na spotkanie z Panem Wojciechem Tochmanem. Spotkanie odbyło się 2 czerwca (czwartek) 2011 r. o godz. 19.00 w Czytelni Naukowej nr XX, przy ul. Van Gogha 1. Zapraszamy do przeczytania relacji w zakładce "BKK" oraz do obejrzenia zdjęć.

WYNIKI KONKURSU - BIAłOłęKA BLISKA SERCU
202           Miło nam poinformować o wynikach konkursu "Białołęka bliska sercu. Prezentacje twórczości literackiej, malarskiej i fotograficznej", zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy oraz Bibliotekę Szkolną Zespołu Szkół nr 106 w Warszawie przy ul. Van Gogha 1. Dzięki konkursowi udało nam się zaktywizować mieszkańców Białołęki (młodzież i seniorów), którzy dostrzegają piękno swojej "Małej Ojczyzny", co zostało wyrażone w utworach literackich, pracach plastycznych i zdjęciach fotograficznych.
            Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Laureatom konkursu gratulujemy i życzymy kolejnych inspiracji twórczych.
            Nagrody i dyplomy można odbierać osobiście w Czytelni Naukowej nr XX, przy ul. Van Gogha 1, od poniedziałku do piątku, w godz. 10-20. Nagrodzonym uczniom z Zespołu Szkół nr 106, dyplomy i nagrody zostaną uroczyście wręczone w szkole na zakończenie roku szkolnego 2010/2011. Wystawę pokonkursową na którą serdecznie zapraszamy, będzie można oglądać od 1 czerwca (środa) 2011 r. w holu Białołęckiego Ośrodka Kultury przy ul. Van Gogha 1.


DZIEń DZIECKA W MULTICENTRUM
201

           Zapraszamy dzieci do udziału w zajęciach z okazji dnia dziecka. Szczegółowy program zajęć znajduje się w załączniku. o zapisie na zajęcia decyduje kolejność zgłoszeń. Podczas zapisu prosimy podać: imię i nazwisko dziecka / datę urodzenia / telefon kontaktowy / e-mail / rodzaj zajęć i numer grupy. Zapisy prosimy kierować drogą e-mailową, telefonicznie lub osobiście.

Szczegółowy program zajęć znajduje się w załączniku.

Zapisy prosimy kierować drogą e-mailową, lub telefonicznie.
tel.: 22 614 60 70
e-mail: 
www: www.multicentrum.warszawa.pl
Zapraszamy.

NAUTILUS ZAPRASZA W CZERWCU
200

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży "Nautilus" (ul. Pancera 18) serdecznie zaprasza do zapoznania się z naszą cykliczną ofertą na cały Czerwiec.
Szczegółowy program zajęć znajduje się w załączniku. Zapisy na pierwsze zajęcia już sie rozpoczęły!
O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z Z. STANECKą I M. OKLEJAK.
199

W dniu 13 maja Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży Nr IV oraz Multimedialną Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży Nr LVI "Nautilus" odwiedziły Panie: Zofia Stanecka - autorka serii książek o Basi oraz Marianna Oklejak - ilustratorka. Zabrały one dzieci w podróż po świecie przygód małej, ciekawej świata Basi. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

"Nautilus"


Czwórka

SPOTKANIE AUTORSKIE W CZYTELNI
198

           W ramach projektu Dyskusyjnych Klubów Książki, Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy ma zaszczyt zaprosić wszystkich miłośników sztuki reporterskiej na spotkanie z Panem Wojciechem Tochmanem, które odbędzie się 2 czerwca (czwartek) 2011 r. o godz. 19.00 w Czytelni Naukowej Nr XX, przy ul. Van Gogha 1.
           Wojciech Tochman jest autorem takich książek jak: "Schodów się nie pali", "Jakbyś kamień jadła", Córeńka", "Wściekły pies", "Bóg zapłać" oraz wydanej w 2010 r. "Dzisiaj narysujemy śmierć". Są to publikacje obok, których trudno przejść obojętnie, ich lektura jest silnym przeżyciem dla każdego czytelnika.
           Od wielu lat zajmuje się również poszukiwaniem ludzi zaginionych. W latach 1996-2002 prowadził w TVP1 program poświęcony osobom zaginionym " Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie". w 1999 r. założył fundację Itaka - centrum poszukiwań ludzi zaginionych.
           W 2009 roku założył w Warszawie wraz z Pawłem Goźlińskim i Mariuszem Szczygłem Instytut Reportażu, przy którym powstała również Polska Szkoła Reportażu.

Zapraszamy serdecznie do Czytelni Naukowej Nr XX, przy ul. Van Gogha 1.

DZIEń DZIECKA W „CZWóRCE”
197

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr iv ul. Antalla 5 serdecznie zaprasza swych czytelników w dniu 01.06.2011 godz. 16:30 na zajęcia przygotowane z okazji Dnia Dziecka .

  Plakat

Uwaga! Prosimy o zapisywanie się na spotkanie u bibliotekarzy w "Czwórce"

PROGRAM ZAJęć NA MAJ I CZERWIEC W MC
196

          Zapraszamy do zapisu na nową edycję zajęć indywidualnych. W naszej ofercie program zajęć na maj i czerwiec 2011 r.
Zapisy rozpoczynamy 26.04 (wtorek) od godz. 13.00
Zgłoszenia przed godz. 13.00 nie będą brane pod uwagę. O zapisie do danej grupy decyduje kolejność zgłoszeń.
Zapisać się można maksymalnie na dwa różne zajęcia. Uczestnik zajęć musi mieć ukończony wiek wymagany w danym dziale.
Podczas zapisu prosimy podać: imię i nazwisko uczestnika zajęć / datę urodzenia / telefon kontaktowy / e-mail / dział i numer grupy. Zapisy prosimy kierować drogą e-mailową, telefonicznie lub osobiście.

Szczegółowy program zajęć znajduje się w załączniku.

Zapisy prosimy kierować drogą e-mailową, lub telefonicznie.
tel.: 22 614 60 70
e-mail: 
www: www.multicentrum.warszawa.pl
Zapraszamy.

NAUTILUS ZAPRASZA W MAJU
195

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży "Nautilus" (ul. Pancera 18) serdecznie zaprasza do zapoznania się z naszą cykliczną ofertą na cały MAJ
Szczegółowy program zajęć znajduje się w załączniku.
Zapisy na pierwsze zajęcia już od 5 maja.
O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy.

SOBOTNIA RODZINNA MULTIMUZYKA W MC
188

          Zapraszamy do zapisu na sobotnie warsztaty rodzinne w dziale MultiMuzyka. Podczas zajęć każdy będzie mógł stworzyć własną kompozycję w stylu dance, dzięki programowi eJay Dance 7. Warsztaty obejmują naukę obsługi programu oraz podstawowych zagadnień ogólnomuzycznych, czyli zapoznanie z budową piosenki, pojęcia dynamiki, miksowania piosenki.
          Wiek uczestników: 6-8 lat Grupy dziesięcioosobowe (5 rodzin) W zajęciach biorą udział dzieci z rodzicami lub opiekunami. Podczas zapisu prosimy podać: imię i nazwisko dziecka / datę urodzenia / telefon kontaktowy / e-mail /dział i numer grupy Zapisy prosimy kierować drogą e-mailową, telefonicznie lub osobiście. O zapisie do danej grupy decyduje kolejność zgłoszeń Uczestnik zajęć musi mieć ukończony wymagany wiek.

Dzień Numer grupy Godzina Wiek uczestników
Sobota 14.05 1 11.00-12.00 6-8 lat
Sobota 14.05 2 12.30-13.30 6-8 lat
Zapisy prosimy kierować drogą e-mailową, lub telefonicznie.
tel.: 22 614 60 70
e-mail: 
www: www.multicentrum.warszawa.pl
Zapraszamy.

SPOTKANIE Z ILUSTRATORAMI W NAUTILUSIE
187

Spotkanie z ilustratorami: Pawłem Pawlakiem i jego żoną Ewą Kozyra-Pawlak

W dniu 8 kwietnia 2011 roku Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży Nr IV oraz Multimedialną Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży Nr LVI "Nautilus" odwiedzili ilustratorzy książek - p. Paweł Pawlak wraz z żoną p. Ewą Kozyra-Pawlak. Ich prace możemy zobaczyć w takich książkach jak: Gwiazdka czy Do czego nie służy grzebień. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Nautilusa.
SPOTKANIE Z ILUSTRATORAMI W „CZWóRCE”
186

Spotkanie z ilustratorami: Pawłem Pawlakiem i jego żoną Ewą Kozyra-Pawlak

15 kwietnia 2011 r. białołęckie biblioteki odwiedzili ilustratorzy książek dla dzieci: Paweł Pawlak oraz Ewa Kozyra-Pawlak. Wielokrotnie nagradzani artyści przybliżyli naszym czytelnikom zawiłości sztuki ilustratorskiej. Pokazali, jak wiele pracy i pomysłów jest potrzebnych, by powstały małe dzieła sztuki, które nam zaprezentowali na spotkaniu. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
SPOTKANIE Z ANNą ZAWADą W „CZWóRCE”
185


Livria. Kraina artystów. Spotkanie z Anną Zawadą

20 kwietnia 2011 r. w Bibliotece dla Dzieci nr IV przy ul. Antalla 5 odbyło się spotkanie z młodą debiutantką sztuki pisarskiej, panią Anną D. Zawadą. "Livria, kraina artystów" to przygodowa powieść fantasy, która przenosi czytelnika do świata starożytnej krainy artystów. To opowieść o Janku Zegarlickim, chłopcu mieszkającym w małym, sennym miasteczku, które niewiele ma do zaoferowania nastolatkowi. Za sprawą dziadka Antoniego, chłopiec poznaje piękny i niezwykły świat Livrii. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania.
SOBOTY W MULTICENTRUM - MAJ 2011
184

           Zapraszamy do zapisu na zajęcia sobotnie w maju. Zapisy rozpoczynamy 05.05 (czwartek) od godz. 13:00
Zgłoszenia przed godz. 13.00 nie będą brane pod uwagę. O zapisie do danej grupy decyduje kolejność zgłoszeń.
Zapisać się można maksymalnie na dwa różne zajęcia. Uczestnik zajęć musi mieć ukończony wiek wymagany w danym dziale.
Podczas zapisu prosimy podać: imię i nazwisko uczestnika zajęć / datę urodzenia / telefon kontaktowy / e-mail / dział i numer grupy. Zapisy prosimy kierować drogą e-mailową, telefonicznie lub osobiście.

Szczegółowy program zajęć znajduje się w załączniku.

Zapisy prosimy kierować drogą e-mailową, lub telefonicznie.
tel.: 22 614 60 70
e-mail: 
www: www.multicentrum.warszawa.pl
Zapraszamy.

ODSZEDł OD NAS NAGLE
183

Z wielkim bólem i smutkiem oraz w poczuciu niepowetowanej straty przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Tomasza Służewskiego, wieloletniego Dyrektora Białołęckiego Ośrodka Kultury.

Rodzinie, Najbliższym oraz Przyjaciołom, których ta śmierć najbardziej dotknęła, wyrazy szczerego współczucia i żalu
składają
Dyrektor wraz z pracownikami
Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka m. st. Warszawy

BIAŁOŁĘCKI KLUB KSIĄŻKI ZAPRASZA!
180

         Od października 2010 roku w naszej bibliotece działa Białołęcki Klub Książki. Spotkania odbywają się raz w miesiącu i gromadzą grono tych, którzy chcą poznawać nową literaturę i rozmawiać o książkach w swobodnej i miłej atmosferze.

W naszym Klubie jest miejsce dla każdego miłośnika książek!

         Najbliższe spotkanie poświęcone jest książce Henninga Mankella "Mężczyzna, który się uśmiechał". Przy tej okazji porozmawiamy również o kryminałach skandynawskich i o ich niesamowitej popularności w ostatnich czasach.
         Gościem honorowym naszego Klubu będzie Pan Mariusz Czubaj. Antropolog kultury, wykładowca w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, autor i znawca powieści kryminalnych.
          Spotkanie odbędzie się 19.04.2011 roku, o godzinie 19.00, w Czytelni Naukowej przy ul. Van Gogha 1.
Serdecznie zapraszamy!

NAUTILUS ZAPRASZA W KWIETNIU
176

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży "Nautilus" (ul. Pancera 18) serdecznie zaprasza do zapoznania się z naszą cykliczną ofertą na cały kwiecień.
Szczegółowy program zajęć znajduje się w załączniku.
Zapisy na pierwsze zajęcia już 23 marca.
O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy.

SYSTEM MATEUSZ W WYPOżYCZLNI NR 69
179

Trwają intensywne prace związane z wdrożeniem systemu obsługi biblioteki MATEUSZ w naszej Wypożyczalni Nr 69 przy ulicy Raciborskiej 20. Rozpoczął się drugi - ostatni etap tego wdrożenia, polegający na przeniesieniu stanu Państwa wypożyczeń, rejestrowanych dotychczas na papierze, do systemu komputerowego.
W związku z powyższym prosimy Szanownych Czytelników o przygotowanie się do najbliższej wizyty w Wypożyczalni Nr 69. Ma ono polegać na:
  • zabraniu ze sobą dowodu osobistego w celu weryfikacji danych i odebrania karty bibliotecznej;
  • Czytelników niepełnoletnich prosimy o przybycie wraz z rodzicami w celu odebrania karty;
  • w celu uniknięcia automatycznej blokady konta bibliotecznego bardzo prosimy o zwrot zaległych książek;
  • Czytelników posiadających kartę biblioteczną wydaną przez inną placówkę naszej biblioteki prosimy o jej zabranie.
Przypominamy, że karta którą Państwo otrzymają w Wypożyczalni Nr 69 uprawnia do korzystania ze wszystkich skomputeryzowanych placówek na terenie dzielnicy Białołęka.
Karta wydana będzie Państwu bezpłatnie.

Za wszelkie niedogodności z góry przepraszamy.


„SPACEROWNIK PO EUROPIE”
177

Spacerkiem po Europie - w Bibliotece Publicznej Dzielnicy Białołęka w Warszawie
Biblioteka Publiczna w dz. Białołęka m. st. Warszawy wraz ze Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich w dniach 1.02-31.05.2011 r. będzie realizowała w ramach Fundacji Orange program pt. "Spacerownik po Europie". Projekt adresowany jest do uczniów białołęckich szkół , nauczycieli , nauczycieli bibliotekarzy i bibliotekarzy.
Celem programu jest poznawanie przez dzieci i młodzież kultury wybranych krajów Europy, pozyskiwanie informacji o nich., poznanie przedstawicieli danych państw, spotkania z literaturą i muzyką.
           W czerwcu br. ukaże się drukiem specjalny dodatek do "Poradnika Bibliotekarza" informujący o efektach tego interesującego przedsięwzięcia.

BEZPIECZNI W SIECI
174

8 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Hasło tegorocznych obchodów brzmi: "Internet to więcej niż zabawa. To Twoje życie". W XXI w. korzystanie z internetu to nieodłączna część życia polskich dzieci. Ważne jest, aby dzieci były bardziej świadome niebezpieczeństw i zagrożeń, jakie mogą napotkać w sieci. W tym celu Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr IV przy ul. Antalla 5 zorganizowała w lutym cykl zajęć dla uczniów szkół podstawowych.


NAUTILUS ZAPRASZA W MARCU
173

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży "Nautilus" (ul. Pancera 18) serdecznie zaprasza do zapoznania się z naszą cykliczną ofertą na cały marzec.
Szczegółowy program zajęć znajduje się w załączniku.
Zapisy na pierwsze zajęcia już sie rozpoczęły!
O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy.

FERIE W „CZWóRCE”
172


FOTORELACJE Z „CZWóRKI” I NAUTILUSA
171

26 stycznia mieliśmy zaszczyt po raz kolejny gościć w naszych bibliotecznych progach pana Łukasza Wierzbickiego. Jego książki o niedźwiedziu Wojtku ["Dziadek i niedźwiadek"] i wspaniałym podróżniku Kazimierzu Nowaku ["Afryka Kazika"] podobają się zarówno dużym, jak i małym. Autor twierdzi, że "życie bywa znacznie ciekawsze, niż wymyślone historie..." i fascynująco przybliża czytelnikom wydarzenia, które działy się naprawdę. Podczas spotkań w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr IV przy ul. Antalla 5 oraz w Bibliotece Multimedialnej NAUTILUS przy ul. Pancera 18 dzieciaki miały okazję zapoznać się z pracą pana Łukasza. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

"Czwórka""Nautilus"

„BIBLIOTEKA Z INTERNETEM TP”
170

W dniu 29 października ubiegłego roku pomiędzy naszą Biblioteką a Fundacją Orange została zawarta umowa dotacji w programie "Akademia Orange dla bibliotek".
Cel darowizny to:
Edukacja oraz popularyzacja wykorzystania Internetu przez użytkowników Bibliotek, a w szczególności na zapewnienie dostępu do szerokopasmowych łączy internetowych w placówce głównej i filiach, a także na zakup materiałów oraz prowadzenie projektów o charakterze edukacyjnym w roku 2010.
           W związku z powyższym pod koniec ubiegłego roku podnieśliśmy parametry prędkości dostępnych w naszych placówkach łączy internetowych do prędkości maksymalnych, jakie udało się uzyskać przy pomocy dostępnej w naszej dzielnicy infrastruktury.
           W tym momencie przypominamy, że we wszystkich naszych placówkach, które udostępniają bądź to komputery, bądź komputery i infrastrukturę (Czytelnia Naukowa Nr. XX) Internet dostępny jest za darmo. Jedyny warunek - należy się zapisać jednorazowo do biblioteki na zasadach zawartych w regulaminie biblioteki. Zapraszamy do korzystania.
           W roku bieżącym będziemy pracować nad poszerzeniem udostępniania Internetu w kolejnych placówkach.
           Planowane są również zajęcia propagujące bezpieczne zachowania w Internecie skierowane do dzieci i młodzieży. Zajęcia te będą prowadzone na podstawie opracowań własnych, materiałów przygotowanych i udostępnionych przez Donatora oraz zaproszonych specjalistów.
Prosimy śledzić naszą stronę.

SOBOTY W MARCU W MC
178

          Zapraszamy do zapisu na zajęcia sobotnie w marcu. Zapisy rozpoczynamy 01.03 (wtorek) od godz. 11:00 Wcześniejsze zgłoszenia nie będą brane pod uwagę!!!
O zapisie do danej grupy decyduje kolejność zgłoszeń.
Podczas zapisu prosimy podać:
imię i nazwisko uczestnika zajęć / datę urodzenia / telefon kontaktowy / e-mail /dział i numer grupy Zapisy prosimy kierować drogą e-mailową, telefonicznie lub osobiście. Szczegółowy program znajduje się w załączniku.

Zapisy prosimy kierować drogą e-mailową, lub telefonicznie.
tel.: 22 614 60 70
e-mail: 
www: www.multicentrum.warszawa.pl
Zapraszamy.

NOWE ZAJęCIA W MC
166

          Zapraszamy na nowe zajęcia do MultiCentrum. Na kurs rysunku i język angielski dla dzieci. Podczas zapisu prosimy podać: imię i nazwisko dziecka / datę urodzenia / telefon kontaktowy / e-mail / dział i numer grupy.
          O zapisie do danej grupy decyduje kolejność zgłoszeń Szczegółowy program zajęć znajduje się w załączniku.

Zapisy prosimy kierować drogą e-mailową, lub telefonicznie.
tel.: 22 614 60 70
e-mail: 
www: www.multicentrum.warszawa.pl
Zapraszamy.

NAUTILUS ZAPRASZA W LUTYM
165

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży "Nautilus" (ul. Pancera 18) serdecznie zaprasza do zapoznania się z naszą cykliczną ofertą na luty. Szczegółowy program zajęć znajduje się w załącznikach:


Zapisy na pierwsze zajęcia rozpoczynają się 19.01.2011.
O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.
Serdecznie zapraszamy.

FOTORELACJA ZE SPOTKANIA W CZYTELNI XX
169

           25 stycznia 2011 roku w Czytelni Naukowej nr XX odbyło się spotkanie z Łukaszem Wierzbickim, redaktorem i autorem wstępu do książki "Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd". Są to reportaże polskiego podróżnika, Kazimierza Nowaka, który w latach 1931-1936 jako pierwszy człowiek na świecie przebył samotnie kontynent afrykański z północy na południe i z powrotem (40 tys. km pieszo, rowerem, konno oraz czółnem).
           Pan Łukasz Wierzbicki przybliżył nam postać Kazimierza Nowaka, wspaniałego podróżnika, dla którego nie było żadnych przeszkód w realizowaniu swoich pasji. Opowiedział o osiągnięciach Kazimierza Nowakach, ale również o swojej drodze , której efektem było powstanie tej książki. Mieliśmy okazję obejrzeć też na prezentacji przepiękne fotografie zrobione przez Kazimierza Nowaka, na których zatrzymał codzienne życie w ówczesnej Afryce.
           Pan Łukasz Wierzbicki opowiedział również o swojej obecnej pracy i o planach na przyszłość. Warto wspomnieć o inicjatywie ludzi, którzy pod wpływem Kazimierza Nowaka rozpoczęli sztafetę rowerową jego śladami.
           Na zakończenie oczywiście były kwiaty i podziękowania za ten czas, który dzięki pasji i umiejętności opowiadania Pana Łukasza Wierzbickiego był wręcz magiczny. Zainteresowani mogli nabyć książkę "Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd" i otrzymać autograf.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

JESTEś ODPOWIEDZIALNY ZA TO, CO OSWOIłEś
168

          Serdecznie zapraszamy do zapisu na zajęcia z p. Katarzyną Bargiełowską - behawiorystką, instruktorem szkolenia psów i jej psami- labradorem Fino i owczarkiem szetlandzkim - Snopim. . W trakcie zajęć będą omawiane m.in. takie tematy jak: zasady witania się z psami, jakie potrzeby ma pies, jak zachowywać się wobecności psa, czy psy robią miny, karmienie psa z ręki lub z chusteczki,prowadzenie psa na smyczy, w co ubieramy psa na spacer i dlaczego, prezentacja komend wydawanym psom. Przewidywany czas trwania zajęć- ok. 1 h.
www.akademia4lapy.pl

GRUPA I: 8 luty 2011 godzina 16.00
Dla dzieci w wieku od 4-7 lat zajęcia z udziałem labradora Fino, możliwa obecność szczurów. Temat: Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
GRUPA II: 9 luty 2011 godzina 16.00
Dla dzieci w wieku 8-10 lat zajęcia z udziałem owczarka szetlandzkiego Snopi, możliwa obecność szczurów. Temat: Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś.

UWAGA! Na zajęcia z udziałem zwierząt zapisujemy dzieci bez alergii. Dziecko nie może być chore na ospę, różyczkę lub odrę, gdyż jest to zagrożenie życia dla psów. Prosimy o napisanie oświadczenia, że dziecko nie jest uczulone na sierść zwierząt (nie ma alergii na psy)i jest zdrowe.

Podczas zapisu prosimy podać: imię i nazwisko dziecka/ datę urodzenia / telefon kontaktowy / e-mail / numer grupy Zapisy prosimy kierować drogą e-mailową, telefonicznie lub osobiście. O zapisie do danej grupy decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy prosimy kierować drogą e-mailową, lub telefonicznie.
tel.: 22 614 60 70
e-mail: 
www: www.multicentrum.warszawa.pl
Zapraszamy.

FOTORELACJA Z „CZWóRKI”
167

"Opowieści z leśnych kniei..."

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr IV przy ul. Antalla 5 zaangażowała się w realizację Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Opowieści z leśnych kniei ... Puszcza Białowieska w literaturze Jana Jerzego Karpińskiego inspiracją twórczości plastycznej". Konkurs, zorganizowany przez Białowieski Park Narodowy, polegał na zilustrowaniu fragmentów zaczerpniętych z opowiadań i wierszy profesora Karpińskiego. Wychodząc naprzeciw tej idei, zaprosiliśmy uczniów klasy II Szkoły Podstawowej nr 314 pod opieką p. Edyty Dwojak na wędrówkę po prastarej Puszczy Białowieskiej. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


UWAGA!!! SPEKTAKL
163

Uprzejmie informujemy, że w dniu 27.01.2011 Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży "Nautilus" (ul. Pancera 18) pracuje w godz. 10.00 - 17.30.W tym dniu o godz. 18 odbędzie się spektakl dla dorosłych
pt. "Francuzki nie tyją",
na który serdecznie zapraszamy.

GOść W BIBLIOTECE
161

W dniu 17 grudnia 2010 roku Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży Nr IV oraz Multimedialną Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży Nr LVI "Nautilus" odwiedził autor książek takich jak: "Detektyw Pozytywka" i "Kocha, lubi, szanuje czyli jeszcze o uczuciach" - Grzegorz Kasdepke.

"Czwórka""Nautilus"